Jump to content
Българският форум за музиканти

Нормално - Любов от мен


Recommended Posts

Това е една песен на група "Нормално" от В.Търново, която преди време се опитах да смеся с материал записан и предоставен от самата група. В интерес на истината нещата станаха бързо и лесно и останах доволен от резултата, а и клиентите също. :hooray:

Накараха ме да донапомпя малко повече от това, което мислех и исках да бъде, но не мисля че се загуби осезаемо от динамиката (или честотно), така че... слагаме зелен печат. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много свежо, харесва ми как си запазил динамиката и всичко си е свежо и живо. Единствено ми липсва малко компресия на вокала, но за лайв микс пак е окей! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя 'rather irregular click' на хай хета ме побърква просто.... но с материали на клиента - толко :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29 minutes ago, synchu said:

Тоя 'rather irregular click' на хай хета ме побърква просто.... но с материали на клиента - толко :)

 

Е, може да "му го намести" на ръка удар по удар, че да е поне регулярен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаниста не ме дразни.

Инструментала ми е ок. 

Дразни ме пеенето, без да е фалшиво.

В един регистър, носово, ала фалцетно, преправено...

Ако някой добър певец го изпее, ще стане супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм го изсвирил или изпял аз - приемам критики и за това. :greenball:

Да уточня само... ;)

 

@Koobenot Не помня да съм прилагал КОЙ знае какви сложни/интересни трикове, но ще погледна проекта и ще резюмирам какво точно се случва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефи микса, остава впечатление за живо изпълнени, въпреки че май не е. Всички инструменти се чуват много отчетливо, нищо не дразни. Единственото, което бих отбелязал като недостатък според мен е, че е малко стерилен. 
 

пс: мен пък вокала ме кефи, много е пънкарски. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В резултат на хилядите въпроси пускам един скрийншот от DAW проекта... :greenball:

LuboffOtMen02e.png

Кратък обзор на плъгините:

  • На "многомикрофонните" канали слагам Auto-Align плъгина за оправяне на "фазите"
  • Общо взето на всеки трак слагам EQ + Compressor, конкретно тук съм използвал FabFilter плъгините
  • Касата се наложи да я подпра софтуерно, използвах семпли от вградения "барабанист" в Лоджик, малко по-оцъклена и с пик, за да изскочи в микса
  • Двата овърхеда са с мултибанд копресор, защото хай-хета беше два пъти по-силен от това, което е сега, а райда два пъти по-тих
  • Двата бас трака са един и същ, но единият е сравнително нормално обработен, другият е с Рат дисторшън + доста по-напомпен и оцъклен, за да изскочи в микса. И двата имат бас IRs
  • За китарата има два сигнала - директно записан от "Елевън" (скеча с асаньора 😆 ?) рак проц, както си свири китариста по принцип, плюс съвсем ДИ сигнал, за който изрично помолих, защото ми беше ясно, че проца е трагичен :P. Та на втория трак има Ignite Emissary безплатния плъгин + два китарни IRs
  • На няколко трака съм ползвал Timeless дилей
  • На груповите канали съм използвал и Ozone 9 с някой и друг модул, основно много лек компресор с друг "цвят"
  • За ривърб съм използвал FabFilter Pro-R, без "reverb mix bus"
  • Умерена помпа накрая с 2-3 модул на Ozone

И това е общо взето. Няма някакви особени магии. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.