Jump to content
Българският форум за музиканти

Apple Logic Pro


Recommended Posts

луда работа си е това Logic-a :cheers2:

от седмица съм си заврял носа из туториалите и хелпа,сън не спя,дето се вика,ама зарибявката е пълна :cheers2:

найстина, това което предлага софта си е едно уникално изживяване....а сега и с тази 9-та версия...няма да се спи,определено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ух на баткооооо :hysterical: Ако са си оправили някои недомислици вътре, това ще ми стане втория любим софтуер след Pro Tools.

Макар, че тия аудио хави дето са го дотурили вътре не ме блазнят кой знае колко, щото аз бачкам предимно с миди и синтове, ама е хубаво, че си действат хората.

 

Дано да имат и по некоя друга сгода в Jam Pack-овете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако намери Експрес версия или ако може да се сложи ретайла без всички лиготии, че изобщо не ми трябват...

Моята 8-ма версия е към 200МВ, нещо такова търся. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадовеееее!

Направили са го само за интелски макове :hysterical:

 

А ние с G5-иците да си ядеме оная работа ли кво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ мда... и аз така прочетох. Намирсва ми почти на "картелно споразумение". Между другото и за други неща все повече гледам, че ще са налични само за Intel-ски mac-ове. Интересно...

Аз така или иначе ползвам само Reaper вече. Пък и това 7 и кусур GB за DVD-то с програмата... си коджа ми ти и гигабайтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност досега бродих по форуми и т.н. и се оказа, че всъщност работи на G5. Даже в YouTube има един пич, който демонстрира инсталацията и после го пуска и ферка по живо по здраво. Четох и на доста места, че хората си го подкарват без проблем на G5-ици, така че има надежда.

Просто аз вече нямам никакво място на харда, така че ще почака малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

днес си инсталнах retail версията (около 50 GB ) :) и се изгубих из всичко,което можеш да си спретнеш с тази версия на най-култовия,за мен поне,DAW

нямам нужда от никакви VST и т.н. за да работя бързо,качествено и с удоволствие.200+ подобрения и ...

очарован съм,найстина.евала на момчетата от crew-то

ами това е,просто исках да споделя кефа си с Вас :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си го тази седмица заедно с MacBook-a, та можете да ми честитите :greenangel::unsure::bravo::ok::recourse:

Определено започва да ми харесва още повече...не че съм работила кой знае колко на нещо друго, за да го сравнявам, но съм много доволна :)

Има много подобрения спрямо Logic 8 и работата е улесенена доста, особено по отношение на аудиото (при MIDI-то не видях нещо да се е променило освен библиотеките със семпли).

Но това, което истински ме изумява, че работи по-добре от 8-ицата на компютър със сходни параметри.

 

Чак ме боли сърцето за всичките пари, които дадох, но се надявам, че няма да е напразна инвестиция... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! :thumbs_up:

 

Какви са подобренията от кьм аудиото в 9-ката?

 

И защо MacBook, а не iMac? Сьщите пари, но 2-пьти по-добьр!

Мобилност пред по-бьрза машина за аудио обработка?

Не знам пьк - може да искаш да смесваш в гората... :greenangel:

Шегувам се, разбира се!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, много се двоумих между MacBook и iMac, но не ми се занимава с големи компютри...искам да мога да си го нося с мен...или като си легна, да си цъкам нещо и като ми писне, просто да го затворя, вместо да ставам да гася цяла система... Имах iMac преди 2-3 години, но ми се вижда някакво компромисно решение между лаптоп и десктоп компютър. Пък и не съм тръгнала да правя сериозна продукция, за да ми трябва голям компютър...искам да имам на какво да си записвам идеите и да се самообучавам в basics на звукоинженерското изкуВство. А и разликата в цената не е толкова драстична - за едни и същи параметри, щях да спестя около 1000 лв, ако си бях взела iMac :greenangel:

 

Подобренията в аудиото са основно Flex - дава ужасно много възможности за манипулации, както и Crossfade tool-а - много е удобен за event based операции, ако не ти се занимава с автоматизации (аз лично много ги мразя).

Китарните джаджи (от които тепърва смятам да се възползвам нашироко, след като вече имам читава китара).

 

П.П. С удоволствие бих смесвала в гората - там поне няма retro-industrial-трамваи, мотористи-комплексари и малоумни чалга-консуматори :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А и разликата в цената не е толкова драстична - за едни и същи параметри, щях да спестя около 1000 лв, ако си бях взела iMac :thumbs_up:...

 

Уаууу! Ти по колко изкарваш на ден ако не е тайна да попитам :greenangel: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че ще възникне такъв въпрос...

 

Изобщо не изкарвам много...това са пари от продажба на имот, така че мистерията е разгадана :greenangel:

 

Предпочетох да ги вложа в нещо смислено, вместо да ги похарча по бутици и заведения :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала :godbless: ! Аз също напоследък доста разглеждам оферти за Mac Book но всеки път парите ми се виждат просто твърде много, каквото и да е...! За голям Mac Book 2 бона за Mac Pro - 3 бона, а разликата в параметрите огромни!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен всичко заедно с Logic-a ми дойде почти 6,000 лв... заради хубавите ми сини очи ми направиха малко отстъпка :godbless:

 

Но това стана защото исках лаптопа ми да е по-по-най ;)

Редактирано от Aquarelle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоджика си ферка на G5-ицата по живо и по здраво, пък и действително работи по-добре от 8-ицата. Разликата не е голяма, но все пак се забелязва - едни и същи проекти, които ми сриват 8-цата, 9-ката си ги подкарва, макар и с 80-90% CPU.

Flex-a също е яка далавера. Вече се замислям дали да не си остана на Лоджика, наместо да си взимам ProTools.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.