Jump to content
Българският форум за музиканти

Sound Forge


Roland

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

Аз използвам програмата Sound Forge опростена програма, с която се работи изключително лесно.

Наскоро излезе последната версия на програмата Sound Forge 10, но срещам затруднения с инсталацията.

Предполагам че в новата версия ще има повечко ефекти и възможности за миксиране.

Моля ако някой е успял да я инсталира да ми обясни как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В момента прехвърлям стари аудио записи от касетки на РС и знам че може да се изчисти шума от лентата с

NOUSE REDUCTION от tools но не мога да го направя. Ако някой е работил и знае как става да драсне някой ред.

Много ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз именно със Sound Forge работя и съм изключително доволен от тази програма. Щом спокойно мога да си свалям музика от всеки един сайт и качеството се запазва, но с този инструмент не съм работил защо не потърсиш уроци в интернет, ако не намериш ще говоря с един приятел DJ може да знае нещо

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз именно със Sound Forge работя и съм изключително доволен от тази програма. Щом спокойно мога да си свалям музика от всеки един сайт и качеството се запазва, но с този инструмент не съм работил защо не потърсиш уроци в интернет, ако не намериш ще говоря с един приятел DJ може да знае нещо

NOUSE REDUCTION е допълнително инсталиран плъгин.Няма го в инструментите на оригиналната програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Исках да си инсталирам Sound Forge 9 или 10 на Windows 7 ,но не ми приема активационният код.Може ли някой да ми даде леко съветче.Ще съм ви благодарен.Между другото същото стана и със Sonar 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

първо добре дошъл във форума....

след това - направи си труда да попрочетеш какво има писано по темата , даже е пинната като първа -

ето, това е едно добро начало http://forum.muzikant.org/topic/7641-free-nioooaadhuo-eieoi-audhoee-dhaaioa/

а след това - просто търси това което те интересува във вече написаните теми - затова е форума, а не за задаване на едни и същи въроси.

ПОздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 6 years later...

Здравейте, 

Темата е стара, но заглавието е свързано с моят въпрос и реших да не отварям нова. 

Имам нужда да оправя темпото на една песен - не е записвана с метроном, а ми трябва да я смеся с друга. 

Коя е функцията в Sound Forge за тази цел? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Time stretch - не е осъществена с най-добрите алгоритми, които може да се желаят, но за басови функции без големи амплитуди върши работа все пак.

 

П.П. Всъщност не разбрах - искаш само да промениш темпото цялостно или това, дето си записал без метронома в различните си части "плува" насам-натам в темпото и трябва всичко да уеднаквиш с онова другото?

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Да. 

Искам да оправя на Guns "n" Rouses - Paradise City темпото, за да я смеся с песен, която е с равно темпо, напр. електронна музика. 

Ще пробвам този Time stretch - дано да стане добре. 

Благодаря, за сега. 

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това май не става. 

Сякаш най-близо ми изглеждат функциите Edit tempo и Auto region, ама не ми се получава все още. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно ще се получи...даже и с тайм стреча - всичко е въпрос до натрупване на опит. :)

 

...пък ако ти писне с опитите, прати ми ги да ги уеднаквя и ще ти ги върна синхронизирани.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.