Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми китара


Jo21

Recommended Posts

Здравейте,искам да закупя китара и имам нужда от помощ.

Свиря около 10 години и имам две-едната стаг за 200лв и един Jackson със спукан гриф,имам нужда от нов читав инструмент…

Въпроса е там,че повече от 5-600лв не мога да отделя,а втора ръка малко ме е страх да купувам защото има доста ментета,но пък нова за тези пари няма да е хич впечатляваща. 
 

Приемам съвети и предложения.

Главно търся Stratocaster и свиря класически рок и блуз,тук там джаз.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Има доста ментета" не е аргумент, когато говорим за 500 или 600 лева. Какво по-ментарджийско от дори "марков" инструмент в този клас?
Сега, разбира се, може би има и изключения от това правило, както и куриози, които са чист късмет, но като цяло наистина читав нов инструмент в тази ценова категория просто няма. Преди 10 години, за около 800, може би.

По принцип, инструментите, които въобще имат някаква претенция да са нещо повече от цепеница за начинаещи, при повечето фирми започват от цени около 1200-1500 лева, условно. При това, няма никаква гаранция, че инструментът ще свири добре, или няма да има проблеми - и там трябва да се избира, защото този ценови клас гарантира някакъв минимум на качеството на вложените материали и хардуера, което само по себе си не е гаранция, че интрументът ще се случаи да свири добре, да няма глухи тонове и така нататък - все пак това е промишлено, серийно произвоство с всички компромиси, произтичащи от това.

Затова, с така подготвената сума, аз бих те посъветвал да отидеш в магазин за употребявани инструменти, в които има усилватели и дават да се свири и сам да пробваш, дали нещо ще ти хареса. Така можеш да вземеш инструмент, който нов струва 900-1000 лева и ако имаш късмет, може и да е "Читав", но поне ще можеш да се убедиш в качествата му на място. Аз често ходя до MMG Music, може да започнеш от там. Естествено, можеш да обиколиш и магазините за нови инструменти, но сам знаеш, че можеш да избереш инструмент само в тези магазини, в които ще ти дадат да го разсвириш на приличен усилвател.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всички случаи си приготви 80-100 лева за лютиер, убедих се, че човек, който си разбира от работата може да направи чудеса. Има доста читави опции тия пари, Yamaha Pacifica е една доста добра китара за начало, Jackson също. Един познат си беше взел  от Музикер Джаксън за 400 лева или 450, китарата е супер удобна. 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харли Бентън също не са за подценяване. Миналата година пробвах сума ти кутари и за мое учудване, Харлитата за по 550 - 600 лева ми бяха по-удобни от ESP-тата за по близо два бона....Ямахите иначе предлагат доста за парите си, Пасифика 311 е супер вариант, стига да ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност реших да отделя около 1000лв 

харесах си 2 Ibanez-a-jem junior и rh550xh-rsp със 30 прагчета.

другата седмица ще разгледам и още сигурно. Какво мислите за тези?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,ти жена като си избираш питаш ли другите кво мислят:lol:?Освен ако не си далеко от град де,отиваш в магазина и пробваш..В мм-джи има към 200 китари..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.03.2022 г. at 15:03, Voidhanger написа:

Харли Бентън също не са за подценяване. Миналата година пробвах сума ти кутари и за мое учудване, Харлитата за по 550 - 600 лева ми бяха по-удобни от ESP-тата за по близо два бона....Ямахите иначе предлагат доста за парите си, Пасифика 311 е супер вариант, стига да ги има.

ЕСП са скромна фабрика в Токио не могат да се сравняват с фабриките в Китай и Индонезия по обем на производство.Именно по тази причина ЕСП и Е2 се произвеждат само в Япония за да няма изненади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, Hillbilly said:

Абе,ти жена като си избираш питаш ли другите кво мислят:lol:?Освен ако не си далеко от град де,отиваш в магазина и пробваш..В мм-джи има към 200 китари..

Имам по 43 минути средно на ден свободно време… за това питам тук..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ламби подозирам, че за 2 бона е пробвал ЛТДта (които се правят баш в Китай, Индонезия [и все по-рядко в Корея]). ЕСПта за по 2 бона няма (за мое огромно съжаление).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/d/ad/elektricheska-kitara-fender-stratocaster-CID618-ID8G1sl.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Те това май не е лоша оферта, пък ако отидеш на място и смъкне още 50-60 лева си е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любопитен съм кое ЛТД е по гадно от Винтидж.Поне тия дето съм държал в ръце са много добри инструменти.Държал съм ЕС1000 Корея,МХ1000 Китай,ЕС600 и1000 Индонезия с евертун.Държал съм и Винтидж и беше далеч от тия където и да са произведени.Даже тези с евертун са супер практични,понеже не се разстройват ич.Все пак тези инструменти са много над бюджета.

На 22.03.2022 г. at 15:03, Voidhanger написа:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESP LTD EC1000, имаше едно със златен хардуер и едно преливащо сиво-черно.
Винтидж не съм пробвал, а Харли Бентън лес полките за по 550-600 лева . Ами какво да ти кажа, всеки си усеща нещата по различен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещавам да пробвам някой Харли Бентън,като ми застане.Скептично съм настроен защото се правят в една и съща фабрика с ЛТД,на едни и същи машини от едни и същи хора а има разлика пет пъти в цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай, мисля че има в магазина на Искърско шосе 7, аз там ги пробвах. Другите дето ми допаднаха бяха Ревстар на Ямаха, но те са по-скъпи, Сега изкараха и новите ревстари, които са още по-яки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.