Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с свързванто на Psr-260 C Pc


Recommended Posts

Преди години исках да се науча да свиря на синтезатор и поради оскъдни средства си купих ямаха PSR-260 но тя има доста посничък звук и ритми .

Разбрах от прочетеното в различните теми че доста от хората в форума знаят как да свържат компютъра с синтезатор .Имам кабел за връзка от midi in/out към геим порта на звуковата карта .Като го включа разпознава нешто но до там .За тази цел съм сигурен че трябва да има драйвер и подходящ софтуеар .Кажете моля какви са ,къде мога да ги намея и как става самата настроика .Добих се да търся проблема и не става.

Звуковата карта ми е creative soundblaster 128 ,и сам с XP .Ако обяснението е дълго е-меила ми е gr.monte.kristo@abv.bg

Във вас ми е надеждата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какво по-точно очакваш да стане, като включиш компютъра и синтезатора? Да засвири само ли? Не си написал какво точно искаш да правиш. Ако искаш да свириш с по-добре звучащи инструменти - инсталираш си Cubase. Слагаш му VST инструменти и това е с две думи. Иначе може да има и по-отзивчиви във форума и да ти го обяснят с подробности, ама мен ме мързи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синтезатора ти има миди ин и миди аут букси някъде отзад. Всъщност незнам този модел дали има ама ако няма се сещаш, че няма как да стане.

Пъхаш двата кабела в синта а другия край в гейм картата. В общия случай не е задължително да намери нещо компа ти.

След това пускаш някоя програмка за плейване на мидита. Някъде от опциите и казваш да не свири през софтуерните синтове а през миди аут-а. Другия вариант е централно да пренасочиш по подразбиране всички МИДИ програми да ползват миди аут-а по подразбиране.

Това се прави в контрол панела - Sound And Multimedia Properties (или зависи какъв ти е уиндоуса там) - Audio - Midi Playback и от там избираш едно по едно докато не започнеш да чуваш звук от синта. Примерно пускаш си някакво миди през WinAmp и сменяш изходите. Ако не чуеш звук - обарни кабелите ИН и АУТ на синта (смени им местата) и приложи процедурата докато не чуеш звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за вниманието .Тези операции които ми препоръчахте сам ги опитвал и преди ,като ми казахте ги повторих отново но не се получаява нищо.

проверих и гейм порта преинсталирах и драйверите ,инсталирах и Cubase sx но ништо.Почти сам на акъла да подхвана и кабели и ямахи и да се отърва от тях в първия контеинер .Моля ви ако някои се сети нещо по този въпрос да ми каже(ако е пробвал и с същия creative soundblaster).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи нещо не правиш като хората. Остави кубейса на първо време, че той изисква допълнителни настройки. Пробвай от някакъв елементарен миди плеър да извадиш звук.

Първо ми кажи какво виждаш в контрол панела е секцията Аудио на Саунд настройките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, имам абсолютно същия клавир и същата саунд карта, но никога не съм пробвал да ползвам Ямахата като миди контролер, защото това си е съвсем учебен модел клавирче и не става за тази работа, въпреки ще си го има порта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не чуеш звук - обарни кабелите ИН и АУТ на синта !!!!(смени им местата)!!!! и приложи процедурата докато не чуеш звук.

послушай човека пробвай да размениш местата на кабелите (петиците)

голям зор видях навремето като си връзвах синта към пц-то

сменях драйвери кво ли не - не бачка

като забодох кабела на който пишеше OUT във MIDI OUT на синта - проработи

а иди разбери му логиката :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

послушай човека пробвай да размениш местата на кабелите (петиците)

голям зор видях навремето като си връзвах синта към пц-то

сменях драйвери кво ли не - не бачка

като забодох кабела на който пишеше OUT във MIDI OUT на синта - проработи

а иди разбери му логиката :wall:

И аз така!

Идеше ми да хвърля всичко!

Или да си върна синта в магазина.

