Jump to content
Българският форум за музиканти

Късно ли е?


Millie

Recommended Posts

Здравейте!

 

Цял ден разглеждам този форум и най-накрая се престраших да се регистрирам и да ви питам - след като съм на 17(+ точно 1 месец 8-) ) дали ми е вече късно да се науча да свиря на пиано?

 

Винаги съм мечтала за това, буквално от както се помня, но понеже майка ми е искала същото когато е била малка, но не са имали възможност да си позволят пиано, за това и при мен се получи нещо като "за какво ти е - ще ти омръзне; много е голямо и няма къде да го сложим; 'и аз нямах когато исках, и ти няма да имаш' ".

 

Сега го искам повече от всякога, знам че няма да получа пиано, но съм готова да си събера пари за един добър синтезатор. Притеснението ми е, че въпреки че по принцип схващам каквото и да било доста бързо, съм минала годините на които трябва да тръгнеш да се учиш :/

 

ако има някой, който може да ми отговори ще съм много благодарна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти:)Ами по принцип никога не е късно за нищо.Въпросът е дали ще имаш времето и търпението да го направиш.

Доколкото съм чел, клавиристът на Rammstein е започнал да се учи на 15 години, но е имал супер много желание и е станал виртуозен пианист!След това е започнал да се занимава със синтезатори и да свири по-различни стилове.

Та...идеята ми е, че не е късно, но ще ти отеме много време и усилия.Ако не можеш да си позволиш истинско пиано (дали заради бюджет или заради звука, ако живееш с други хора и имаш нервни съседи, дали заради място и др.) то поне си намери клавир с тежки клавиши.Не са евтини, но поне ще си максимално близо до истинското пиано.За такива клавири има 10000 теми във форума.Ако се разтърсиш в секцията Клавишни ще откриеш отговор на въпросите си.

Поздрави и успех с начинанието! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен не е късно ,но всичко зависи от целите който ще си поставиш и ако ти стане трудно да не се откажеш .

Всичко е упорит труд но накрая когато видиш резултатите удовлетворението няма сравнение с нищо друго .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за отговорите :) Върнахте ми надеждата :)

Явно това, че ще ми отнема доста от времето ще е единственият проблем за да навия наще :(

 

ехх да имах и аз родители отворени към изкуството .. и най-вече музиката .. но не :/

 

Мерси отново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за отговорите ;) Върнахте ми надеждата :hysterical:

Явно това, че ще ми отнема доста от времето ще е единственият проблем за да навия наще :hysterical:

 

ехх да имах и аз родители отворени към изкуството .. и най-вече музиката .. но не :/

 

Мерси отново :greenball:

 

 

Ти това, че ще ти отнеме времето, няма да го казваш на ваште. Взимай си инструмента и почвай - най-добре си събери сама пари... вместо да се оплакваш от неразбиращите ти родители ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш желание и на 90 години ще се научиш!жалко само че майка ти и баща ти те спират от нещо което ти прави удоволствие и кеф!събирай пари и купувай синтезатор!като го купиш чак тогава им кажи! успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде из нета четох,че пианото е инструмент,който еднакво добре се усвоява от хора на различни възрасти,всъщност,ако не се лъжа,беше формулирано така:"..пианото се усвоява добре и след 20 год. възраст.."

Разбира се,че трябва и да се има в пред вид поговорката:"От всяко дърво свирка не става".

 

Учил съм 14г. дете,което никога преди това не беше пипало пиано да си служи със "свирка" от рода на "хитър петър" доста сносно за около година.Като казвам "доста сносно" да се подразбира-притежава минимума от качества за работа във квартален р-нт със жива музика. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.