Jump to content
Българският форум за музиканти

Creative Audigy 2 Value


tiki

Recommended Posts

здравейте всички,

имам Creative Audigy 2 Value звукова платка. Пише че платката има SPDIF но не знам как мога да го използвам. До колкото съм чел дигителните портове трябва да са коаксиални - чинчове , а на моята платка порта ми е жак.

Някой може ли да ми каже нещо по въпроса.

Това което се опитвам да направя е да си пусна процесора - който има Digital Out (чинч ) през SPDIF . Имам и коаксиален кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....здрасти , наи вероятно имаш само СПДИФ изход на картата си , и можеш да я сварзваш кам сараонд системи / домашно кино/ ако те имат СПДИФ вход......но все пак провери дали нямаш втори порт на които да пише СПДИФ ин ........това че е малак жак да не те притеснява, това са имали-това са сложили :) маитапя се разбира се .......за да е по малка картата някои производители поставят малак жак ... така че решението ти е чинч кам малак жак , но най-добре се посаветвай с някого дали в кабела не трябва да има и друг елемент........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш S/PDIF, да! Но вход имаш ли такъв? Иначе във Форума имаше хора с такъв процесор, които използваха S/PDIF входа на аудио картата и бяха много доволни от резултата! Сори, ама не знам точно тази карта твоята ималивход, а не ми се рови. Просто провери! Аз мисля, че имаш само изход, но ти си провери все пак. Трябва да пише S/PDIF In, както каза колегата преди мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност имам SPDIF IN , прочетох хелпа за картата и там пише че имам SPDIF IN и SPDIF OUT, на всичкото от горе и в миксера на картата си имам волюм за SPDIF IN ( дано само картата да не ми е някаква орязана версия), така че май само въпроса който остава е какъв кабел точно трябва да имам т.е от коаксиалния само преходник ли ми трябва или нов кабел изцялно. Все пак съм благодарен за бързите и напътстващи отговори на съфорумниците

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми трябва да намериш къде ти е S/PDIF In. Не съм сигурен, а просто предлопагам - може да ти е отзад при другите вход/изходи, може да е вътре на самата платка като пинове, а може да се ползва един и същ вход/изход, който да се превключва от драйвера. А може да са заедно с изхода на един малък 3.6мм стерео жак - ring да ти е вход, а tip да е изход (sleeve по принцип е масата). Не пише ли в упътването точно къде ти е S/PDIF входа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих решението но за съжаление не е просто защото не знам все още от къде да се снабдя с него

Digital I/O

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ти в другата тема. Потърси първо един кабел мъжки жак 3.5мм -> два женски чинча (female RCA). Ето такава джаджа:

31JJC3KF8FL._SS500_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Писах ти в другата тема. Потърси първо един кабел мъжки жак 3.5мм -> два женски чинча (female RCA). Ето такава джаджа:

31JJC3KF8FL._SS500_.jpg

 

Baby Thomas не мислиш ли че е глупаво да се използва Digital I/O за да изкараш отново двуканално стерео?

"The Sound Blaster Digital I/O Module gives you optical and coaxial digital inputs and outputs for easy connections to digital speakers or home theater systems.

 

Dedicated optical and coaxial digital outputs

Easy connections to your digital speakers or home theater receiver for stereo music playback and pass through of multichannel DTS™ and Dolby® Digital movie sound."

 

 

Благодаря ти tiki за решението, сега остава само някой да каже откъде може да се намери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нали се сещаш че единия от тези чинчове носи стерео входа , другия носи стерео изхода . Алооу това е дигитален звук . То и аз преди година-две питах такива неща , ама да си чел и пак да си недочел е странно .

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми е зададен въпроса ще отговоря: не е глупаво, а невъзможно. Идеята изобщо не е такава. Предполагаше се (с доста голям % вероятност), че единия канал от стерео жака ще е цифров вход, а другия - цифров изход. Отделно, че темата е бая възрастна, но щом имаш мерак да се включиш... Велсоте, както се казва в Бангладеш... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.