Jump to content
Българският форум за музиканти

Видео запис с максимално добро качество на звука.


Recommended Posts

На 31.01.2022 г. at 13:20, Koobenot написа:

Най-добре в сервиз. Може да е повреден твърд диск/SSD. Колко е стар този Mac?

Юни 2016 е купен, проблемите почнаха преди 2 или 3 години. За всекидневни неща ми върши работа, но е много бавен. Аз съм му свикнала и ще го карам докато може. Не ми се дават пари за сервиз. Правих нов профил, няколко часа беше бърз и после пак почна да затлачва - трябва му доста време, за да отвори файл. 

Тези дни организаторите на конкурса пратиха емайли, че няма да е онлайн, а присъствено.

Сега се готвим за присъствения конкурс.

Някой може ли да ми каже как да се направи караоке на тази песен:  " Anthem for the Judge"  от Niki DeMar

Няма ноти в нета, може да се акомпанира по акорди, но певицата иска да я пее с караоке и се чудя дали може да се направи от оригинала хубаво караоке и как.
Пробвах с https://vocalremover.org/de/?fbclid=IwAR2xawpPTZlC72BRwd_hW-BrJvOVHlHgLB00RsL30Q62Fj-VFbkaLXKkoqs , обаче в началото ( Vers 1 )се чува глас, макар и леко. Минах го даже два пъти, но гласът остава. Няма как да отрежа от Vers2 и да сложа отпред, Vers2 е по-къс.
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално решение на този проблем няма, все още. Въпреки това, в последните години, изкуствения интелект се подобри доста и резултатите вече са задоволителни. Вече не сме 2005 и всеки да казва "Да махаш вокал е невъзможно. Темата се затваря." По мое мнение, най-адекватният инструмент към днешна дата е Izotope RX8. Резултатите са задоволителни, но според мен още не е перфектно и се чуват артефакти. Ако наистина държите на закона, бих ви посъветвал, да си я купите. За алтернативните начини сама се досещате, просто правилата на форума не толерират пиратството.

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма караоке за купуване, нито ноти. Единствено може да се купи песента от Амазон за 1,29 евро, което не е проблем, това имах предвид под "oригинала". Не знам дали е легално да се отстрани мелодията. На конкурса не може да се ползват пиратски ноти или инструментали, това го пише в регламента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Quote

Не ми се дават пари за сервиз.

Не знам къде живеете, ако в Германия ви излиза скъпо, отремонтирайте го в БГ. Немърливостта към техниката ще е само във Ваш минус, да не говорим за факта, че може да Ви предаде в ключов неподходящ момент ... говоря изцяло от личен опит. Както казваше един покоен вече наш съфорумник (Parni_Valjak): "Незнанието се заплаща, а простотията се наказва.".

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги имам резервни копия на важните неща.

Всички неща от Мак-а са ми в облака, а важните документи имат копия на уиндоуски лаптоп и на двa Hard Drive.

Имам достъп до документите си чрез iPad или iPhone, на работа ползвам тях.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е най-добрият вариант. Имате ли идея къде мога да поръчам такъв? Какви са цените и в какви срокове биват изпълнявани такива поръчки?

Така ще мога да предложа на певицата различни варианти, а тя (съответно родителите) да изберат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпратих Ви ЛС. Ако обичате, не цитирайте всеки път предходното мнение, да се запази прегледността. Мерси.

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.