Jump to content
Българският форум за музиканти

Orange Crush 60 + какви ефекти?


Voidhanger

Recommended Posts

Тъй като към мен пътува въпросното кубе(беше много на оферта и не се сдържах), чудех се с какви ефекти да се оборудвам, за да докарам приличен тежък дуум звук(Electric Wizard и т.н.), както и този на блек метъл бандите от първата и втората вълна и норвежкия блек?

Порових се, почетох и общо взето съм се спрял на тези варианти:

1. ProCo Rat 2 + Boss SD-1/ Tubescreamer + EQ педал
2. Electro Harmonix Metal Muff Top Boost + Boss SD-1/ Tubescreamer + EQ педал
3. TC Electronics Magus Pro (копие на Rat) + Boss SD-1/ Tubescreamer + EQ педал
4. Boss BD-1 + boost + eq. В едно видео това нещо звучеше много яко, с еквилайзер, пък и без него дори.
5. Някой FUZZ педал?

Друг е въпорса как биха звучали през този Oringe. Уж го хавалят.
Гледах и доста по-скъпи педали на Fortin, Revv и т.н...ама не ми се дават толкова пари, даже и втора ръка са скъпи.
Ако имате и други предложения ще се радвам да кажете и да обсъдиме, знаете колко обичам да си Ви питам за всичко :)

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дуум звук и Блек метъл нямат нищо общо. Ама нищо. Оринджа ще ти свърши работа за дуум. За блек метъл си вземи един Бос метъл зон :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бос метъл зон МТ2 за нищо не става или по скоро става за wasps in a  jar free style. Бъзик, ама истина.

За дет и блек метъл по скандинавска рецепта - Boss HM2. Всички контроли на макс и си в  burzum-a!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, chris_barnes написа:

Дуум звук и Блек метъл нямат нищо общо. Ама нищо. Оринджа ще ти свърши работа за дуум. За блек метъл си вземи един Бос метъл зон :) 

Тука вече не съм съгласен. Не говоря за изпилен и тънко звучащ блек. Ама аз се ориентирах вече и знам какво ми трябва, но първо да го чуя как е самия амп, пък тогава ще купувам.

Метъл зоун - никогиш! Не ме кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да плюете по Metal Zone изгледайте видеото на Ola, в кoето го включва в крайното стъпало. :music336:

Не че не е транзисторна пръдня, но няма нищо общо със звука от общоприетия метод за използване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм го видеото на Ола и пак не ми харесва, не е саунда който търся. За сметка на това, Ратоподобните са ми баш на сърце, идеално ми звучат за добрия стар некро дуум Блек метъл звук. Като добавим и един фъз, направо се успива работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блек метъла от 90те години е характерен с дисторжън с голяма атака и компресия, неща които не присъстват особено в рат и хм2. Ако не можете да докарате използваем тон от един от най-продаваните педали на Бос, проблема е в "задкормилното" устройство :P

 

 

На тоя лайв свиря с Джаксън от най-евтините JS1, Boss MT2 -> кубе VMB 1х12 (не помня 20-25в ли колко беше). Качеството е такова, каквото можеше да се очаква 2007г от фотоапаратче. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавото при блек метъла е, че няма правила :)  Ако искам и с фъз ще си свиря и пак ще е блек. Па като му боднеш и едно eq, ехеее....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, chris_barnes написа:

Блек метъла от 90те години е характерен с дисторжън с голяма атака и компресия, неща които не присъстват особено в рат и хм2. Ако не можете да докарате използваем тон от един от най-продаваните педали на Бос, проблема е в "задкормилното" устройство :P

 

 

На тоя лайв свиря с Джаксън от най-евтините JS1, Boss MT2 -> кубе VMB 1х12 (не помня 20-25в ли колко беше). Качеството е такова, каквото можеше да се очаква 2007г от фотоапаратче. :) 

