Jump to content
Българският форум за музиканти

Софтуер за Linux


Recommended Posts

Всичко с времето си, важното е че много се работи в насоката на софтуер за музиканти така или иначе, което само може да ни радва... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко с времето си, важното е че много се работи в насоката на софтуер за музиканти така или иначе, което само може да ни радва... :)

Има още много да се развива. Хубавото е че все повече хора работят за свободната и отворена култура. Иначе за ВСТ до колкото знам трябва да се плаща на Стейнберг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето нещо полезно за всички! едно цд пъхаш и забравяш!

 

http://www.apo33.org/apodio/

 

франкофоните ще са доволни! Това е задължително за Линуксджии надявам се да го оценят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Струва си да погледнете и MusE (http://www.muse-sequencer.org/)

Много добро място за получаване на помощ свързана с правене/записване на музика под Линукс е irc канала #lad във freenode мрежата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Струва си да погледнете и MusE (http://www.muse-sequencer.org/)

Много добро място за получаване на помощ свързана с правене/записване на музика под Линукс е irc канала #lad във freenode мрежата.

Извинявайте, че ще ползвам темата. Но няма ли такава програма или подобна, която да работи с Виста? Благодаря за отговора.

Редактирано от voiceman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ мии, който и да е digital audio workstation ще ти свърши работа. аз бих препоръчал reaper - сравнително "млада" програма е (първата версия излиза през 2005, докато cubase примерно го праавят от 1989), но на мен ми е най-интуитивна.

за нотопис има sibelius или finale, а за съвсем непретенциозни неща може и guitar pro... :hysterical:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за нотопис има sibelius или finale, а за съвсем непретенциозни неща може и guitar pro... :hysterical:

 

Има и open source алтернатива, която не съм пробвал, но прочетох доста добри ревюта в нета http://musescore.org/.

 

От доста време се чудя защо темата е зациклила до 2006-та? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време се чудя защо темата е зациклила до 2006-та? :)

 

Подозирам че много малко хора ползват Линукс за музика и звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди година-две бях пробвал musescore - не ми свърши никаква работа, но там нещата се развиват бързо. пробвай я, може пък и да са я направили готина.

в света на луникс важното е на разработчика да му е бистра главата... щото наскоро пробвах ubuntu studio (линукс дистрибуция, заредена със софтуер за създаване на мултимедия) - ми, супер недоклатена история. просто никаква работа не може да се свърши, всичко е с години назад...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го пробвах преди 3-4 години, но явно още са до никъде...

Яка идея, риъл-тайм кернел, много софт, никва файда. Нищо не можеш да свършиш. Нямаше нито един VSTi плъгин, който да работи на Линукс. Юзлес... :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подлоги (синтбек) за групата, смесване на записи. Но признавам че каквото не ми харесва във софтуера си го оправям/преправям а което ми липсва си го пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време бях Линукс ентусиаст. Впоследствие установих, че Windows (и MacOS за Mac потребителите) са удобните операционни системи в домашна среда, офис, за мултимедийна обработка, като със същия успех обитават и много други сфери. Linux и *BSD ползвам remote за сървърни решения, където е необходима повече стабилност и сигурност. Възможно е у дома да си пусна една трета машина с такава цел, но да го използвам като работна станция - забрави. Освен това, сигурността и качествата на UNIX-подобните OS са най-изразени до X средата, т.е. в конзолен режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.