Jump to content
Българският форум за музиканти

Buzz Feiten Tunning System


Baby Thomas

Recommended Posts

http://www.buzzfeiten.com/

 

Случайно попаднах на тоя сайт, но пише доста интересни неща. Има изказвания на Вай, Сатч и други звезди по темата, а особено интересни неща има в раздела ревюта. Някой да каже нещо по въпроса, ако е по-запознат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зная за системата от няколко години - но поне не познавам човек с такава китара лично и не съм пробвал

показателно е че и Франк Гамбали - заряза Ибанец - и сега Ямаха му правят модел пригоден за тази ситема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ямаха и по специално на този сигничър модел системата му е съвсем друга, нарича се Фретуейв и освен целта няма много общо по начин на реализация с тази Бъз Фейтън.

 

На Бъз Фейтън от друга страна системата е много ефективна за интонацията и наистина веднъж като пипнеш такава китара осъзнаваш, че Ре мажор донякъде се различава от досегашното ти виждане (слушане) за него :blink:

"Проблема" (в кавички) е че ако си в банда с други китаристи, ако другите китари не са със същата система, звучи доста не в час или направо неприятно....:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта основна китара Suhr Classic S Custom сега е с Buzz Feiten системата и преди съм имал други китари от различни марки пак с тази система.Мисля,че определено интонацията е по-добра,особено на 2-ра и 3-та струна.Не съм забелязал да има някакъв проблем когато се заедно свирят китара с нормално интониране и с Файтен системата.Никога не съм пробвал Фретуейв-а като на Гамбале Ямахата,но принципа е същия с различно изпълнение.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли някой да обясни по подробно? :metalist:

Мале ма съм мързел,ама успях да копна тоя линк.Прчети статийте тука:

Buzz Feiten Articles

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Владо принципа е почти същия, но не съвсем, защото Фретуейва на Ямаха компенсира хармоничните разминавания в интонацията на първите няколко прагчета (бтв. тази ямаха е страхотен инструмент по н-на брой причини, само дето тва с кривото второ прагче сигурно никога няма да мога да му свикна просто кофти ми седи някак), докато при Бъз Фейтън доколкото знам компенсацията е от нъта.

Пробвай например изсвири акорд ре мажор 2 позиция, и някой не с такава китара да направи същото едновременно или да речем арпеж по ре мажор - некак странно звучат. Все таки де...на мен така ми звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Владо принципа е почти същия, но не съвсем, защото Фретуейва на Ямаха компенсира хармоничните разминавания в интонацията на първите няколко прагчета (бтв. тази ямаха е страхотен инструмент по н-на брой причини, само дето тва с кривото второ прагче сигурно никога няма да мога да му свикна просто кофти ми седи някак), докато при Бъз Фейтън доколкото знам компенсацията е от нъта.

Пробвай например изсвири акорд ре мажор 2 позиция, и някой не с такава китара да направи същото едновременно или да речем арпеж по ре мажор - некак странно звучат. Все таки де...на мен така ми звучи.

Прав си,забелязва с разликата при двете китари с Feiten и без Feiten,но не мога да кава че е потресаващо различно.Още повече ако човек има качествено изработен инструмент,дори и без системата интонацията ще е доста добра,затова и тя не е навлезла толкова масово-разликата е много сублимна понякога,когато сравняваш инструменти от висок клас.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е супер яко!

Някъде из форума има стара тема за тази система. Отдавна я търсех както и линка към сайта. Евала, че сега някой пак възкресява дискусията.

Много съм зарибен на тема точно звучащи тонове, а всички знаем, че при китарата тоновете винаги дават отклонение по различните позиции, и че дори на професионалните китари акордите понадразват с уеееко фалшивеене.

Не знам дали тази система наистина работи, но ако е това, което се описва, ще кърти фаянс отвсейде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколокото ми е известно, фретуейва коригира интонацията само на 2-ра струна. Или гре6а?

А другата система гледам, 4е са накривили и 3-та и 4-та струна на праг 0. Не съм свирил с такава китара и ми е интересно. Сатриани казва, 4е най-голям ефект имало за 12 струнна китара :blink::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Евала, че сега някой пак възкресява дискусията...

Не някой, ами АЗ!!! :D

 

Майтапа настрана, доста се чудих дали истинска китара има нужда от подобна манипулация или е наложителна само за 300$-ови летви като моята... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.