Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-грозната китара


bulby

Recommended Posts

Доколкото разбрах това е китара правена от Алекстар...а защо е такъв дизайна, може би е хубаво той да разкаже..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах това е китара правена от Алекстар...а защо е такъв дизайна, може би е хубаво той да разкаже..

 

е, предполагам че всякакъв каприз за сметка на клиент. Обаче разстояние между бридж и стопбар - осъждам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Относно дизайна - имам Лесполско тяло (без или по-точно счупен гриф).

Който е търсил гриф с тази мензура знае дали как се намира.

От архивите вадя един позабравен БГ гриф, който пасва добре с тялото с изключение на мензурата.

Желанието ми беше единствено тази компилация да засвири и то вярно,

а крайният визуален ефект не беше търсен, а така се получи - уникален, независимо дали на някой се харесва или не.

А за логото - имах различни идеи, дори и моето, но се спрях на този "дразнещ" вариант.

 

Харесвам нестандартните неща ... конфекция - бол.

 

Относно отстоянието между бриджа и стопбара - при така прокараните струни непрофесионалното ми ухо не долавя проблем.

Такова изпълнение по същата причина съм направил и на други 2 мои китара - там също не съм забелязал проблем.

 

П.П.: "Най-грозната китара" от има - няма час има нов собственик! Може би най-бързо продадената ми китара -

момчетата можеха да свирят, но явно нямаха вкус !

 

Alex

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай приятел,но човек дето е наясно кое какво е няма да ти даде пари за такова нещо.Щом казваш,че си и намерил собственик музикант,значи си я направил супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое определя китарата като музикален инструмент - цвят, лого ... ? Ако излизането от шаблона е идиотщина ?! ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя гледна точка един лес пол трябва да е от махагон,конструкцията му да не е болт он,фингърборда да е от абанос или палисандър,да има кленов топ,адаптри ЕМГ примерно,заключващи ключове,ако ги има тея прости работи може и да няма лого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicgoroundtoledo.com/p/364105/used-aria-fairmont-lp-type-electric-guitar-cherry-sunburst

 

Това е базата - нещо готово. Старо, Японско тяло и един Български гриф. Това няма амбициите да е Лес Пол !

А просто да една напълно функционираща, вярна, нестандартна (оказващо се доста дразнеща) китара.

Ако надписът на главата беше друг - примерно "Jiromishy" щеше ли да предизвика същият "интерес" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам - аз го слагах. Това променя ли звученето на китарата (сапа, тоягата ...)?

или цената?

Редактирано от AlexStar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като е пълно с лес пол копия за по 200-300лв кой ще даде толкова или повече за тоя сбирщайн?Ако някой е дал пари явно грам не разбира от китари.

Не знам с какви струни е но определено има значение мензурата и стопбара и бриджа на какво разстояние са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.