Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или симулация?


Valserp

Де'й лампата?  

120 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Малка игра на тука има - тука нема.

Едва ли ще заблуди много хора, но нека убием малко време :)

 

Записах малка част от една песен на два пъти - един път със Peavey Vypyr, симулиращо Peavey XXX; и един път с Peavey Ultra Tube, което е старото име на Peavey XXX. Кажете ми кое е лампа, кое симулация -

 

Запис А: http://www.box.net/shared/yfvov5zb1n

Запис Б: http://www.box.net/shared/m94yq7r8x1

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 137
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не ,че много разбирам но гласувах за първото.Никога не сам свирил с лампов амп ,но просто като ,че ли ми звучи по-добре :) Иначе прекрасно свирене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах за B, тона е сравнително 'по-топъл' от А, или поне на мен така ми звучи :)

 

Не бих си заложил главата зад тоя отговор де, и двата записа звучат много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен А е лампата.И аз не си залагам главата, но звучи по-натурално, докато Б ми звучи синтезирано - процесорно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен А ми звучи като лампово, другото като че ли е по - изкуствено, при всички положения гласувах за "А"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за Б и съм на 90% сигурен. Ако не съм прав да се *ба в ушите.

 

Кога ще обявиш верния отговор?

 

П.С. Поздравления за свирнята!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.