Логика - няма :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново за вниманието .Наистина свирката е доста обикновен модел но си мисля за да има миди in/out трябва да има някакво проложение.След като вляза в контрол панела отивам на sounds and audio devices=> audio там на отметката за midi music playback си избирам от 3 (creative SBPCI synthesizer , creative SBPCI external midi, microsoft GS Wavetable............. ) Въпроса ми е кои плеар е наи сполучлив и лесен за употреба при провеждане на поредния опит ,winamp е с доста настроики които могат да окажат влияние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е кои плеар е наи сполучлив и лесен за употреба при провеждане на поредния опит ,winamp е с доста настроики които могат да окажат влияние.

Ами като за начало може да пробваш с Виена, тя просвирва само .sf2 банки, но така поне ще разбереш къде бъркаш...Инсталираш си я програмката, стартираш я, избираш някаква банка от тоя тип, означаваш я с миди изхода и трябва да имаш звук...

Не знам защо не се получава при теб...Сещам се за няколко неща: значи като инсталираш Кюбейса, трябва да отвориш и някакво ВСТ (виртуален инструмент)!!! Иначе няма как да стане...той самия Кюбейс има няколко такива свирки, гадни са, но за пробата биха ти свършили работа...Та значи: отваряш Кюбейса, казваш му да ти отвори 16 миди трак секвенсър, като го отвори му казваш Ф11 и оттам си избираш някой от тия ВСТ-та които има програмата...Ще видиш отстрани на главния прозорец, че пише Нот кънектед, цъкаш на него и избираш ВСТ-то...и трябва да се чуе звук...

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново за вниманието .Наистина свирката е доста обикновен модел но си мисля за да има миди in/out трябва да има някакво проложение.След като вляза в контрол панела отивам на sounds and audio devices=> audio там на отметката за midi music playback си избирам от 3 (creative SBPCI synthesizer , creative SBPCI external midi, microsoft GS Wavetable............. ) Въпроса ми е кои плеар е наи сполучлив и лесен за употреба при провеждане на поредния опит ,winamp е с доста настроики които могат да окажат влияние.

Не, winamp-a е най елементарната програмка, която ти изкарва мидито на стандатрния изход. По-добре първо изкарай елементарен звук и после настройвай кюбейса, че иначе ще стане каша.

Значи от отметката midi music playback си избири creative SBPCI external midi. След това пусни някакво миди на winamp и трябва да чуеш звук. Ако не чуеш обърни кабелите на синта както ти казах. Виж освен това какво е нивото на звука във Volume Control-a. Виж дане е намалено от някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Изпълних всичките ви оказания точно както казахте но не се получава нищо.Започвам да си мисля че на тази свирка миди вход и изход са само за окрашение,а може и проблема да е в кабела ,когато взех схемата за него приател ми гарантира че работи а ми го направи наи добрия в тази област ел техник (само на него се доверявам и до сега не се е излагал) но всичко е възможно.Но все пак ако някои се сети още нещо ще се радвам много да ми каже (не се отказвам лесно).Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай следващия път с купешки кабел и ако проработи, отиди при най-добрия в областта елтехник и от там нататък знаеш какво да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно ако имаше от къде да го купя нямаше да се чудя,за това прибегнах до тези мерки -схеми ,части ,маистори , нямаше да си причинявам тези главоболия .Ако можеш да ми кажеш адрес на магазин добре дошло.

Но все пак подчертавам че не сам сигурен че там е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) защо ли ми звучи толкова познато тая история ...

и аз отначало си "направих сам" миди кабел ама нищо не излезе :)

после си купих готов от магазинчето на "Ресет" на завоя на Раковска (близо до площад Славейков) - и после пак ядове, както писах в предния пост,

но накрая проработи ;)

мисля че има миди кабел и в Динакорд

да те предупредя че ще ти струва 30-40 лв

(поне аз като си купувах беше толкова)

 

едит: чак сега видях че си от троян - потърси в мгазините за компютри

Редактирано от alxlz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.