Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване на хромирани части


Voidhanger

Recommended Posts

С какво да почистя/лъсна позахабени хромирани части - адаптери, бридж, ключове? 

Например това https://musicdivision.bg/music-nomad-guitar-polish/ ? 

 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с някакви домакински препарати първо, няма смисъл да се набутваш :) Понеже знам, че най-вероятно вече си го решил - поръчай си го :D

За полиране на прагове и метални части аз ползвам това (NB! прави го на ТВОЯ отговорност - знам със сигурност че сваля позлатеното покритие на капачките на епифонски адаптри)

8856654610462.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не съм решил, аз за това питам. Някои казват със сода, други с паста за зъби....В крайна сметка, ако няма нищо читаво, ще поръчам онова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сода и паста за зъби не използвай, вероятно е да надраскаш повърността :) По-скоро обезмаслител и парцалче. Ако са някакви много мръсни с патина, тогава вече е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Най ефективно чисти ацетон,но на захабено кво да му чистиш..аз съм свалял голд покритие от капачка за хъмбъкер с водна шкурка 1500-стана ок.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази политура по-горе, която е за алуминии няма как да свърши работа за хромирани части (в смисъл имам я - не върши работа - аз силно подозирах, че няма как да свърши - но тествах на принципа "ама ако върши" :) така де ...). 

За хромирани повърхности е добре да се използват специализирани полир пасти, например ето това:

Prinox® 150 ml Polishing Paste Including Professional Polishing Cloth I Polish for Acrylic Glass, Epoxy Resin, Varnishes, Gelcoat Gfk, Chrome & Plastics I Removes Matt & Micro Scratches : Amazon.de: Automotive

Или от щандовете с хиляди автомобилни такива да си избереш :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, поне да не си давам парите напразно за онова. Мерси за насоките! Като го гледам май си е за смяна металното покритие на хъмбъкърчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.