Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

В раздел бас китара голямо фукане падна...Я да не останем и ние назад. Аз ще дам тон за песен :P

Наскоро си купих пиколо тромпет е реших да се изфукам :)

 

Ето го и него

 

Spada Custom Piccolo Trumpet

 

Picture_003.jpg

 

Picture_005.jpg

 

Picture_001.jpg

Натиснете тук за повече информация (eng)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бууу, айде честито и да ни е (ама я, как се вредих и аз :) ) честит новият раздел!

 

П.П.:

Скоро обсъждах с едни "колеги" пиколо тромпета и нещо не постигнахме съгласие относно диапазонът му - би ли осветил проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Диапазона на тромпетите, подобно на саксофоните е един и същ, с малката разлика, че колкото е по-висок строят, толкова ниския регистер се губи. Колкото до височините, те зависят от качествата на изпълнителя. Широко рапространения В тромпет започва от ми (реално звучащ) на малка и повечето про тромпетисти могат да свирят до фа на 3та октава. Има обаче така наречените "октависти" които специализират най-вече в свиренето във високия регистер, където теоритически ограничения няма. Стандартния обхват на тези "ктависти е до Си бемол на 4 октава, но някои стигат и по-високо. Колкото по-висок е строя на един тромпет, толкова по-светъл (пронизителен в най лошия случай) е неговия тон и толкова по-лесно се постигат артикулациите във високия регистър. Проблема с ниския регистър се решава отчасти с прибавянето ан допълнителен 4ти пистон, чиято функция е да сваля височината на тона с кварта. Това приспособление, доколкото знам, съществува за някои флигорни, Ес (ми бемол) тромпети и пиколо тромпети. действа по подобен начин на F клапите при тромбоните и валдхорните.

 

Тромпетът на снимката е в Ла/Си бемол (строя се сменя с смяната мундщуковите тръбичките, които виждате на снимката) и обхватът му е от си бемол на малка октава (бладарение на допълнителния пистон) до...кой до където може. Най високата нота в класическата литература (или по-точно бароковата) е отново си бемол на трета октава.

 

P.S. Съществуват и така наречените педални тонове, които са по-ниски от описаните по-горе но качеството често им е незадоволително с изключение на някой флигорни и корнети, затова се ползват най-вече за упражнения и в съвременната музика като ефект

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Изглежда духачите не си падат много фукльовци....Хайде де, не се срамувайте. Изоставаме в сравнение с китарисчетата и тъпанджиите (мислех да кажа "тъпанарите" ама да не вземат пък да ми се обидят :metalist: )

 

Сега е ваш ред :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то как да се фука човек :metalist:).

 

виж само колко са много другите, и я някой им прочете писанията, я не, пък тука.... :yes: ...

но, виж, за тромпета така или иначе не зная почти нищо, и ами радвам ти се!

и да ти е честит тромпета и с кеф да си свириш на него :P;)

поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

честито за придобивката(то вече доста време е минало,но се пак важен е жеста ;) )Искам да те питам,щото аз не съм много навътре относно тромпетите ;),но каква е големината на пиколо тромпета??Защото сега се сещам за пиколо флейта,и тя е доста...малка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Айде и аз да се изфукам. Сдобих се с чисто нов тромпет J. Michael TR-380 --> http://schagerl.at/michael/fotos/tr380_gr.jpg ;)

 

За повече подробности ... към @Schagerl :)

Редактирано от stili_pmg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
За повече подробности ... към @Schagerl :pray:

 

Макар, че го направих при закупуването на инструмента, искам и пред съфорумците да ти честитя за новата свирка B) Пожелавам ти много творчески успехи, да си я ползваш дълго време и най-вече много удоволствие, понеже до това се свежда музиката в карайна сметка. Аз си мисля, че е по-добре ти да ни дадеш след няколко седмици твоите впечатления от новия инструмент. Разбира се, аз мога да дам подробности относно техническите данни на инструмента, както и моето собствено мнение за качеството и изработката на този тромпет, но това, което е важно е как ти свикваш с него и доколко той е подходящ за твоите нужди. :greenball: сега май камъните са в твоята градина :music:

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
В раздел бас китара голямо фукане падна...Я да не останем и ние назад. Аз ще дам тон за песен :greenball:

Наскоро си купих пиколо тромпет е реших да се изфукам :hysterical:

 

Ето го и него

 

Spada Custom Piccolo Trumpet

 

Picture_003.jpg

 

Picture_005.jpg

 

Picture_001.jpg

<a href="http://www.trumpetmaster.com/vb/f139/spada-custom-piccolo-33469.html" target="_blank">

Натиснете тук за повече информация (eng)!

</a>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Миро, щом си се сдобил с нови инструменти не се ослушвай, ами пусни няколkо снимчици та да видим дудуците, с които си се сдобил ;)

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, щом си се сдобил с нови инструменти не се ослушвай, ами пусни няколkо снимчици та да видим дудуците, с които си се сдобил :)

И това ще стане имай търпение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Малко за мезе може да ме вземете, ама наскоро се обзаведох с ето тази хава:

 

1213893763.jpg

 

Хроматична хармоничка, 12 дупки. Детска мечта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.