Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi Io проблем


yellow nEuphoria

Recommended Posts

Ае хора, неска са накефих на макс, че ще си включа клавира в компютъра тоест в M-AUDIO 1010LT и си закачам кабелите отзад на клавира, пък нестават в звуковата карта, тоест и там е с женски легла

Някой да обесни точно какво трябва да се направи в случая какво ми трябва. Свирката ми е ROLAND G800 по нея трябва ли да се натиска нещо или не.

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно кабела и е нек'ав крив. Саунд картата си има каквито конектори трябва. Предполагам и синта. Тей че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай няква картинка да видя дали ми е такъв кабела или къв да си взимам, а трябва ли да се пипа нещо по клавира, некво копче за да тръгне да праща по кабела.

На клавира са женски леглата и на звуковата карта пак са женски леглата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не можеш да вържеш клавира директно към кабела който излиза от картата, трябва ти прост MIDI кабел, тия входове на картата просто не са за директно включване, затова много ясно че са женски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, имам два миди кабела, но тия миди кабели мойте са стари подарък ми са да от един музикант. От едната страна е с дупчици и от другата страна е с шишове. Вкарвам с шишовете в клавира, от другата страна в звуковата карта но и тя иска шишове. Моя кабел е от едната страна женски и от другата страна мъжки, а на мене ми трябват два мъжки. И другия въпрос е, ако случайно си намеря кабели скоро време, трябва ли да настройвам нещо по клавира за да тръгне чудото.

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ади бе хора помагайте! Кажете кво да си купувам, защото хич не ги знам тез кирий :recourse: Свирката ми е Roland G-800 и звуковата карта е M-Audio 1010 LT

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пак ще те пратя към чичко Гугъл: http://www.philrees.co.uk/midiplug.htm

А инак МИДИ кабелите са мъжки и от двете страни. За свирката - виж си упътването на самата свирка.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, защото мойте са супер стари и от едната страна женски, а от другата мъжки. Мерси! Ще търся кабели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля, все пак мерси. Ти си човека на който най-много съм благодарен във форумчето. При всеки мой проблем ти се отзоваваш. Мерси Пресли :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неска отивам в Динакорд (от Варна съм) и искам миди кабел и тоя ми скача, че вече нямало миди кабели. Понеже нямах време, да отида по другите магазини да видя. Ебаси ако има някой от Варна и да каже откъде да си зема два кабела по 2 метра дълги от двете страни мъжки, не като мойте преходници ли кви са ташак. два кабела по 2 метра от Roland G800 към Delta 1010 LT :greenangel: И колко струват горе доло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи му на тоя да си завре "знанията"... сещаш се къде. Ако имаш приятел на "ти" с поялника, лесно ще ти направи два кабела - вземаш си по 2 метра произволен "микрофонен" (2-жилен с оплетка)+ от "Конрад" (не знам във Варна къде е, ама сигурно има) 4 "петици" и си ги правиш както е показано в линка по-горе. Кабелите не са "кръстосани" в см. пин3 си е към пин3, пин4->пин4, пин5->пин5.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе човек не се мъчи сам да си правиш кабели,пък и не е много сигурно.Онзиден си купих мидикабели.Отиваш в Техномаркет и намираш къде са кабелите - има всичко ... 6лв е единия.Два мъжки петици.В момента има по метър и половина.Също в музикалния магазин под училище Климент Охридски (арменската църква),но главната улица хващаш,слизаш маалко на долу (50-100м) посока жп гарата в дясно има оръжеен магазин ,до него е музикалния а отсреща има ограден паркинг. Собственика е много точен.

Редактирано от MEDELLIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.