Jump to content
Българският форум за музиканти

явор, ясен 4-5 мм за топ


Recommended Posts

Пробвай се в Алибаба ще е към 250 лева плюс доставка защото е един брой.Но пък е пълен комплект ключове,адаптри,бридж,струни всички винтове за пет струнен бас си е оферта.Има опция за всякакъв материял има чат и предполагам вървят всякакви пазарлъци.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Писах на 4-5 в алибаба, но засега няма успех.

Оставям идеята на трупчета - и без това нещо се преситих, и спрях да свиря тези дни...

Иначе, ето примерно за какво става въпрос:

Между другото, този бас на клипа, с fanned frets, ми напомня, че другия ми бас е с по-дълга мензура от китаеца, който модвам.

Още една причина, че примерно той звучи с живец и на 5-7 позиция на 5 струна, само с почукване (слап), а и по-нагоре става за нещо.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дали от лаптопа,или от предпочитанията на свирещия ми звучи остро,сухо без отзвучаване.

За мен това не е звучене на бас.Според мен разбира се.

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нужно е за максимално ясен тон и лесно звукоизвличане при слап свирене.
С перо също дава доста хармоници и високи, а на клипа, според мен, свиренето му с пръсти наподобява атаката и тона на свирене с перо.
Конкретно ореха не ми се струва толкова mid scooped.

Както и да е, за някои класически бас саундове, хората навират muffler парчета под бриджа, чорапи :D, имаме и животното P bass, което дава специфичен тон (става интересно и за слап свирене).
Но за мен проблема (и на соло китара, вкл. с драйв) е бил винаги един и същ - максимална яснота (и при акорди), звънливост, хармоници, високи (тук някъде и състейна отговаря за тази 'яснота').

Нямаш ли това, НЕ можеш да го възстановиш, ако го искаш на макс. Имаш ли го (с много специфики и уговорки за конкретния търсен тон) - имаш пасивен тонконтрол на китарата, тонкоректори, еквалайзери, звукоизвличане - за всякакви вариации на по-мътен тон.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Интересно сравнение между нек-тру и болт он китари:

Соло:

Бас:

Не мога да преценя за състейна (нек-тру би трябвало да е повече), но има интересен ефект:
- при нек-тру като че ли има по-наситени среди, а при болт-он високите изпъкват, звука е по snapier (на солото личи повече като че ли), и цялостно има нещо като mid-scooped, което е доста подходящо за слап :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустично звучат различно, но заиграе ли адаптера разликата е малка. Инъче сравнението на дължината на състейна ми изглежда не при еднакви условия. Ясно се вижда на графиката, че амплитудата на болт-он е по-голяма и от това логично да доведе до повече състейн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако не свиря, никакви, глезотии, странични занимавки и измислени проекти :D

Ей го човека - плющи на P баса, всякакви трикове си му излизат и не баса му пречи да е по-ритмичен, където не е перфектен :D

 

 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Все забравям с какво се логвам от стария ми акаунт...
Както и да е, тук видях интересна и лесно изпълнима (макар и ръбеста конструкция) за солокитара.

Мисълта ми е, ако болт-он грифа е свързан с бриджа с нещо за максимален възможен състейн (при болт он), а останалата част от конструкцията е само за форма (макар че вероятно ще демпфва/ затихва обертонове), дали може да се получи...
Ако е от метал примерно, алуминии....
Едно блокче, връзка между бриджа и грифа.

китарааа.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.