Jump to content
Българският форум за музиканти

Hearing Protection?


Recommended Posts

Аз като начинаещ дръмер се чудя дали да не си взема едни ТАКИВА джаджи, защото на рекламата добре са ги написали нещата. Но реших да питам и за други алтернативни и изпитани методи, че не ми се дават 30 лева на вятъра. Всъщност има ли в БГ такива или подобни?

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото ползвах памук .... , след това или свикнах или оглушах ... по принцип не съм привърженик на този тип тапи при свирене... губи се някак усещането.. все едно да се къпеш с дъждобран ... странно , но сега свиря доста по тихо от преди години... истината не е в джангъра ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На репетиции ползвам оранжевите 3М и въпреки че правят звука глух ги предпочитам пред това да чувам всичко в следващите няколко часа заглъхнало и да се чувствам като парцал. Търсих други варианти из аптеките и намерих единствено някакви силиконови и не знам още какви, но не бяха нещо повече от дунапренените. Пробвал съм и със слушалките от хендсфри-то, които са in-ear и действат, но имам проблеми с вкарването на всички видове тапи в лявото ми ухо. В дясното за нула време съм готов, а в лявото колкото и да се мъча не влизат както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

силно ти препоръчвам да вземеш точно такива каквито гледаш, ползвам такива отдавна и вършат отлична работа, променяйки звука по-малко от обикновени тапи. могат да се мият и ухото диша(нещо, което всеки УНГ ще ви каже колко е важно

 

тия от 50 стотинки също стават, но променят звука, освен това ухото не диша в тях и се цапат и амортизират след няколко носения.

 

те тва са мойте 5 леуа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам такива отдавна и вършат отлична работа

 

а само да попитам г-н Katsko откъде ги е взел тези така необходими тапи? :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами взе ги нашият начетен басист, господин Владой, познат тук като "VLADOi" или http://forum.muzikant.org/index.php?showuser=866

 

ако искаш пиши му едно ЛС, ако си спомня точно откъде и как, ние правихме поръчка за 10на чифта, ама се разграбиха, даже моя вече е за смяна ама ми откара към година и съм доволен определено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за отговорите, ще взема да си взема значи.

Аз където съм намерил излизат 30 лева чифта, дебело ли е много? Тоя фен откъде и за колко ги е напазарувал, ако не е тайна? :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от няколко месеца свиря само със слушалки на озвучени барабани.

 

Предимства :

- саунда е изключително добър;

- намалявам ги до доста тихо и комфортно ниво (по принцип ушите са ми много чувствителни и ме боли глава от силни звуци);

- липса на пищене в ушите и заглъхвания;

- гъзарско е:thumbs_up:

 

Недостатъци :

 

- не е доказано въздействието на слушалките върху ушите, дори и при ниски нива на шума;

- приличам на радист;

- свиря по-силно;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема, по принцип и мен ме вълнува въпроса, защото търся по-трайно решение (като тези тапи които спомена).

 

Засега ползвам оранжавите 3М от аптеката и от промяната в звука има допълнителна (поне за мен) полза - заглушават нежеланите обертонове на евтиния ми райд, вибрацията на снеър пружината като ударя най-близкия том, както и кантенето на металната врата на гаража при всеки по-силен удар на касата ;) ... като цяло всичко звучи някак като на запис. Иначе са доста удобни и след минута в ухото, неприятното чувство изчезва и почти не се усещат.

 

Разпитах в близките аптеки за силиконовите тапи но в момента нямат. Някой има ли впечатления от тях? Струва ли си да обикалям и да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се разтърсих и намерих по-евтина оферта за тези ЕР20 ето тук и също тук

 

При сегашния нисък курс на паунда излизат към 20-на лева с доставката!

Аз вече си поръчах ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dude, много благодаря за инфото! Аз няколко пъти пазарувам от ЮК успешно и сигурно и аз ще атакувам оттам! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dude, много благодаря за инфото! Аз няколко пъти пазарувам от ЮК успешно и сигурно и аз ще атакувам оттам! :)

 

Аз ти благодаря, че подшушна за тези тапи ... иначе сигурно щях да си карам на 3М-ки още дълго ;) Иначе от Британия уж бързо идват нещата, но сега по празниците може и да почакаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.