Това не е блек метъл. Не и е дет ( но е повече към него). Просто пубертети  вдигат джангър, не казвам, че е лошо. Нормално е за млада група, даже сте свирили доста добре ( но няма конктретен стил). По принцип МТ2 е създаден, за стар тип усилватели, без добър драйв, включително и някакви транзисторни щайги от 70 и 80-те години. Тогава на младите китаристи искащи звук на метъл стак, това им беше алтернативата. При теб се е получило добре, заради ВБМ ампа, който си е има хубав клийн канал. Не казвам, че не става да записваш дет и блек с мт2. Но за да се каже това е блек или това е дет, не е само китарата...Показателен е клипа, който пускаш, няма стил или ако има, е някакъв беге джангър метъл. Аз не знам МТ 2 да го има в някой известен албум използван. ХМ2 присъства вероятно в над 90% от скандинавските блек и дет метъл записи....сърбите казват - йово е стандарт. Така де, преди 20 и повече години МТ2 и зум 505 бяха стандарт за беге джангър метъл ( зум 505 и чалга китаристите го ползваха).. защото бяха масови и евтини най вече.

Вкл и в момента, няма някакъв характер звук за български, какъв ще да е метъл.

Примерно гърците, вече си изградиха някакъв си техен саунд и хеви метъл сцена, направо може да се каже, че се доближиха или стигнаха скандинавците. (визирам повече, като хеви метъл, но имат и няколко супер яки блек метъл банди)

Тук няма такова нещо, което пък не е лошо. Защото има разнообразие...Онези ( гърци, скандинавци) имат стил, ниво и класа, но пък звучат доста еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TONY благодаря ти за мнението, оценявам го. Всъщност песента е кавър на английска банда (не съм имал за цел да пускам цяла песен, а и не казвам че сме свирили блек метъл). Оригинала тук (от 2.50):

Метъл зони в метъла бол, ето пример на едни щатски чичковци които са доста известни с това, че буустват трипъл ректотата с МТ2:

Относно БГ бандите, предполагам имаш поглед над повече хеви метъл. Отлични БГ банди със собствено звучене:

 

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, Voidhanger said:

Най-хубавото при блек метъла е, че няма правила :)  Ако искам и с фъз ще си свиря и пак ще е блек. Па като му боднеш и едно eq, ехеее....

Че тогава защо питаш за ефекти :D Свири с каквото ти е кеф, какво се съобразяваш с някакви чички кат мене да ти философстват във форуМО 😆

Пожелавам ти да стигнеш до момента в който ще можеш да изкараш използваем звук от 99% от нещата до които се докосваш, голям кеф е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чичка, с тебе сме набори най-малкото. Абе аз така да има мохабет си пускам темите, виж, че  иначе е умрела работа, па и нещо научи човек покрай глупостите :)

Кубето дойде, отивам до еконт и следобед че го издумим 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах клиповете на бандите, които Крис си посочил, като ползватели на МТ2. На Стемпин граунд, най- ме впечатли барабаниста.

Кенибал корпс, даже им пуснах и лайв. С трипъл ректо са на ред канала. МТ2 може би малко фокусира резнята при тях. Свирят здраво, но вокала ме отказва да съм им фен, естествено ги знам от първият им албум.

Кореком са интересни, знаех че има такава наша банда.

40 дейс, звучат най-яко и модерно.

Ясно, че който иска може да си ползва МТ2, ако това е неговият звук.

 

Последните години слушам редовно различни форми на блек метъл, звука там е по друг тип чегърталка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен шедьовър на Блека (не прекалено модерен и не прекалено ъндърграунд) е Enthrone Darkness Triumphant. Супер продукция, само яки песни.

Иначе Stampin са бая машини, на живо свирят 1:1 с албумите, няма 'лабаво. Последно като свириха в Сф вързахме голям лаф с единия ѝм китарист Скот. Барабаниста ѝм не е случаен, Neil Hutton, свирил е и с Benediction.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допадна ми кубенцето, звучи си екстра. За по-тежко обаче има нужда от стягане на ниските с нещо. Подозирам, че както съм го замислил с ефектите ще звукне точно както ми е в главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.