Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане от начинаещ за китарка


alexdar

Recommended Posts

Здравейте!

Искам да попитам първо някой дали се е сблъсквал с офертите от ибей за по 100$ китарка + амп и там сичките дрънкулки :) И също така ако от там са наистина големи боклуци и лъжат че ставали за нещо китарите, да ми препоръчате нещо до 200 лева максимум ама китарка и амп съвсем елементарни :ok: Благодаря предварително и се надявам за вбъдеще да обменяме опит :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

смяташ ли за възможна далаверата за 200те лева?? по 100 за китара и амп??? или 150 за китара и 50 за амп :)

Можеш да си помогнеш използвайки функцията ТЪРСЕНЕ - много неща ще се намерят, които няма смисъл да бъдат повтаряни

 

може да се ослушваш за скуаяр булет или нещо подобно настаро - понякога има по 120-130, че дори и по 100, но за кубето не знам как ще стане

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ония ден като се отбих във Фактор-а попитах за техните китари мисля, че човека каза 90 лева за електрическата, но днес ще отида пак за по обстойно разпитване :) Та ако е в тоя диапазон 90-120-30 лева , какво кубе мога да си зема.Не искам нещо особено, а то и за тия пари и да искам не може :D Та в ибей за 200$ +доставката китара+амп(даже вчера видях един с бууст бутон за дисторшън) калъфче, перца, колан, кабели. Та за това питам защото си мисля, че надали някоя китарка Фактор е по добра от такава една от ибей :) И затова главно питането ми е дали някой си е купувал от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш много странни умозаключения.

В и-бей има от много хубави китари, до абсолютно непотребни боклуци(в зависимост от цена, късмет...).

Говориш за ибей така, все едно е някаква институция, гарантираща качество.

Като цяло, евтино се внася от чужбина само ако се уговорите повече хора, и е възможно да вземете повече неща, като поделите парите за пътя.

 

Колкото до музикалните магазини - цените на евтинте китари са доста завишени, но пък виждаш какво купуваш.

Няма как да отвориш магазин, да плашаш данъци, наеми и заплати, и да продаваш китари за 100 лв. Сещаш се...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал.Не казвам, че ибей гарантира качество...Нали затова питам дали някой е купувал от там техните Beginner Pack-ове.Ето нещо подобно имам предвид: http://cgi.ebay.com/COFFEE-SUNBURST-Electr...1QQcmdZViewItem

 

Защото просто ти дават сичко в комплект, пък и аз те първа ще се уча да свиря, затова и не ми трябва нещо по скъпо.А и ако взема това, след време ако сменям ще сменям само китарата, тъй като за домашни условия не ми трябва повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно този пакет можеш и да го вземеш, но няма гаранция, че качеството е ОК.

Със съфорумци, преди време взехме едни китари-ментета с флойдове, али бали за малко парички.

Китарите свирят прилично, даже добре, но примерно на моята се наложи да сменям прагчета.

Разбира се, качеството на нашите беше отвратително, надявам се, на този пакет да е по-добро.

Китарката, която виждам на снимката е страт - тип, и има хъмбъкер, което не е никак зле.

Материалите едва ли са върха, като има поне 40% шанс тялото да е от шперплат, но дори така, китарата пак те устройва идните 2-3 години.

 

Въпроса е колко ще ти излезе доставката.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговора-точно това, което исках да чуя :) Значи пакета е 100$ както сам видя а доставката е пак 100$ за рест оф уърълд (така пише).И аз мисля, че такова нещо ще ми върши работа идните години.Тъй като съм музикант, но свиря на друг инструмент (цигулка), времето ми е доста ограничено.Нали не съм се залъгал по ампа-има някакъв вграден дист/овърдрайв?

 

Едит:Също така отстрани на оценките в ибей пише, че на продавача са му качествени стоките и има доста висок рейтинг 98%.Аз знам, че има рискове за качеството, но да се надяваме, че ако има проблем той ще е дребен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което видях на 1 поглед от eBay - китара

в описанието :

- 21 прагчета .. на картинката 22

- 3 пикЪп-а пише а там са ХСС(което не би ме изненадало да се окаже че е ССС) - а поне на мен ХСС по ми допада(не че ми дреме съществено 'щото боравя само с акустики... а и не смятам скоро да променям този факт .. по скоро обмислям как ще реагира "госпожата" ако си взема ПЕТА китара) ...

 

.. иначе доставката - $100 което е ПОНОСИМО особенно както се срина долара .. обаче как ш' доидат мита и т.н. ... незнам

струните които ми доидоха за 7те комплекта нищо не платих ама знае ли се за такъФ ТОПУЗ ?!?!?!

 

това е мойто виждане по тази оферта ....

 

а вече кво "дърво" ще доиде.... (получаваш за каквото си плащаш) :) :) :D

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарата е добра -- наскоро тунинговах една такава -- материалите вложени в нея не са върха на сладоледа,но за тези пари си е супер изгодна оферта -- след покупката можеш да отидеш при

лютиер - да ти я направи по-удобна за свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре мисял да я поръчвам и ще пиша, ако съм се разколебал или съм си харесал друга, или кто я донесат- да си кажа мнението :) Благодаря за бързите и компетентни отговори и очаквайте друго включване от моя страна скоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре мисял да я поръчвам и ще пиша, ако съм се разколебал или съм си харесал друга, или кто я донесат- да си кажа мнението :) Благодаря за бързите и компетентни отговори и очаквайте друго включване от моя страна скоро :D

чак пък компетентни .... :oops::blush::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.