Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложение!


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Преди година и половина хал хабер си нямах как стават обработките,(не че сега имам :P ) записите, работа с виртуални синтезатори и др. До този момент бях записвал и свирил само на живо с банда. Понеже имах идеи в главата си, а имах само 1 съмишленик и то вокал, пък и бях много насъскан, реших да си направя всичко сам. Отначало мислех да запиша барабаните на живо, като зацелта си имам всичко необходимо освен многоканална саунд-карта, за многопистова обработка на всеки тупан. И за да си улесня живота, се захванах с Reason. Много се изкефих на програмата и по цял ден цъках като луд докато вдяна конеца, за ужас на жената :bravo: .

За барабаните си направих комплект, които да ми пасва като концепция. За целта съм използвал 2 ReDrum машини. На едната съм наредил дървенията, а на другия железарията. Експортнах поотделно, каса, барабанче, фус, райд, томове и чинели и им правих смесване в Cool Edot Pro.

E, сетне се преориентирах на Cubase SX.

Баса и останалите инструменти (направени вече в Reason-a) също съм ги експортвал в отделни тракове и сетне импортвал в Cubase. При обработката на всеки отделен инструмент, а и при мастеринга, съм използвал най-много един DX плъгин Izotope Ozone. Много як и с много добри възможности. Ползвал съм много и от плъгините на Waves.

На всяко от парчетата китарите са записани по различен начин. Досега обаче на съм постигнал звука който търся с малки изключения. В "A change of the ages" ритъм китарата е записана със Zoom 505 и Stratocaster made in Mexico, обаче после доста обработвана със Izotope Trash DX pluggin. В това парче постигнах звук на соло-китарата, който досега най ми харесва. Това стана с Vamp на Behringer. Така и не запомних настройките и после не можах да го докарам същото. Когато пробвах Guitar Rig се изкефих на възможностите и съм записвал и с него...

Искам тук много да благодаря на Fortissimostudio и по специално на Пешо, при когото записахме вокалите и от когото съм научил повечето неща :dance:

 

Айде наздраве :P

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ами значи аз да кажа за нас. Записвали сме на Magix Music Maker 2004 i 2005. За барабани, понеже в домашна обстановка не мога да ги записвам използвам едни семпли, които са за Cool Edit Pro. Понеже звуковата ми карта е вградена C - media, а колоните някакви евтини боклуци се налага доста допълнителна обработка и никога китара ми, нито вокала звучат така както звучат на живо :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм завладян от маията "записи" и си труша нервите с Cool edit Pro, но съм си новобранец още. Момчета, качвате ли някаде своите творения!! Изгарям от желание да чуя някой ваши записчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

НЯМА значение кой кви програми ползува :)

тва е като студио за милиони долари.....в което бачка някои дето е ровел по кофите или е продавал дини на пазара .....

важно е СМЕСВАНЕ и MASTERING !!!!! - и има ли почва у нас :)

поздрави от ЖОРО . В BG за съжаление в повечето студия работят хора дето не са наясно с инструментознание и аранжименти - някои даже не са и музиканти .....за кви 5 кинта говорим изобщо ?:))))))

аз работя с WAVELAB, Soundforge, Cakewalk, Magix Music Studio и съм доволен.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

mengel ме изпревари...

аз всъщност предимно и само с Reason и Wavelab работя... много рядко с Cubase или други подобни. Имам ги повечето, но засега като съм без инструменти Reason-а помага идеално, колкото да си съхранявам идейките някак си!? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
НЯМА значение кой кви програми ползува :)

тва е като студио за милиони долари.....в което бачка някои дето е ровел по кофите или е продавал дини на пазара .....

важно е СМЕСВАНЕ и MASTERING !!!!! - и има ли почва у нас :)

поздрави от ЖОРО . В BG  за съжаление в повечето студия работят хора дето не са наясно с инструментознание и аранжименти - някои даже не са и музиканти .....за кви 5 кинта говорим изобщо ?:D)))))

аз работя с  WAVELAB, Soundforge, Cakewalk, Magix Music Studio и съм доволен.....

Музикант/композитор и тонрежисьор/озвучител са различни неща. В BG една от причините нещо да не е наред е, щото някои хора се опитват да играят няколко роли едновременно, вместо само една.

 

EDIT: adXok, не се мяркаш напоследък и из ICQ-то те не виждам, дека си бе, човеко !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

абсолютно си прав приятелю.нищо не става така.глупава държава. :cheers: искаш да се занимаваш с музика а се налага да работиш като строител. :wall: това направо обезкуражава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
НЯМА значение кой кви програми ползува :punk_guitar:

тва е като студио за милиони долари.....в което бачка някои дето е ровел по кофите или е продавал дини на пазара .....

важно е СМЕСВАНЕ и MASTERING !!!!! - и има ли почва у нас :lol:

поздрави от ЖОРО . В BG за съжаление в повечето студия работят хора дето не са наясно с инструментознание и аранжименти - някои даже не са и музиканти .....за кви 5 кинта говорим изобщо ?:))))))

аз работя с WAVELAB, Soundforge, Cakewalk, Magix Music Studio и съм доволен.....

 

Приятелю, смесването и мастеринга са ти последните стъпки. Ако не си си записал материала качествено тия горепосочените операции са безмислени. Само правиш мазало. Проблемът при нас, е че там където може да се запише качествен материал не могат да ги смесят така както искаш /а по големия проблем, е че повечето от нас не знаят как искат да звучат, или ако знаят не могат/. А колкото до записване в домашни условия там нещата са ясни. Записваш както можеш, после блъскаш яко плъгини и компресори и накрая си викаш "баси, пак звучи гадно" Еми така е, щот не става само с една китара и един компютър. Групите за запад дават десетки хиляди долари за запис и още толкова за хонорар на човека който ги записва. Звукозаписът си е наука и си требе бачкане. Успех.

Между другото съвсем от нездраво любопитство питам за кво ти е SoundForge като имаш WaveLab?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^От 31 Oct 2005 (от когато е неговия постинг по темата) може доста неща да са се променили за bombjack, честно казано :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
Ще обясниш ли, моля, как се прави това?

(Извинявам се за тъпия въпрос, но наистина не знам, а и преди съм се чудел...)

 

Имам превдид ID3 Tag

 

Благодаря предварително

 

Варианти много.

Ето един:

Ползваш WinAmp. Плейваш парчето, натискаш десен бутон на мишката, избираш "View File Info" от появилото се меню или просто натискаш Alt+3.

Отваря ти се "... + ID3 Tag editor". Слагаш отметки на ID3v1 и/или на ID3v2

Tag и си пишеш именца, изпълнители и т.н.

 

Има го и при Кубейс при експортването на файла

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.