Jump to content
Българският форум за музиканти

Какви видове ефекти има?


Crimson

Recommended Posts

Задавам тоя въпрос защото ще се сдобивам са с усилвател и ми казаха, че щял да има драйв, но не ми казаха какви са щели да пъдат ефектите-споменаха ми само за дисторжън :) !!!

Та ако може някой да ми каже какви други ефекти има?

Днеска се чудехме с един приятел може ли да има ла-ла ефект без педал??И други такиви рапоти.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

уа-уа без педал има, вика му се ауто-уа само дето до сега усилвател с такова нещо не съм виждал освен тези с вграден процесор(Vampire na behringer)

иначе ефекти има всякви ще спомена само два три основни

драив ефекти - такива са овърдраифа, дисторшъна и всекви такива стържещи :lol:

модулации - хорус, фленджър, фаззер и разни такива

друг вид ефекти са Ревърба и Дилеи-а те са разни ехота казано на прост език :lol:

 

ае със здраве, дано съм ти помогнал :lol:

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи,болшинството от усилвателите имат чист и драйв канал - може би затова са ти казали че има дисторшън ефект.Също така ривърб-а е стандартен за повечето усилватели и повечето са с пружинен.Ако си късметлия ривърб-а може и да е готин,но при всички случай той само помага на звука да не е твърде "сух".Иначе акто каза Алекси,ако си жземеш моделиращ усилвател тпй сигурно ще има куп дигитални ефекти като хоруси,флейнджъри,дилеи,фейзъри и т.н.

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда пич шифтери, бендери, LFO направо кат НЛО хехе, вокодер. Съмнявам се обаче че ще има иначе наистина щяха да са ти казали за тези екстри, иначе ся ми казаха че имало някъв берингер за 180 лева нов дето бил мн добър и кат си го хакнеш в кубето ем ше имаш ефекти ем контрол ем абе супер яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ако бях споменал , че е по поръчка щях да ви олесня ???? :(

Начи да се надявам на нещо хубаво!!!

А кой изпълнява поръчката, ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе ся ми казаха че имало някъв берингер за 180 лева нов дето бил мн добър и кат си го хакнеш в кубето ем ше имаш ефекти ем контрол ем абе супер яко

Какво ще да е това? :(

MIDI foot controller? Процесор? Дай малко инфо - аз точно търся нещо с яка периферия, т.е. добър reverb, delay и chorus наедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има добър Берингер за 180 лева, може и да бръкна в касичката, в която съм натрупал за POD, и да го взема.

 

PS:

Да не е нещо втора-трета ръка? Снимчици нещо, линкче така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

некфо просто процесорче ама трее да питам. щото с бившия ми даскал си приказвахме за двойна верига че се бях запалил да взимам китарката парк дето въжъндан е постнал за продажба. идеята е за чистата китарка и да се изживявам като петручи ама се отказах мноооо пари тая китара както и да е ми ша питам и ша кажа сигурно е.... абе не е в-амп имало педали :think: незнам ше питам и ше кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има добър Берингер за 180 лева, може и да бръкна в касичката, в която съм натрупал за POD, и да го взема.

 

PS:

Да не е нещо втора-трета ръка? Снимчици нещо, линкче така...

аве изобщо проължавай да си събираш кинти за POD вчера свириха на POD xt и ма размаза такъв звук от процесор не бях чувал и то беше боцнат в буфер за комп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ся мноо ясно то едното е line 6 , другото транскрибирано на български :cheers: или по-скоро транскрибирано за българския пазар без да се обиждат феновете на берингер. То за тва има билети първа и втора класа, макар че в случая може би става дума за 2-ра и 3-та щото има невъзможно скъпи процесори, да не говорим за вериги от такива невъзможно скъпи процесори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питах, начи ставало дума за някакъв процесор с експр педал който май се казвал FX нещо си, ама нямам повече информация сори. вижте на страницата на берингер :metalist: айде до скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е X V-amp.

Този процесор е нещо като версия (с малко екстри) на V-amp-2 и има експрешън педал и два суитча.

Ако не се лъжа колегата от форума J-Fog имаше такъв и беше много доволен от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ако бях споменал , че е по поръчка щях да ви олесня ???? :lol:

Начи да се надявам на нещо хубаво!!!

А кой изпълнява поръчката, ако не е тайна?

Офф тоя дето я праи е некъв от Дупница ама нещо ме преебаха :lol: и са ще си взема май едно Pevey(дано така да се пише)Rage !!!Като за начало е добре пък и аз нчма да свиря с него навън :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Де го тоя X V-Amp за 180 кинта?

Ако е чистак нов, го вземам веднага!

Тези процесори са с 16 амп емулации и като добавим и експрешъна, мисля, че си заслужава двестата кинта.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.