Jump to content
Българският форум за музиканти

Китаристи и фотоапарати

kolio_k
 Share

Recommended Posts

11296589806_18aa742c24_c.jpg

Защо не пробваш някоя от тези хави: http://www.diyphotography.net/diy_create_your_own_bokeh

Разбира се не задължително сърце - може звездичка, за коледно. Вън от забавното, оформена(кодирана) диафрагма се използва в някои imaging техники.

Мислих си формата да е елхичка ... може да пробвам тия дни  :thumbs_up: 

Да не е офф:

11309617186_9300ebb359_b.jpg

Мисля, че който ме е виждал как снимам на концерти, знае че моята чанта е точно така (с приоритет на кенчета спрямо обективите ;) )

Edited by ArthurDent

• 3 weeks later...

Т'ва е 'щото си дОбър :)

На мен вторият ми харесва повече. Биг Евала :) Това да си го отпечаташ метър на два ей така да му се кефиш. Много хубав. Браво!

• Like 1

• 2 weeks later...

Мерси много :) 

Ето и нещо с новия преходник, малко по-близо до full-frame визията (на втората личи повече).

Nex5, lens turbo adapter, Nikon 50mm Ai-s
1390657328_DSC03453-4.jpg
1390758364_DSC03479-3sm.jpg
  • Like 1

Зависи от блендата. Със 105мм оставен на 2.5/2.8 поомеква, но е ползваем, на ф4 вече е определено остър. Говоря за блендата на самия обектив, иначе комбиниран с турбото не съм ги смятал колко излизат, но мисълта ми е, че от липса на светлосила/плитък DoF не мога да се оплача изобщо. С lens turboto и 50mm на 1.2 е... интересно :D стига да не ти трябва фокус ;) На 1.4 почти го има, а на ф2 вече е използваем, макар и по-мек. Над ф2 почва да става стабилен. Доволен съм, за мен си струва, по "както трябва" ми изглежда всичко отколкото на кроп.

edit: ето един jpg директно от некса, 105mm@f4

DSC03160.JPG

• Like 1

Ако ти се занимава щракни с нещо на фокус по ъглите със и без турбото, че ми е любопитно има ли разлика :) 
И честито! Заради многото и хубави аксесоари като този навъдили се за NEX доста ми се ще една такава система  :yes: 

И да не е офф топик ... 

От разходка с Хелиос в парка 

12152058053_7f606d59ad_h.jpg

12152471994_65bb70972d_b.jpg

Мисля че имаше подробни сравнения в нета и в ъглите беше позамазана работата, но като снимащ портрети рядко бих си поставил там центъра на внимание, така че не е проблем за мен лично. 

А хелиоса е голяма работа :) 
Ето един нашенец какви чудеса твори с Хелиос
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=950179241675533

• Like 1

Освен заслужените адмирации на професионалистите в сферата, искам за пореден път да изкажа своите искрени благодарности към Боби (sw1tched) за прекрасно свършената от него работа по "възраждането" на някой от старите ми басове и китарки. Благодаря ти от сърце, Боби! Късмет и здраве ти желая, останалото очевидно го имаш!

Bridge.jpg

Headstock_Front_Diff.jpg

• Like 3