Jump to content
Българският форум за музиканти

Mayones Guitars


Recommended Posts

Всъщност, съвсем случайно открих фабриката им, докато се мотаех из Гданск, където съм в момента.

Влязох в магазина, който е отпред и имах възможност да пробвам няколко китари, които според моето скромно мнение са на доста високо ниво, което не е толкова чудно, като се има предвид колко известни музиканти ги ползват.

Ето го и сайта им.

А ето и малко снимки, направени от мен.

IMGP0626.JPG

IMGP0628.JPG

IMGP0629.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от разговорите с продавача, който (както се оказа после) е и един от шефовете, останах с впечатлението, че наистина не правят конфекция, но и не страдат от липса на клиенти.

Що се отнася до 7 струнния модел на Regius - този който е с тремолото е пуснат съвсем скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

уау като за висок клас китари изглеждат добре с добра изработка и предполагам не са зле в звучене, нооо бая приличат на Шектър и предполагам всеки би предпочел по изгодната китара тъй като ужасно си приличат :)

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, на този принцип дай със Скуайър да се задоволим, че Фендер-а е много скъп...

Има си китари за всеки вкус и джоб. Дай да не ги слагаме под общ знаменател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Гледам че темата е овехтяла малко, ама нищо.Значи винаги съм се питал как Greg Mackhintos(Paradise Lost) постига това специфично меко звучение с китарата си, и тей като нямах друга работа се поразрових малко из нета и кво да видя:пича свири на китара полско производство(не търмбешко).Гледам и други не по-малко сериозни китаристи ги ползват.Така че, не мисля че трябва да се отнасяме с ирония и пренебрежение към тях, а напротив с почит.За мен лично тва е най-хубавото звучение на китара което някога съм чувал(лично мнение). :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема ми донесе доста интересна новина.

Научих, че три от любимите ми групи (Paradise Lost, Tiamat, My Dying Bride) ползват такива китари.

Ммм-даа, интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че темата е овехтяла малко, ама нищо.Значи винаги съм се питал как Greg Mackhintos(Paradise Lost) постига това специфично меко звучение с китарата си, и тей като нямах друга работа се поразрових малко из нета и кво да видя:пича свири на китара полско производство(не търмбешко).Гледам и други не по-малко сериозни китаристи ги ползват.Така че, не мисля че трябва да се отнасяме с ирония и пренебрежение към тях, а напротив с почит.За мен лично тва е най-хубавото звучение на китара което някога съм чувал(лично мнение). :)

 

Предполагам че Грег използва тия китари съвсем отскоро, защото последно като гледах Парадайз на живо свиреше с модифициран Фендер/Чарвел, а преди това най-често съм го виждал с Gibson. Без съмнение тия китарки си заслужават вниманието, но не мисля че е чак толкова определящо за звука на даден китарист. Много друго фактори имат влияние над звука. Между другото специално за Paradise Lost ме учуди, че все още на живо използват старите си Line 6 Flextone I heads.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че темата е овехтяла малко, ама нищо.Значи винаги съм се питал как Greg Mackhintos(Paradise Lost) постига това специфично меко звучение с китарата си, и тей като нямах друга работа се поразрових малко из нета и кво да видя:пича свири на китара полско производство(не търмбешко).Гледам и други не по-малко сериозни китаристи ги ползват.Така че, не мисля че трябва да се отнасяме с ирония и пренебрежение към тях, а напротив с почит.За мен лично тва е най-хубавото звучение на китара което някога съм чувал(лично мнение). :rolleyes:

 

Предполагам че Грег използва тия китари съвсем отскоро, защото последно като гледах Парадайз на живо свиреше с модифициран Фендер/Чарвел, а преди това най-често съм го виждал с Gibson. Без съмнение тия китарки си заслужават вниманието, но не мисля че е чак толкова определящо за звука на даден китарист. Много друго фактори имат влияние над звука. Между другото специално за Paradise Lost ме учуди, че все още на живо използват старите си Line 6 Flextone I heads.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Само да допълня още едни изпълнители, които ползват тия полски китарки - Pain Of Salvation! Последно гледах един техен концерт и Daniel беше заменил Parker-a с нова китара на Mayones Guitars! Аз лично нямам причина да се съмнявам в избора му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.