Jump to content
Българският форум за музиканти

Quantum (HSH) vs Dimarzio Neck - Dimarzio (Air Norton / Tone Zone) ?


solo5

Recommended Posts

Здравейте!
От години не съм отделял внимание на някогашното си хоби.

Бях разпродал почти всичко без една стара акустична китара, но скоро се въоръжих с Ibanez RG350DXZ и Mooer GE300

Струва ли си смяната на стоковите Quantum на Ibanez RG 350 DXZ с Dimarzio Air Norton (neck) и Dimarzio Tone Zone (Bridge)

при положение, че се свири за хоби у дома и сета е Ibanez RG350DXZ + Mooer G300 + Panasonic AK15 (вехта 25 годишна уредба)

Мислех си и вариант със смяна само на бриджа с DiMarzio DP159BK Evolution, че като че ли ми допада повече от Tone Zone

но не съм убеден, че ще усещам разликата при такъв сет

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време разумно похарчени пари биха били закупуване на кабинет с  12 инчови китарени говорители или направо комбо с такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабинет с 12" говорители или комбо с такива не е опция за домашно свирене в апартамент. Аз затова питам дали си заслужава сняна на адаптери в моя случай и дали ще се усеща разликата. От време на време даже съм на слушалки 😁

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай не знаех,че са разработени друг тип китарни апаратури подходящи за апартаменти.Музиката е шумно занимание и даже без усилвател някой пианист или тромпетист на две три ракии може да. дразни съсъдите.За барабани изобщо няма да говорим.При китарната апаратура поне е възможно да усилваш колкото е необходимо.за да се чуват и барабаните,баса друга китара ако има и този който пее и той трябва да се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Струва си, само и единствено ако вкъщи имаш едно от следните работи:

  • процесор от класата на AxeFX/Kemper
  • читав интерфейс (някакъв Scarlett поне) + читави плъгини - примерно тея на Neural DSP
  • ако тоя Mooer процесор може да зарежда готини 3rd party IR-и

Саунд на тихо не се прави лесно. Само със Scarlett + Neural DSP наистина си чух динамиката на китарата във вкъщи + нюансите на адаптерите, всичко останало в бюджетния вариант за мен е компромис. Естествено най-голяма разлика ще усетиш с истински амп, ама ако съседите са проблем ... няма да стане. 

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара ти! Наистина е полезен. Между другото Куантом адаптерите се оказа не толкова лоши. На всичко отгоре хъмбъкърите не шумят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/11/2022 at 9:35 AM, Ламби said:

...този който пее и той трябва да се чува.

Toва най-често тотално се забравя от музикантите в рокмузиката. И принина много иначе добри певци и певици, да я избягват.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абе и т'ва го има, ама мисля, че по-скоро е резултат от егоцентричност, липса на музикална култура и липса на баланс в мониторен кръг/PA система. Да ти кажа последно като гледах Мейдън, Брус си се чуваше, знам ли, явно озвучителя си има хабер от баланс, пък и музикантите ... :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.09.2022 г. at 20:22, Koobenot написа:

 

  • ако тоя Mooer процесор може да зарежда готини 3rd party IR-и

По принцип работи с IR, но идея нямам какво означава готини 3rd party

Нямал съм време да го разцъквам много

Включвам съм го едва 3-4 пъти за малко досега

Очертава се да си почивам поне месец, така че ще имам повече време за експерименти

Като цяло си е читава машинка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега съм теглил и зареждал IR единствено през Mooer Studio, което си е приложение на производителя,

а IR са качвани от други потребители пак на Mooer, като си пише кои са за GE300

Идея нямам дали може да се качват IR на други производители

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро и аз съм собственик на въпросния процесор. Вкъщи съм го сравнявал с Digitech GSP2101 и Digitech-а за мен има повечко динамика при едни и същи IR. Звучи доста по-реалистично и натурално. Допускам, че това до голяма степен зависи и от амп симулацията на Mooer-а - по принцип не се славят като да са нещо забележително. Това, което все още не съм успял да пробвам на Mooer GE300 (и заради което всъщност го купих на първо място) е Tone Capture функциите. Според много хора в мрежата работят много добре и с тях проца звучал много по-хубаво. Надявам се скоро да успея да направя нещо по въпроса и ще споделя резутати. Също ми е любопитно ако някой вече е успял да сподели как е.

Колкото до външни IR - това вече го пробвах и няма абсолютно никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.