Jump to content
Българският форум за музиканти

Sunrise At Imagisland


Recommended Posts

Досега май не съм се разписвал музикално тук и реших да го направя с едно парче към проекта ми, който е с електронно-инструментална и релаксационна насоченост. Има за цел замислени, задълбочени настроения, успокояване, стимулиране на въображението, рисувана на различни въображаеми места и събития. Всъщност, някои от форума вече са го чували. Оставил съм известно пространство за дишане в тази близо 8-минутна рабова, описваща изгрев на въображаем остров (мажор), но и гледайки да не е прекалено постна. Лесна за слушане, предимно диатонична, има една минорна субдоминанта в началото. Хрумна ми да опиша някои символики на използваните акорди и ефекти, но това надали е толкова интересно, за да си струва многословието, а и винаги съм залагал на дозата мистерия, така че просто ЦЪК. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно от малкото неща,които мога да слушам с кеф освен обичайните "бичкии" които дори съм се научил да си произвеждам сам по домашному.

Евала за творението! Винаги съм бил на мнение, че за такава музика не си изискава толкова музикантски умения,колкото душа. Ти определено имаш в изобилие. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Всъщност, някои от форума вече са го чували.

Тъй вярно! :(

Чувал съм работния вариант на парчето (с ударни инструменти), но този вариант...как да кажа - ме отнесе на някакъв въображаем остров. Интересното е, че съм го чувал и преди и си мислех, че няма да ми подейства така, но ефекта беше още по-голям! Не знам защо, може би заради спокойните смени на звуци, но парчето ме кара да се замислям/вслушвам с отделните цветове на тоновете, което в момента ми е мания, а именно абсолютизма. Така, че бих нарекъл парчето ти абсолютно! :girl_witch:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релаксиращо е, прилича ми на ранните работи на Симо Лазаров. Що не пробваш да запишеш нещо в НБУ, там има специалност електронна музика, която я води точно той :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред благодаря, че ми уважихте творчеството и се разписахте в темата.

 

@edgecrusher: Благодаря за хубавите думи. Вероятно си доловил проблясък от същността ми - на болшинството, които ме познават дори лично, им отнема години, без да го зърнат.

@Ивелин: Пътуването до едно вълшебно кътче отново и отново събужда усещанията, свързани с него, ако е достатъчно реално. Написаното от тебе ме радва, понеже е знак, че композицията успява да рисува.

@CyberGene: Напомнянето за Симо Лазаров го приемам като комплимент. Искам обаче отпуска от българската висша образователна система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ъпдейт:

 

Моят приятел Шай от Израел хареса това парче и прояви интерес да го смеси по-добре със значително по-професионалната техническа база, с която разполага. Променен е значително балансът на инструментите, съкратих дължината с прибл. минута. Прекарано е през магнитна лента с цел вкарване на фино омекотяване на вкус, което само истинска лента може да докара автентично и което в случая е най-забележимо върху звънчетата. Линкът е същият.

 

Използван е следният хардуер:

 

Chorus: Roland SDX-330

Binaural processing & reverb: Roland RSS-10

Compressor: API 525

Preamp: API 512C

Limiter: Aphex Dominator II

Channel strip (preamp, compressor, EQ): Art Pro Channel

Monitors: Dynaudio Acoustics BM6A

Headphones: AKG K701

Audio interface: RME FireFace

Cassette deck: Sony TC-KE500S (Dolby S on)

Tape: Ampex

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релаксиращо е, прилича ми на ранните работи на Симо Лазаров. Що не пробваш да запишеш нещо в НБУ, там има специалност електронна музика, която я води точно той :)

 

 

:) евала за коментара!Разбираш явно от ранния Симо! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красива музика. Аз не съм проследила "приликите и разликите" между двата микса, но прослушах и тази тема във връзка с ... квантовата лаборатория, която ме потопи в едно усещане за търсене, лутане, претегляне на алтернативи. Докато проекциите на сенките танцуваха сред едни... "микроексплозии".

 

Кога ще чуем свързаното цяло?

А що не напишеш и книга по него? (К'во простичко и непринудено питане ти отправих... ^_^ )

Аз искам да слушам музиката и да чета книгата. :band1::rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Част от привичките на предния микс бяха, че падовете във втората част се намираха по-напред, а инструментът с водещата мелодия и звънчетата - по-назад, имаше бас в излишък и "отнасянето" продължаваше минута по-дълго.

 

Много ми е приятен коментарът ти, понеже си разбрала и усетила точно това, което имах предвид. ;)

 

Скоро изкуство с букви не съм писал, но е възможен например един сборник фантастични разкази около тази музика. Преди това може би ще омастиля един разказ, който имам мислено скициран от 2002 г., ала го изпревариха други. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пьк искам книжка с картинки - иначе ще се разсейвам. Все пак жените са мулти-таск :) , а аз не мога да правя 2 неща едновременно (като да ходя и да говоря)...

 

Моля те, качи хавата в 4shared, че не мога да я чуя в новия вид, а изглежда интересно :)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Отнасянето" ти е въздействащо! Има послание в творението ти.Малко силничко ми идва солото,което започва от 04.05 мин.,но вероятно така си го замислил.Успехи! :D

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релаксиращо е, прилича ми на ранните работи на Симо Лазаров. Що не пробваш да запишеш нещо в НБУ, там има специалност електронна музика, която я води точно той :)

 

 

:hysterical: евала за коментара!Разбираш явно от ранния Симо! :godbless:

 

Малко късно отговарям, не че има значение де, но аз на Симо Лазаров съм слушал само една плоча, дето я имахме вкъщи много отдавна, има го сниман отзад с някакъв Правец 82, май албумът се казва "Градът", ако не се лъжа, та просто предполагам, че това му е ранният период ;) А вътре има някакви парчета, които носят подобна атмосфера. Та така - нищо не разбирам от Симо Лазаров, не съм и сигурен каква част от периода му е била в оная плоча, но парчето на нашия добър колега, приятел и модератор Камен е много готино и май много малко хора правят такава музика в България, за което имаш моите адмирации, Камене! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Честно казано, коментарите надскочиха очакванията ми...

 

Евгени, може би си прав, че има малко български "производители" точно на подобна музика. Повечето електроники са твърде минималистични, което лично на мен композиционно ми е откровено скучно. Но вероятно бих "мирясал" малко чак когато напиша нещо по-голямо. Стилово обаче не се ограничавам, обичам индивидуалното търсене и експериментиране.

 

Съгласен съм с vanboy, че солото може да е малко по-тихо. Освен това, контрамелодията в щрайха бих я артикулирал сега по-фино и с повече динамика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.