Jump to content
Българският форум за музиканти

Fishman Fluence или пасивни?


Voidhanger

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Дойде китарчето, много удобно, изглежда добре, копчета и т.н...всичко е качествено. Адаптерите ми харесват.

Обаче, не е корейче, а  индонезийче. Има леки козметични забележки отзад на тялото, които се виждат на светлина, но са невъзможни за снимане. Наистина дребни, под лака са, по-светли петънца просто, нищо фрапантно. Места от грифа при последните прагчета бяха леко мръсни с нещо бяло, като прах и байндинга на грифа при тези прагчета не е идеален, но не е болка за умиране. Други забележки няма. Без никакъв сет ъп директно откутията екшъна беше стандартен (2 мм), за мен висок. Свалих го на 1.2 на шеста, но между 5-то и 12-то на шеста, пета и четвърта се появи леко плякане, сигурно от ниския екшън. Мисля, че нъта трябва да се пилне леко, иначе ми се струва че прагчетата са наред.
Чудя се дали да я връщам заради тези леки дефекти, ама те и друга да ми пратят едва ли ще е 100% перфектна.

А ми се видя странно, че адаптерите са без стандартните найлончета по тях. Малко като B-stock ми стои китарата.
 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам ако екшъна на шеста е 1,2 колко е на първа?Белия прах е остатък от полир паста и е абразив макар и фин.Колкото до мястото на производство не е голяма.драма,но като са казали,че е корейско е гадна търговска практика.Честито все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, дойде зле интонирана и с висок нът но като се пипне тук там стана доста прилична за моите аматьорски възможности. И аз останах неприятно изненадан от мястото на производство уж Корея а на гърба Индонезия. Стана ми кофти на снимките едно а практика друго не че има значение аз няма да стана по добър от това.IMG_20190221_175857.thumb.jpg.abd98c93e41c8e699f2aad0e4c3a1822.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Цвета на китарата не е като на снимките, малко по-убит е, но пак е готина.

На първа е 1 мм. Ама така свален на дебелите става твърде мека някак си, може би ще го вдигна малко. Много леко се свири с нея, грифчето е супер, адски удобна ми е, точно както си представях. Грифа на Хагито беше доста по-широк, тази ми е по-удобна.
Като цяло си заслужава. Не знам дали трябва да струва 1100 евро, може би 900.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, kkk777 написа:

И при мен е така, дойде зле интонирана и с висок нът но като се пипне тук там стана доста прилична за моите аматьорски възможности. И аз останах неприятно изненадан от мястото на производство уж Корея а на гърба Индонезия. Стана ми кофти на снимките едно а практика друго не че има значение аз няма да стана по добър от това.IMG_20190221_175857.thumb.jpg.abd98c93e41c8e699f2aad0e4c3a1822.jpg

А значи и при тебе е така. Е явно просто това е положението. Ще я пращам за сет ъп при всички положения.

Някакви оплаквания от неравни прагчета имаш ли? Щото ако трябва да се прави левелинг с тия стоманени прагчета, лютиер ми каза, че пилите заминават много бързо и е по-скъпа самата процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с подравняването на праговете не мисля,че ще е нужно.Ако интонацията и е наред не виждам какво може да и се пипа.Не би трябвало за такива пари да има и мъртви позиции,но не се знае.Имаш 29 дни да решиш дали да остане твоя.Все пак съм любопитен какво може да направи лютиер на чисто нова китара освен да скъси или удължи някоя струна ако моста позволява,заигравки с тръсрода на идеално прав гриф са ми ясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам. Като сваля екшъна на 1.2-1.4 между 5-то и 12-то прагче е цитра. Дано да не съм прав, ама не би трябвало да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нема, то ако на мене не се случи просто няма на кой. И с високо вдигнати струни пак си се чува бъждене. Заминава обратно за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Voidhanger said:

А значи и при тебе е така. Е явно просто това е положението. Ще я пращам за сет ъп при всички положения.

Някакви оплаквания от неравни прагчета имаш ли? Щото ако трябва да се прави левелинг с тия стоманени прагчета, лютиер ми каза, че пилите заминават много бързо и е по-скъпа самата процедура.

Проблем с прагчета нямам, но с лека настройка на тръсроуда и нъта нещата се получиха. Доволен съм от избора си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под лака е. А там до нъта има леко недовършено..Абе ще я връщам при всички положения. Жалко само, че повече нямат от този цвят. Очакват от оная преливащата дето е като морско синьо към натурално дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.