Jump to content
Българският форум за музиканти

Аналогов дилей


Baby Thomas

Recommended Posts

Планирам да си купя all-tube combo Peavey Classic 30. Ползвам само дилей и ревърб, като последното го има и самия АМР (не знам колко читав, ама няма да е гаден). Та за дилея... Имам нелош цифров процесор Беринджър :D , но си мислех да хакна някой аналогов дилей, както прави батко ми Стив Морз. Ходих на еБей, гледах, ама то май само педалчета има, които се включват между китарата и комбото. Или не...казва ли ти някой.

Затова реших да питам. Има ли някакви аналогови дилеи, които се слагат в FX Send/Return дупките. Тъй като съм чел*, че не е добре да се слагат ефекти (особено модулиращи, а цифрови пък хептен) преди преампа, ми се вижда малко странна идеята да се ползва дилей педалче на Boss или Ibanez (примерно). От друга страна пък не съм си играл изобщо с подобни камиончета, пожарни и линейчици :blink:

Та така...

 

* Той оня пич пише да не се слагат дори и преди РА-то, а само в миксера, ама аз да не съм на концерт на стадиона :D

 

И още - играл ли си е някой с тия джаджи Power attenuator и има ли реално файда от тях. По-точно струват ли си 250$ за THD Hot Plate...

 

П.П. За който не знае - нямам група/участия/записи, нито мога да свиря, но се занимавам, защото съм фен. И хабя пари на вятъра за ужас на околните :rolleyes:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип като цяло е грешно да слагаш какъвто и да е модулатор освен няколко изключения преди предусилвателя. Мое мнение, но мисля, че най-добре е да сложиш delay-я където е предназначено- в effect loop- след предусилвателя и дисторшъна. А от натурална гледна точка(както става в природата) ехото се появява като краен ефект, т.е. би-следвало да е преди крайното стъпало :rolleyes: Обикновено там се слагат и камиончетата. Честно казано ми е много гадно като слушам китара с delay/reverb, сложен ПРЕДИ distortion-а

 

А иначе от аналогово/цифрова гледна точка- в момента на пазара се предлагат СТРАХОТНИ цифрови echo/delay/reverb процесори, които превъзхождат аналоговите и цените им са много по-приемливи. Така че за ефекти и модулация бягай към единиците и нулите. За обработка на звука на китарата- дисторшън, wah, компресия, EQ и т.н.- аналогово

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми то пиивито трябва да си има ефект лууп. и там ръгаш дилея

 

не знам някой да ги слага рпеди преампа

е има и такива, споко :cheers: Ако имаш относително флат преамп (или преамп с характер на тона, който ти харесва :singer: ) и за драйв използваш педал може да го ръгнеш и отпред...

 

Аз лично не съм съгласен с мнението отгоре относно аналоговите/цифровите дилеи. Особено с частта че цифровите са по-добри...

Просто са различни. Аналоговите имат по-топъл макар и не толкова изчистен звук, по-слаби възможности относно продължителност на забавянията и т.н...но пак си имат своите приложения и много хора ги харесват значително повече, на мен също за чист звук ми харесва повече аналогов дилей...придава повече обем и характер на тона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип като цяло е грешно да слагаш какъвто и да е модулатор освен няколко изключения преди предусилвателя. Мое мнение, но мисля, че най-добре е да сложиш delay-я където е предназначено- в effect loop- след предусилвателя и дисторшъна. А от натурална гледна точка(както става в природата) ехото се появява като краен ефект, т.е. би-следвало да е преди крайното стъпало :cheers: Обикновено там се слагат и камиончетата. Честно казано ми е много гадно като слушам китара с delay/reverb, сложен ПРЕДИ distortion-а

 

А иначе от аналогово/цифрова гледна точка- в момента на пазара се предлагат СТРАХОТНИ цифрови echo/delay/reverb процесори, които превъзхождат аналоговите и цените им са много по-приемливи. Така че за ефекти и модулация бягай към единиците и нулите. За обработка на звука на китарата- дисторшън, wah, компресия, EQ и т.н.- аналогово

естесвено дилея в лупа или ако с дистер падал - винаги след него

 

А иначе от аналогово/цифрова гледна точка- в момента на пазара се предлагат СТРАХОТНИ цифрови echo/delay/reverb процесори, които превъзхождат аналоговите и цените им са много по-приемливи

 

е с това не съм съгласен - става ми ясно че никога през живота си не си свирил с аналгов дилей

