Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся добър музикант за аранжимент на текст измислен от мен


Recommended Posts

Здравейте, търся добър музикант за аранжимент на този текст измислен от мен:

Измислих го за по-малко от 10 минути.

Баба Марта бързала,
мартенички вързала.
Бели и червени,
румени засмени.
Еее еее еее еее ей
Оздол иде млад левент,
Дечо се назова.
Тръгнал той по селото,
Радкин двор да дири.
Еее еее еее еее ей
По пътека го срещна,
Баба Гена старата.
Още щом го погледна,
Бързо му продума
Еее еее еее еее ей
Ти си онзи млад гидия,
Чо ти тука делаш.
Тази твоя проклетия
трябва да откажеш.
Еее еее еее еее ей
Дечо отговаря,
клета бабо Гено.
Радкин двор хортувам,
няма да лудувам.
Еее еее еее еее ей
Щом тъй чедо жикаш,
тебе ще повервам.
Радкин двор хортуваш
Тебе да проводам.

Димитър Митрев

Мога да изпратя запис с моя глас, за да се разбере, како точно искам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, DIMA84 написа:

Измислих го за по-малко от 10 минути.

Баба Марта бързала,
мартенички вързала.
Бели и червени,
румени засмени.

Хубаво, че мислиш толкова бързо, но това първото защо ли ми звучи познато... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, кой може да свърши добра работа.

Въпроса е, ти като си измислил някакъв текст, ще си го пееш ли, ще рапираш ли?

Добър ли си или ще трябва много аутотюн... ( и отговорил ли си, си на въпроса, има ли смисъл да го правиш?)

 

Първият куплет , който е взет от известно стихотворение,

ще да е нещо, като интродукция, примерно изпята от някое дете.

После вече си ти, натам с авторският ти текст.

Мисля, че или ти или някой, трябва да ти помогне с този текст, така както е в момента...

нали виждаш - един колега ти се е изсмял и има защо. Ако се пооправи, може и да стане.

 

Човек, който може да ти свърши работа е Бисер, студио Президент, София.

Лесно ще го намериш и във фейсбук и с гъгъл търсачка. 

Аз само предполагам, как може да стане...неизвестните са -

дали ще си оправиш текста, дали изобщо ставаш за пеене, 

готов ли си и има ли смисъл да инвестираш в това начинание.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, TONY написа:

нали виждаш - един колега ти се е изсмял и има защо. Ако се пооправи, може и да стане.

По-скоро само се засмях на познатите редове. :)

А че текстът има нужда от някои поправки в броя на сричките на някои от куплетите, това е без всякакво съмнение. Често ми се е налагало да правя аранжименти или авторски песни върху стихотворения, писани от професионални поети с по няколко издадени стихосбирки, които хал-хабер си нямат как се пише текст за песен. Проблемът е, когато такъв човек, с някакво вече изградено самочувствие на творец, не дава да се пипне нито една дума от предложения текст. Тогава нещата с музиката е възможно дори да не се получат изобщо, но когато отсреща стои професионалист, който е склонен да се вслуша в изискванията и на този, който ще прави музиката - тогава нещата почти винаги се получават. Писането на текст за песен си има своите специфики и не може да се сравни с изолирано стихотворение, съчинено само като такова, без значение колко хубаво звучи само като стихотворение.

 

Другото което се сещам сега дойде от друго изречение на TONY - "дали изобщо ставаш за пеене". Имах един случай преди 15-тина години, когато основно работех с хип-хоп групи и изпълнители. Те както знаете сами си пишат текстовете и в много случаи ги докарват доста добре, без да имат някакво специално образование. Веднъж при мен дойде някакво момче, което ми донесе негови текстове за хип-хоп - започнах да ги разглеждам и да си ги представям как биха прозвучали като песни. Страхотни! Ниво над тези на останалите рапъри, дето досега бях записвал...една такава лека мисъл...сричките подредени перфектно по всички правила на музиката...смисълът вътре дълбок и третиращ разни теми и проблеми. Абе все едно този цял живот само това е правил. Големият проблем беше, че той не искаше да ги предоставя на други да му ги "пеят", а сам искаше да си ги изпълнява. Направих му няколко проби в студиото да видя какво ще се получи - резултатът беше плачевен, понеже той не само имаше някакъв лек дефект в говора, но и самото пресъздаване на емоциите в текста, интонациите в гласа и всичко останало просто го нямаше или звучеше на много посредствено ниво. Опитах се все пак да го навия да пусне поне един текст за изпълнение на някой от познатите ми рапъри, за да чуе собствените си стихове в добро изпълнение, но пак ми отказа категорично. След това не знам какво стана с това момче и стиховете му, но даже и съм му забравил името вече, така че най-вероятно още си седи вкъщи със стиховете си. Пресъздаването на изпълнителя също има огромно значение дали един продукт ще е успешен или не - ако ги пееш пародийно, никой няма да обърне внимание на дълбочината на мисълта ти, колкото и да ти е хубав текста, докато един добър изпълнител може да изведе на преден план песен, която няма чак толкова силен текст...примери бол. ;)

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз визирах колегата Жоро, който е по-саркастичен.

И аз мисля, че ако автора е склонен да си оправи текста, по натам може вече да се мисли за правене на музика по него. 

Трябва да каже какво иска. Аз, като гледам този текст, си представям нещо леко, може би денс

на фолклорна основа. Или пък иска рап... модерно е.

 

Ето примерно аз как бих написал куплет 2

Оздол иде левент,
Дечо се казува.
Тръгнал той по село,
Радкин двор да дири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Предвид, че вторият пост в темата е от 6 март 2022, по-скоро май той е забравил, че е пуснал тема. ;)

Цитат

 

DIMA84

Регистрация Март 5, 2022

Последно посещение Март 5, 2022

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавно е все пак как темата заживява свой собствен живот без участието на автора ... а още по-весело е, когато някой се включи след 10 години и изкаже мнение по въпроса ... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.