Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

SUCCUBUS - Beyond the Shadows of Reality

 

Една антика, която бях забравил, че е съществувала, докато един приятел не ми напомни за нея с оригиналния и запис от месец Март на 1995г. - Мястото Graffitti studio още в кв. "Младост 1" (тук презаписано преди няколко дни - все още липсва бас и вокали).

Ееееехх спомени :)

 

Междувпрочем ако на някой му се занимава да напише текст по горното заглавие ще съм благодарен. Старият текст е загубен преди мнооого години ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Black Bird и @Synchu вашите мнения винаги са били от голямо значение за мен, благодаря за добрите отзиви.

 

Митко, барабаните са адиктив дръмс, малко му звучат сухички и се чудя как да поправя това :)

Инак ето тук : SUCCUBUS - Beyond the Shadows of reality

е ъпгрейдната версия на парчето, с малко повече клавири и мисля по-добър микс на последните спрямо останалата муика ;)

 

П.С. Ако на някой му се пише текст, моля да пише на лична. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето тези готски Трю стерео импулси Bricasti M7

http://popsoundengineering.com/Samples/True%20M7.zip http://signaltonoize.com/

Свали си ги и пробвай стаите и плейтовете, като сенднеш целия КИТ през един аукс.

Мисля, че ше се подобри значително ембиънса на барабаните. Може да ги ползваш в СИР2, като има една фунцкия дa направи Трю стерео импулс. Импортваш Л и Р и то прави нов пресет за SIR2.

:)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатляваща работа - браво!

 

Отправя дори доста преди 90-те (което не е лошо - кой не обича класиката?!). Композиционно води в корените на прогресива (Yes, особено Rick Wakeman ранните самостоятелни албуми), а звуково - в 80-те... Или просто някои тук сме твърде стари и ни се причуват неща :dance:

 

Наистина барабаните (а и някои от мелодичните партии) ще спечелят от 'оживяване' (пространствено, може би и динамично) - но това са нюанси за следващ етап. Сега има остра нужда от вокал (или соло инструментална мелодия), за да добие повече характер и да не звучи като саундтрак (макар и добър такъв).

 

Респект и на слука!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отправя дори доста преди 90-те (което не е лошо - кой не обича класиката?!). Композиционно води в корените на прогресива (Yes, особено Rick Wakeman ранните самостоятелни албуми), а звуково - в 80-те... Или просто някои тук сме твърде стари

Нормално,като се има предвид,че тоя негър TheNextDimension е 39-ти набор.Иначе се радвам,че се поразмърда да качиш нещо...приятно изненадан съм от тая твоя активност :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

39-ти набор значи раждан 1939 - ако е вярно ме забива в земята до кръста.

 

Ако е просто на 39 години - младо момче, има още много 'ляб да яде, моми да люби и ноти да свири :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръв прочит на едно още по-старо парче.

Succubus - Bellum Omnium Contra Omnes

 

Голям кеф да аранжираш неща, които си писал като си бил на 16-17 години :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа за оригинала (може ли да го пуснеш за сравнение?) - но май е бил 'амбициозен' още тогава?

 

Интересн прочит!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса идеята и записа е станал страхотно - с тези плътни китари и дълбочината на саунда . Чакаме вокала и баса :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Нямам представа за оригинала (може ли да го пуснеш за сравнение?) - но май е бил 'амбициозен' още тогава?

 

Интересн прочит!

 

:unsure:

 

 

Извинявам се, че се забавих толкова време с идеята да пусна оригиналният запис, но ми отне време да намеря къде по дяволите съм забутал тези антики. Записът е мега лош. От едно радио интервю от 1994г , то и самото демо беше записвано в мега есктремни условия. Звучи доста по-различно, като цяло, за това и толкова се радвам като правя "кавъри"/нови аранжименти на неща като съм бил съвсем млад и зелен :metalist:

Ето го и парчето:

Succubus - bellum omnium contra omnes l

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма място за сравнение - винаги съм казвал, че аранжиментът може да е повече от композицията. (Един мой близък, който разбира, твърди същото и за звукозаписа ;) )

 

Макар че естетиката на дадения жанр не ми "идва отвътре" и имам някои лични резерви към избора на звуци за клавира (в интрото особено) - не мога да си кривя душата: новата версия е впечатляваща.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрите отзиви :)

Да се разпиша с поредното творение-римейк на старо парче :

In Thy Kingdom

 

Както е тръгнало почти събрах албум, намери се и вокал/текстописец - какво повече му трябва на човек ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BLACK BIRD,все намираш некви благинки за нас!Евала!Сега го свалям тоя импулс/М7/,това от рода на плъзгача за ембиънса в супериор 2.0 ли е,или е готов импулс за барабани?Не разбрах точно как се сендва импулса през адитива,но ще поразцъкам.И на мен ми звучат малко сухо.?Не тия-а в моите "проекти"-тия са добре според мен откъм ембиънс,нещо в ревърбите им може да се барне и по филттрите на отделните канали.Ама кой съм аз да давам акъли -човека го е направил супер!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.