Да има много добри цифрови - но няма тъкъв който да изкара топлината на аналоговия - аз имам зеления МХР - модел117 - стерео - и няма Роктрон,АЛесис,ЛЕКСИКОН И ТН цифрови дилеи които да изкарат тоя топъл звук --------------те са си готини сами по себе си

не случайно такъв МХР в щатите върви 2ра ръка - 300 долара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ясно че никога през живота си не си свирил с аналгов дилей

Да има много добри цифрови - но няма тъкъв който да изкара топлината на аналоговия - аз имам зеления МХР - модел117 - стерео - и няма Роктрон,АЛесис,ЛЕКСИКОН И ТН цифрови дилеи които да изкарат тоя топъл звук --------------те са си готини сами по себе си

не случайно такъв МХР в щатите върви 2ра ръка - 300 долара

Не се заяждам, ама като говоря за цифров дилей процесор, имам предвид 2000$ и нагоре :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз говоря за Беринджър процесор от 50$ и евентуалната му смяна с аналогов на сходна цена. Или примерно 100$. Ако имам 2000$ ще су купя 2 китари и 3 АМР-а, бе хора. Да не мислите, че кладенеца в двора на дядо ми е нефтен :P

 

Явно няма да се хабят нерви пари и време за смяна на ефекта. Ръчкам в FX Loop отвора стария тестван при тежки условия Беринджър и т'ва е. В крайна сметка той има копче Use/Not Use и лесно ще се забележи прецакването на звука. Инак за подобен род процесорчета много съм се наточил на TC Electronics M300 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ясно че никога през живота си не си свирил с аналгов дилей

Да има много добри цифрови - но няма тъкъв който да изкара топлината на аналоговия - аз имам зеления МХР - модел117 - стерео -  и няма Роктрон,АЛесис,ЛЕКСИКОН  И ТН цифрови дилеи които да изкарат тоя топъл звук --------------те са си готини сами по себе си

не случайно такъв МХР в щатите върви 2ра ръка - 300 долара

Не се заяждам, ама като говоря за цифров дилей процесор, имам предвид 2000$ и нагоре :)

И аз не се заяждам ама ти имаш ли реална (т.е. на живо да си пробвал) представа как звучи такъв и с какво повече ти харесва от аналогов (МХР например)? Просто питам?

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ясно че никога през живота си не си свирил с аналгов дилей

Да има много добри цифрови - но няма тъкъв който да изкара топлината на аналоговия - аз имам зеления МХР - модел117 - стерео -  и няма Роктрон,АЛесис,ЛЕКСИКОН  И ТН цифрови дилеи които да изкарат тоя топъл звук --------------те са си готини сами по себе си

не случайно такъв МХР в щатите върви 2ра ръка - 300 долара

Не се заяждам, ама като говоря за цифров дилей процесор, имам предвид 2000$ и нагоре :)

И аз не се заяждам ама ти имаш ли реална (т.е. на живо да си пробвал) представа как звучи такъв и с какво повече ти харесва от аналогов (МХР например)? Просто питам?

Свирил съм, но нямам за съжаление... но мисля, че в ценовата област за която говори човека, цифровите машинки имат преднина- за 50$ няма кой-знае какви аналогови ефекти а ако има са много осакатени или от към качество, или от към възможности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......Не се заяждам, ама като говоря за цифров дилей процесор, имам предвид 2000$ и нагоре :)

И аз не се заяждам ама ти имаш ли реална (т.е. на живо да си пробвал) представа как звучи такъв и с какво повече ти харесва от аналогов (МХР например)? Просто питам?

Свирил съм, но нямам за съжаление... но мисля, че в ценовата област за която говори човека, цифровите машинки имат преднина- за 50$ няма кой-знае какви аналогови ефекти а ако има са много осакатени или от към качество, или от към възможности

a на какъв си свирил? Дай малко по-широко инфо де? Какъв е бил звука, какво ти е харесало в качеството...ей такива неща....

Това че нещо е над 2000$ не е гаранция за добър звук...вервай ми...:)

 

За 50$ трудно ще се намери добър дилей на старо, но пък не пречи да се опита ....винаги има възможност за попадение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм БОСС ДД-5 преди ФЕНДЕР ХОТ РОД лампово кубе и даде КРАЙНО НЕЗАДОВОЛИТЕЛНИ резултати - разбирайте, не става. Нито пък преди РА-то на кубето. Не става и това е. Явно изхода му не съвпада с импеданса на инпута на кубето, нито пък с този на входа на РА-то.

 

а 2000 долара за реверб или делей ... :) ... Само Стив Вай или CNN биха дали.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.