Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към хората, работещи с Acid Pro


the_gorer

Recommended Posts

Ползвам едни барабанни луупове в мултитрак програмата ACID Pro.

 

Самите луупове са Acidized, демек - вкарана им е някква сигнатура с какво темпо да вървят.

Това означава, че, ако заредя луупове с вградено темпо от 100 BPM в микс в ACID Pro, който е с темпо 200 BMP, лууповете почват да свирят два пъти по-бързо.

Това пък ме ограничава, защото лууповете ми са разделени в папки по темпо. Ако искам да ползвам преход, който е от папката с луупове с темпо 200 BPM във микс с темпо 50 BPM, луупът се забавя и започва да дере.

 

Има ли някакъв начин да се "изключи" вграденото инфо на лууповете или да се укаже на самта програма ACID Pro да не го ползва?

В смисъл, при смяна на темпото на целия микс, това да не влияе на самите луупове и те да не си променят темпото и да може да се ползват луупове с различно темпо в един и същи микс без някои от тях да се забавят или забързват.

 

Знам, че в SoundForge има едни бъзикни, с които се наглася темпото на wav файлове, за да станат на луупове, но ми се струва голяма играчка да почна да бърникам 200 луупа един по един и не съм сигурен дори дали това е удачният начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше нещо такова, доколкото си спомням.

Значи на самия трак, отстрани на панела има една стрелка, която е завита на обръч.

Това означава, че файла е лууп. Ако стрелката е права, файла няма да следва темпото на проекта.

Кликваш 2 пъти на файла и ще ти отвори прозорец, нещо като "edit" на самия лууп и там горе в ляво си спомням, че имаше

функция, която определя, дали файла да се плейва, като лууп, или не.

Абе при всички положения трябва да направиш така, че стрелката на панелчето на трака да е права и тогава темпото на проекта, няма

да влияе на темпото на файла.

 

Не съм ровил acid от много години и това е което си спомням.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с десен бутон на канала се влиза в пропъртис, и там се определя вида на просвирване на лупа - уан шот, бийт мап или лууп. А може да се коригира темпото от там. Иначе в проекта винаги темпото е общо за всички тракове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.