Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройка на Eq


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Много ми е любопитен този Slash звук... знам че използва и някакъв еквалайзер и ми е много интересно как точно стои въпроса с корекциите които той използва( заEQ-то става въпрос)? Ако някой има такава информация ще се радвам да я сподели :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ползва някакъв еквалайзер, със сигурност и ти ползваш някакъв еквалайзер но звука на Слаш не идва от еквалайзера. Или поне много малко.

Ако искаш да изкараш звук като Слаш трябва да имаш неговата китара, неговата апаратура, неговите техници и НЕГОВИТЕ УМЕНИЯ. Да, звука на китарата до голяма степен идва от китариста. И на мен ми звучеше глупаво преди време но е така. Да на говорим, че двата еквалайзера (неговия и твоя) са абсолютно различни :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав! Но това не беше въпроса ми :drummer: Това което си написал е така до 100%, но то е ясно на всички B) Нещото което ме интересуваше е какви са настройките на неговия ефект(конкретно за EQ-то + какъв модел ползва).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кое EQ точно?

Само не ми кавзай "всички" :drummer:

И реално какъвто и отговор да получиш - няма да ти свърши работа B) това беше моята мисъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hey dave, I don't know if this will help but, in the november 2000 issue of guitar one magazine, they laid out slash's setup as this: He uses a Nady 950 GT wireless to send the signal to a rackmounted Dunlop Cry Baby. From there, a Bradshaw Custom Audio electronics A/B box allows a choice of "dirty rig" or "clean rig". The dirty rig is comprised of two Marshall JCM "Slash" model heads, each powering a JCM "Slash" model 4 x 12 cabinet housing Celestion Vintage 30s. ONe head's effects loop contains a Boss GE-7 graphic equalizer pedal (set to a midrange peak) a Boss DD-3 digital delay pedal, and a Rocktron Hush 2CX stereo noise gate.

 

The clean rig uses two more "Slash" JCMs modified with KT88 tubes for more clean headroom. One heads loop contains a Yamaha SPX900 effects processor and a DBX 166 stereo compressor / gate.

 

Това е каквото намерих набързо. EQ му е Boss GE-7, въпреки, че на едно място прочетох, че ползвал MXR 10 band eq или нещо такова. Пробвай го тоя midrange peak.

 

п.с. ето една интересна страничка по темата http://www.snakepit.org/equip.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Абсолютно си прав! Но това не беше въпроса ми :drummer: Това което си написал е така до 100%, но то е ясно на всички B) Нещото което ме интересуваше е какви са настройките на неговия ефект(конкретно за EQ-то + какъв модел ползва).

 

АЗ ПОЛЗВАМ

http://www.jimdunlop.com/index.php?page=pr.../p_and_e_detail

И ИСКАМ ДА ТИ КАЖА 4Е МНОГО ЯКО СЕ ДОБЛИЖАВАМ ДО НЕГОВИЯ ЗВУК

ГИЪРА МИ Е

 

FENDER HOT ROD AMERICAN STANDARD STRATOCASTER

FENDER VIBROLUX REVERB WITH 2 TUBES '68

TUBESCREAMER TS9DX

SEYMOR DUNCAN PICKUP BOOSTER

JIM DUNLOP CRYBABY SLASH

Редактирано от LUKE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ти е малко в стил: "Абе Монтоя как спира на завоите, бе?". Ясно е, че има някакви специфични моменти относно това EQ, но те и според мен влияят крайно малко на звука на Слаш. Дори да излезеш на сцената точно след него саунда пак ще е доста различен B)

Кой известен китарист беше го направил тоя трик и беше казал, че звучал като себе си, но с апаратурата на Джефф Бек...нещо такова беше... :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Лукатър от Тото, точно с Джеф Бек :drummer: Както той си каза, звучах като Лукатър през рига на Джеф Бек, а не като Джеф Бек B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Въпросът ти е малко в стил: "Абе Монтоя как спира на завоите, бе?". Ясно е, че има някакви специфични моменти относно това EQ, но те и според мен влияят крайно малко на звука на Слаш. Дори да излезеш на сцената точно след него саунда пак ще е доста различен :)

Кой известен китарист беше го направил тоя трик и беше казал, че звучал като себе си, но с апаратурата на Джефф Бек...нещо такова беше... :drummer:

 

Стив Лукетър - любимо негово изказване ми е защото е адски прав, и има доста отношение по темата - въпреки, че според мен човекът си пита чисто по фенски ако някой знае настройките на камиончетата на Слаш как са да ги сподели - мисля, че малко по жестоко се нахвърлихте върху него отколкото трябва.B)

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то беше написано вече

 

Hey dave, I don't know if this will help but, in the november 2000 issue of guitar one magazine, they laid out slash's setup as this: He uses a Nady 950 GT wireless to send the signal to a rackmounted Dunlop Cry Baby. From there, a Bradshaw Custom Audio electronics A/B box allows a choice of "dirty rig" or "clean rig". The dirty rig is comprised of two Marshall JCM "Slash" model heads, each powering a JCM "Slash" model 4 x 12 cabinet housing Celestion Vintage 30s. ONe head's effects loop contains a Boss GE-7 graphic equalizer pedal (set to a midrange peak) a Boss DD-3 digital delay pedal, and a Rocktron Hush 2CX stereo noise gate.

 

The clean rig uses two more "Slash" JCMs modified with KT88 tubes for more clean headroom. One heads loop contains a Yamaha SPX900 effects processor and a DBX 166 stereo compressor / gate.

 

Това е каквото намерих набързо. EQ му е Boss GE-7, въпреки, че на едно място прочетох, че ползвал MXR 10 band eq или нещо такова. Пробвай го тоя midrange peak.

 

п.с. ето една интересна страничка по темата http://www.snakepit.org/equip.html

 

 

За да доуточним, и да извадим нужното... Boss GE-7, с настройка с връх в средите. Тоест ей така да изглежда ^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По-добре би било някой да опише горе-долу честотната характеристика на звука и да даде някакви по-общи насоки, вместо да се дават конкретни настройки. Примерно: ползва еди какви си адаптери, които дават подчертани еди-какви си честоти, еди-какви си (лампови, транзисторни,) усилватели, средно силен гейн, подчертани средни честоти, намалени високи честоти от усилвателя и еквалайзера и т.н., нещо от тоя род. Защото не всеки има толкова развит слух, че да прецени веднага кои частоти са усилени и кои-намалени и да си докара съответния звук.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Гиъра на Слаш.

Вътре пише и настройките на усивлателя,но интересното е,че и друга де съм ги чел и бяха други.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря :thumbs_up: на мен просто ми беше интересно как изглежда графиката на EQ камиончето му ;) Нямам никакво намерение да се опитвам да направя същия звук, просто ми харесва и понеже другите компоненти който използва са ми ясни исках да разбера и за EQ-то :) Аз харесвам моя си звук и факта че си е мой ми харесва даже повече ;)

Редактирано от HOSHUNKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.