Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с каква китара почна?


Cupatincho

Recommended Posts

Аз не че съм китарист, ама първата ми китарка беше една Орфейка произведена в началото на 80-те

(с вграден адаптер и потенциометри) стояла подпряна в ъгъла на хола ни доста години.

Модела и беше много добър и като звук и като гриф, което искренно ме учудва и до ден

днешен. За съжаление ми я откраднаха 97 година в Пловдив.

 

После една Кремона електричка, дето за нищо не ставаше, а в момента на една Fender-ка

акустичка ... вече 7 години.

 

По интересно е как си бях купил бас китара, че се зарибявахме да свирим с едни приятели.

Та седя един ден в училище и довтасва един познат и ме пита:

- А бе искаш ли да ти продам една бас китара, че знам, че се занимаваш!

- Ми добре де ама кажи какви пари, че да знам дали си заслужава.

- Ми купи ми 2 банички и е твоя.

 

И така за 60 ст (толкова струваха 2 банички) и 40 бакшиш му дадох дори, се сдобих с една дърта

получакустичка с двойно F без магаре и с неработещи потенциометри. В последствие и направихме

с баща ми магаре и доста време си я ползвахме с приятелите! И до момента седи подпряна в ъгъла

на апартамента (родния не настоящото местенце дето живея).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) :) :hysterical: Бахти късметът дето имаш.Искам и на мен някой да ми предложи китара за лев и нещо :hysterical: :hysterical: :hysterical: Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80772_102.JPG

Тия китари са в нас откакто се помня , те са на баща ми и са купувани когато е бил на моите години някаде 80-85 година

Едната от ляво кремона на която аз свиря и я пускам кам компа ,а другата според тате е купувана от русия доста по лека е от кремоната и има някак си по хубав звук от този на кремоната макар и да е спукана :ph34r:

Още от малък си играя с тях колко стуни съм скъсал по едно време дрънках със стотинки по тях. но от 2-3 месеца започнах да тананикам някои мелодиики и така в последствие да ги свиря и така.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Аз започнах с 1 китарка на баща ми но я ползвах към 1 месец шот не беше много оригинална :surprise: После си зех един Factor LA39N и то се оказа че тва е една много хубава китарка призната е вече от 2ма учители по китара които са наистина големи маистори :headbang: Ето ги китарите ... 657341.jpg

 

Мойта първата акустична китара е баш същата като тоя фактор. Тези учители.. сигурен ли си? Супер чупливи и некачествени са тези китари (Factor).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара беше един полуакустичен бас Орфей с букса 5-ца, взет назаем от един съученик..:-) Много му бяха високи струните и с трудност ги натисках, и после ме боляха, но все пак имах голямо желание...дрънках си пънк :-)

След като си го поиска и му варнах баса, си взех ел.китара (май беше Орфей) + пърдящ ефект общо за 20 лв. и тогава настана времето на true primitive metal :-)... :surprise:

Затова кухарките не ги уважавам много...сигурно защото съм ги пропуснал в моето "музикантско" развитие... хехе :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята първа китара беше един Factor new line с гипсънска форма за 269 лв.

 

Като пълен диелетант, когато си купувах китарата я избрах по форма, а не по съдържание,

т.е. взех най-калпавата китара от магазина. :music336:

 

С нея се свиреше всякаква музика, от Ин Флеймс до Три дорс даун, макар че тя не ставаше за никаква ;)

Редактирано от david nakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта първата е Орфей от не знам си коя година. Старичка е, обаче май е по добре първо да се науча на по кофти китара и после ще мога да свиря на всякакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си купих от един акустична китара на старо(ама мноого на старо),

която не браждеше само на няколко прагчета и то не на всички струни ;)

Това през ранните 90-те ...

Не минаха и няколко дена след като я вземах(все още само я гледах :)) и големия брат

на един мой приятел(доста сериозно почерпен след купон) изнесе голям гиг на терасата си

и после подобно на Кърт Кобейн потроши всичко с първата ми китара , като нито тя нито остъклението на терасата

, останаха здрави здрава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък започнах с една стара Пълдин, която сега в момента е на един мой приятел и още се удивлявам колко е яка, като се имат предвид парите й, годините й и т.н... Единственото предимство беше, че беше пазена много добре от предишния собственик и беше чиста и лъскава. И струните бяха много близо до грифа, та не съм си чекнал пръстите до кръв по струни на един пръст разстояние от грифа ;)

 

Ето я и нея:

 

pyldin12fh.jpg

 

pyldin2vw.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SomeoneElse над 12-14 години свирих и аз с един Пълдин.:girl_cray2: Суперлативи няма да пускам де, но според мен е прилична китара и доста здрава, като се има предвид колко тормоз е видяла от мен :D

Моята е червена, но не я ползвам, а не виждам смисъл да я продавама за някакви 50-60 лв. след като ми е сантиментален спомен . Може да я подаря на някое запалено хлапе, ако изобщо намеря такова.

Иначе моята е червена. Смалко по финна настройка и звучи прилично, а ако и се сложат някакви нормални адаптери, може да се каже че е що годе хубава. За лаковото покритие нямам забележки направо не е мръднало от 14-тина години. Единствено на фретборда, боята се олющи почти навсякъде. Но твоя гледам че не е боядисан като моя, който е черен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Чисто нова тогава кремона за 70 лева

на нея се научих но пък сега като се сетя за нея ... най-ужасното инструментче на света!

Още си я пазя...носталгия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.