Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-грозната китара


bulby

Recommended Posts

Китарата на която свири Funtwo в тоя клип е изключително грозна. Напомня ми на пирографираните салфетници, които правехме едно време в час по трудово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А тази е пълна гавра с този инструмент!!!

2453212659_e7b993cef3.jpg

 

Тази "пълна гавра" е 42 струнната "Пикасо"на Pat Metheny, конструирана по негова идея от

канадската лютиерка Linda (Jane) Manzer.

И понеже Metheny за мен е един изключителен музикант, композитор и новатор, не бих нарекъл китарата гавра а по-скоро определил като странна.

Ето и едно видео с

И на края китарата е инструмент, поне би трябвало да се третира като такъв, а не като някакъв аксесоар към облеклото.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Китарата на която свири Funtwo в тоя клип е изключително грозна. Напомня ми на пирографираните салфетници, които правехме едно време в час по трудово.

 

Ами то това е китара за играта Guitar Hero :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази е пълна гавра с този инструмент!!!

2453212659_e7b993cef3.jpg

 

Тази "пълна гавра" е 42 струнната "Пикасо"на Pat Metheny, конструирана по негова идея от

канадската лютиерка Linda (Jane) Manzer.

И понеже Metheny за мен е един изключителен музикант, композитор и новатор, не бих нарекъл китарата гавра а по-скоро определил като странна.

Ето и едно видео с

И на края китарата е инструмент, поне би трябвало да се третира като такъв, а не като някакъв аксесоар към облеклото.

Ааааа.. представям си как се настройва тва чудо .... и че си е кофти визия ... кофти си е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

_c535942_image_0.jpg

 

Това за мене е най-грозната китара. Може да е с добри адаптери, потенциометри и тремоло, но формата е ужасна, и главата на грифа е толкоз грозна че просто ня'м думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Ааа луд ли си човече, много ме дивей таз метла. :cheers2:

Е всеки си има мнение де. Лично аз мисля, че е брутална.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Как да не е яка, тва е китара по дизайн на Дарел. Въпреки че единствения човек на който би му отивала е самия той. RIP DIME :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А тази е пълна гавра с този инструмент!!!

2453212659_e7b993cef3.jpg

 

Тази "пълна гавра" е 42 струнната "Пикасо"на Pat Metheny, конструирана по негова идея от

канадската лютиерка Linda (Jane) Manzer.

И понеже Metheny за мен е един изключителен музикант, композитор и новатор, не бих нарекъл китарата гавра а по-скоро определил като странна.

Ето и едно видео с

И на края китарата е инструмент, поне би трябвало да се третира като такъв, а не като някакъв аксесоар към облеклото.

 

 

Това е най-обикновена китара с няколко интегрирани мини арфи - предварително настроени, и в общи линии е простотия, защото тия предварително настроени неща спокойно може да си ги свири и на грифа, само че няма да е толкова ексцентрично, което явно е идеята на тази "китара" - нещо от типа на "вижте ме каква китара имам" и хората си казват УОУ без да им мине през главата, че става въпрос за нещо излишно, кичозно и с нулево практическо приложение. Със същия успех може да се ползва и директно една добра арфа...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И примерно няма нищо общо с това, че ако иска да свири едновременно 2 ритъм китари (със свободни акорди от другите грифове) и една мелодия на живо, просто няма как да се смести в един гриф.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То едно свирене... аз бих го определил като амбиентно подрънкване. Ако човека иска да прави такива неща, можеше да се ориентира към инструменти с повече полифония - арфи, клавири... тва си е чиста проба правене на интересен. Или накратко казано - престараване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.