Jump to content
Българският форум за музиканти

Нашо Бас Видео (айде да ви видим)

basis4eto
 Share

Recommended Posts

Или както беше казал колегата Nikifena баса звучи най-добре когато процесора е bypass*нат. :)

• Like 4

• 3 weeks later...

Здравейте, предполагам коментарът ми е офтопик, но имам въпрос, за който не намерих подходяща тема след доста търсене, а не ми се пуска нова. Аз също свиря на бас китара и искам да направя няколко кавъра, но с техниките не съм много наясно, затова имам нужда от съвет. Преди време правих опит с кубе, записвайки се с отделна камера, а музиката звучеше през тонколоните, но не съм удовлетворен от качество и т. н. Срещал съм множество видеа с много добре направени видео кавъри, но не знам каква техника точно използват. Аз разполагам с лаптоп с вградена уебкамера, процесор Digitech(който ползвам назаем от приятел), бас китара, слушалки, кабели. Ще се радвам на съвет какви програми евентуално да използвам и как да свържа нещата, за да се получи една добра комбинация. Благодаря предварително и още веднъж се извинявам за офтопика.

Най-общо казано - звука - отделно, и видеото - отделно.

1 - Видеото си го снимаш с каквото имаш, номера е картината да е добра, а звука ти е само за ориентация.

2 - Китарата влиза в компа по някакъв начин (дали през пулт, дали - пред DI box или през процесора - съобразно каквото имаш подръка) и записваш най-прекрасния звук, който можеш, с някакъв софтуер.

3 - В някаква програма си смесваш видеото (с гадния звук) и хубавия звук от компа. Можеш и в Cubase да вкараш видео, или в Adobe Premiere да наложиш аудио-каналите... Каквото имаш и подръка и с каквото можеш да работиш. Синхронизираш звуците, и намаляш звука от видеото, до степен само да дава пространство. Идеята е, че тоя омазан звук всъщност е записал реверберацията на помещението, и тя добавя обем към сухия звук, записан директно в компа.

Е - има вариант изцяло да го изключиш тоя звук, и да разчиташ на софтуери, но всичко си зависи според конкретния случай и как най- ти харесва.

Edited by Demiurg
  • Like 2

• 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By Жоро3
      Здравейте, търся хора от бургас с които да си джемваме, китарист съм , стилово от рок,стоунър,пънк,траш до тежки кочинки :))
    • By Ivo89
      Здравейте! Ние сме басист и барабанист от Варна. Търсим певец, китарист и клавирист за сформиране на група, в която да свирим кавъри. Класически рок, мелъди рок и хард рок и блус.
      И двамата сме с богат музикален опит, свирили сме в много проекти, участвали сме в записи, концерти в клубове и фестивали на големи сцени. Не сме виртуози, но сме на достатъчно добро ниво - свирим с удоволствие и се забавляваме! 
      Разполагаме със свое репетиционно студио - напълно оборудвано!
      Търсим сериозни хора от Варна за репетиции 1-2 пъти седмично. Възрастта и предишният опит нямат значение - важно е единственно желанието и чувството за принадлежност към рок група.
      📞 За контакти : 
      Иво (бас китара) : 0889 183 061      Филип (ударни) : 0876 218 379
      Не се колебайте да ни потърсите! Очакваме ви, групари от Варна!
    • By sabracadabra
      Тъсят се сериозни хора, с желание, при ангажимент да може да се разчита на тях. 0898829201
    • By velit
      Едно кратко соло от мен, което много обичам  

• By BobbyNBN
      Здравейте! 
      Аз съм Божидар Николов или Божко.. На седемнадесет години съм и се занимавам със музика от една година. Търся момчета или момичета, които искат да пеят... Искам да се съберем група от София и да забавляваме хората със нашите творчества. Може да се свържете със мен за повече информация. Аз съм доста пуполярен във социалните мрежи заради текстовете, които и пиша и песните, които създавам. Успех на всички. 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.