Jump to content
Българският форум за музиканти

NAMM май запада


Recommended Posts

Предните години едвам дочаквах края на Януари, казвах на жената да не ме закача към седмица да изгледам всички нови видеа. Тази година едвам дочаках дето го преместиха и... нищо. 5-6 видеа на кръст, поне за мен нямаше съществени продукти. Корг, Роланд - мълчание. Само Ямаха гледам вдигнаха малък шум с CK-клавирите. Не очаквам лятото да бъде вълнуващо. 😕

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересът към музицирането - също. Същото нещо стана с G3 концертите на електрическите китарни богове - на времето бяха супер яката работа и после замряха, сега има само любителски записи в YouTube.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че причината е друга. NAMM традиционно беше място и време за представяне на нови продукти от класни музиканти и презентатори. Само че в днешно време тая роля е иззета от безбройните ютюбъри, които правят достатъчно добри ревюта и продукция. При това положение производителите могат да пускат продукти когато си поискат и да знаят, че в рамките на часове инфлуенсърите ще са ги показали на милиони последователи. Няма смисъл от изложения вече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тая гледна точка да, ама от друга страна кога ще имаш възможност да се снимаш със Джейкъб Колиър и Стиви Уондър да ти рекламира Спектрасоникс и да го гледаш от половин метър? Или пък да идеш и да пипнеш новия Nord, да идеш на концертите, да хапнеш кюфте ... :greenball:Сборджийската красота се губи според мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^

+1 за Стиви Уондър. Надявах се да ида някой ден и да го срещна. Все пак от по-съвременните легендарни музиканти имах възможността да срещна Лий Оскар, но не на изложение. Долното аз го снимах, докато ни черпиха безплатно по хотдог, музикалния магазин имаше такава традиция преди пандемията веднъж месечно. А после имаше презентация, от която съм записал почти всичко, но още не е сглобено и не е качено никъде. PS: Пича е ужасно земен и приятен за разговор.

 

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, CyberGene said:

Аз мисля, че причината е друга. NAMM традиционно беше място и време за представяне на нови продукти от класни музиканти и презентатори. Само че в днешно време тая роля е иззета от безбройните ютюбъри, които правят достатъчно добри ревюта и продукция. При това положение производителите могат да пускат продукти когато си поискат и да знаят, че в рамките на часове инфлуенсърите ще са ги показали на милиони последователи. Няма смисъл от изложения вече. 

Не баш според мен, но айде. Реално ютюбърите на които аз лично бих се доверил за ревю се броят на пръсти на едната ръка - Крафт, които са магазин, Суитуотър - и те също и СоникСтейт. Отскоро има още към 5 изгряващи, но за мен тия тримата са основното. Особено Соника, щото той ги разпарчетьосва подробно. Останалите по-нови самите те са по-скоро изпълнители, не правят лоши ревюта, но по стил не се мерят с първите три. Поне за мен. Мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какви точно инструменти гледаш. Аз от известно време се интересувам от синтезатори, в смисъл аналогови, виртуално-аналогови и т.н. Там има десетина канала, които са абсолютно топ, включително Sonicstate. Личи си, че производителите ги оценяват, защото им дават инструментите предварително и когато обявят официално нещото, въпросните хора публикъват готовите ревюта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето "големи" марки изобщо не бяха на тоя NAMM, така че кого точно да снимат... :)

Казват, че една от основните причини са извънземните цени. Освен дето няма особен смисъл и файда вече. Идеята на тези изложения е дилърите да се срещнат с производителите. Но вече с Интернет комуникациите и презентациите нещата са много по-различни. От нямане с какво да пълнят хазната даже тази година са пуснали билети за "простолюдието" (досега е било само за дилъри и медии). Но то като няма много изложители... главно малки фирмички и 2-3 от по-големите. Ще видим по-натам как ще е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.