Jump to content
Българският форум за музиканти

Видео уроци за народна/балканска музика


Koobenot

Recommended Posts

Понякога се появява някой колега клавирист, който да попита за уроци по народна музика. Бях се натъкнал на този Ютуб канал и смятам, че би бил полезен на някого, ако модераторите решат, могат да го добавят във важните теми на форума.

https://www.youtube.com/@KrasiZvqraChristheBeastLessons/videos

Очевидно въпросният колега има и блог, който не поддържа, но все пак информация има:

https://krasizvqra.blogspot.com/

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Koobenot changed the title to Видео уроци за народна/балканска музика
^

Да, човека дава и индивидуални онлайн уроци за всеки според нивото което има и стиловете които иска да свири, срещу заплащане разбира се , но и нещата които е публикувал свободно са доста поучителни и много неща могат да се научат и от тях.

Най-важното - музикално-грамотен е  с музикално образование и то на доста високо ниво профилирано точно в сверата на балканските стилове музика , както и обяснява на доста-достъпен език нещата.

Техниката и бързината  му на свирене е направо "Джедайство" в темпо 200 :) - което аз въобще не харесвам в него и това много ме дразни, защото при такова темпо вече няма музика,няма детайл на орнаментите - а има едно себедоказване пред другите в стил " Ко ша кажете,а ?" май няма кой да свири в такива бързини като мене ...

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Фактът, че такива уроци съществуват е похвален. През годините съм виждал как хората във форума питат: "Дайте уроци за нордна музика", "Дайте ноти за народна музика" ... и греда. Защо ли? Ами защото името на стила определя и начина по който тя се предава – народна музика. Преди за да свириш такава е трябвало я в музикално училище, я в оркестър, я в някое читалище ... а сега просто си стоиш пред компютъра и все ще научиш някоя хватка, за да стартираш. 

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.