Jump to content
Българският форум за музиканти

Fishman Fluence или пасивни?


Voidhanger

Recommended Posts

Ясно е, че заключващите ключове са само за удобството при сменяване на струните. Ама за тая цена би трябвало да сложат, нищо че е с Евъртюн.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,че има значение ама сте тръгнали да купувате ЛТД с кленов топ,абаносов фретборд,евертун и да е без пари не мисля,че е възможно.И аз искам много работи ама всяко нещо си има цена и не ми харесва в повечето случаи.Колкото до ключовете винаги могат да се сменят и са последния дерт.В никакъв случай на ЛТД няма да има нещо изключително,като ключове.Най много Гровър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, никой не казва да е без пари, бих платил и още отгоре, само да беше с такива ключове. Както и да е, незначителна подробност.
Дано да е толкова готина на живо, както по снимките из нета. Другата сряда ще разберем.
Бях сложил и куфар в поръчката, ама тия ми викат, че няма как да сложат китарата в куфара, че ако отворят кутиите ще се прецака гаранцията. И се отказах от куфар. Нали затова е куфара по-дяволите - за да е по-сигурен човек, че ще пристигне цяла китарата...Вика ми пичагата - ние добре ги опаковаме нещата, хахаха 🤣 Е, не му отговорих какво мисля за двете хартийки в празен кашон...абе забавно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато, кленов топ и абаносов фретборд не са неща които трябва да правят цената каквато е. Китари с тези две спецификации посочени в търсачката на томан започват от около 1000лв. А всъщност има ли въобще LTD което е с истински flamed/quilted топ, или всички са отгоре с фурнир? Бях чл че даже и E-II моделите не ползват истински такъв топ. Но, дори и да греша, както каза един съфорумник по-назад в темата, цената започва доста да се доближата до такава на японска китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая дето поръчах е quilted maple. Евъртюна и той е скъп - 295 долара е цената на самия бридж, инсталацията също се таксува. Сега, не знам какви са им отношенията на ESP и Evertune, явно е, че имат изгода, за да го правят и е явно,. че цените не са като да си го купиш отделно и да ти го инсталират, щото самата инсталация е някъде там.Цената на японско е 5 бона и нагоре, това е наполовина, говорим за нови. На старо, с късмет, японските са по 3500-4000, поне това съм виждал като цени по Германия.. За мен няма особен смисъл, а и не съм богат, за да дам толкова пари за китара, при положение, че предимно рендосвам с нея. Ако си изкарвах парите с музика - да. Ако взимах заплата по 2-3 бона на месец - да, бих си взел сигурно.

Така че , тази ми е супер оферта с всички тия екстри. Горе долу за същите пари гледах и един Solar - той е с фишман, евъртюн и заключващи, ама всички знаем за проблемите с качествения контрол при Солар и това ме отказа. Немислимо е да дам 1333 евро за китара и да се окаже, че след половин година ми се е напукал грифа, боята се е изтъркала и не знам си още какво.

LTD  в случая беше най-сигурния залог, макар, че и там се не знае нищо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги четете тия работи за фурнири при Е 2?При ЛТД вероятно има при 256 примерно ама при 1000 едва ли.Тези,които съм разглеждал детаилно са си според описанието.Иска ми се да ми застане някоя японка за 2600лева ама нещо не ми се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Rezachka said:

Реално погледнато, кленов топ и абаносов фретборд не са неща които трябва да правят цената каквато е. Китари с тези две спецификации посочени в търсачката на томан започват от около 1000лв. А всъщност има ли въобще LTD което е с истински flamed/quilted топ, или всички са отгоре с фурнир? Бях чл че даже и E-II моделите не ползват истински такъв топ. Но, дори и да греша, както каза един съфорумник по-назад в темата, цената започва доста да се доближата до такава на японска китара.

Абсолютно си прав, разликата в цената на дървесината не е толкова колосална, че да оправдава голяяма надценка за едното спрямо другото. Айде клена е малко по-твърд, ама на ЦНЦто не му дреме на бит-чето :D

Не съм гледал на Е2 как са, но на японските standard series ESP-та (каквито имам аз) шарения топ е само фурнир. В темата Фукня пуснах едно видео за еклипсите, там има снимков материал, че шарката на топа е просто фурнир залепен върху обикновен не-нашарен топ. (което не прави китарата по-лошо звучаща)

16 minutes ago, Ламби said:

Къде ги четете тия работи за фурнири при Е 2?При ЛТД вероятно има при 256 примерно ама при 1000 едва ли.Тези,които съм разглеждал детаилно са си според описанието.Иска ми се да ми застане някоя японка за 2600лева ама нещо не ми се получава.

Ламби не търсиш достатъчно усилено :D В Германия излизат постоянно. Сега, няма да е нова, но, ако не си някой, който се вглежда в най-малкото петънце, имаш сериозен шанс да напазаруваш. Ако искаш помощ, мога да ти изпратя на ЛС линкове на обяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,но съм традиционалист,купувам само от магазина.Употребявани инструменти са ми заставали,но са били докарани до окаяно състояние и ще радват други хора.Това,че пише ЕСП на хедстока нищо не означава за 10 г.китара.Може да е стояла в куфара в повечето време,може и да и е взет тока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Отиваме на друга марка и друга форма, но има нови Ibanez Prestige (произведени в япония) за 2800лв-3000лв, като тази цена включва и твърд куфар, който само той май беше към 300лв в магазина. Не е LTD, но очевидно за тази цена може да се вземе японска изработка.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

36 minutes ago, Ламби said:

Благодаря,но съм традиционалист,купувам само от магазина.Употребявани инструменти са ми заставали,но са били докарани до окаяно състояние и ще радват други хора.Това,че пише ЕСП на хедстока нищо не означава за 10 г.китара.Може да е стояла в куфара в повечето време,може и да и е взет тока.

Всеки има право на избор, шарен свят. По принцип обявите са с подробни снимки и човек може да се ориентира за състоянието на инструмента, който купува, но ако е важно за получателя да не е пипана от други хора, разбирам мисленето :)

2 minutes ago, Rezachka said:

Отиваме на друга марка, но има Ibanez Prestige произведени в япония за 2800лв-3000лв, като тази цена включва и твърд куфар който само той май беше към 300лв в магазина. Не е LTD, но очевидно за тази цена може да се вземе японска изработка.

Ибанците са си шредърски китари с различно усещане. Иначе, има и Edwards by ESP, които са много хубави китари и излизат нови в ревърб по 1500 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде китарката. Перфектна е. Корейска. Търсих под лупа нещо криво - няма. От нът до сетъп - всичко е перфектно. Равни прагчета, няма бъждене, звучи супер. Евъртюна е уникален и елементарен за работа и ужасно комфортен за ръката. Абсолютно на секундата ми пасна.
Не знам дали си въобразявам, ама предишната някак си по-дървена я усещах в сравнение с тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хахахаха🤣 Абе тоя път мисля, че случих на бройка. Наистина са я докарали. Веднага смъкнах екшъна много ниско да видя докъде може - никъде няма бъзззз, те направо струните залепнаха за грифа и пак нямаше 🤪.  Ама го вдигнах, че с 9-ките е прекалено.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък да е уникална бройка ме съмнява,просто нормална ЛТД 1000.Досега не бях чувал някой да има забележки откъм качество на изработка.Дано дълго да те радва.Работата е за фукня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.