Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли някой опит с Ямаха Генос?


kostenurcho

Recommended Posts

При все, че Генос е топ флагмана на Ямаха все още, информацията към днешна дата е все още актуална. Това за колко отдавна е писано мнението. Ще подведеш някой с крайното си мнение - БОКЛУК за кръчмарска музика. 😉

Аз за това и попитах - как го реши това? Имал ли си физически достъп до инструмента? И аз гледах клипове в тубата и като го чух на лайв - ми нищо общо няма. Инструмента е прекрасен. Радостен съм, че успях да си го закупя и да му се радвам около година и половина. Сега не съм с него, по други причини, но изобщо не е за изхвърляне. Па5 доста добре копира някой неща от него, да не кажа почти всичко. 
Та не е от инструмента. Въпрос на желание е. Аз съм съгласен, че може да не ти харесва, ама да си изкарал месец над него, да си обоснован. Иначе аз не се влияа от чужди мнения, но наистина ще подведеш някой. 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че просто колегата се е изказал драматично. Най-вероятно точно тоя клавир не е таргетиран като стилове/звуци за балканска музика. То може балканска музика да свириш и с роял Steinway & Sons, ама в кръчмата не мисля, че ще помогне много ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сме докрай честни, никой инструмент не е таргетиран за нашите географски ширини. Има ориенталски модели, но те са строго такива - Турция, Индия, не могат да обхванат мешавицата която върлува на Балканския полуостров, а и - не я разбиртат тази музика. Няма как да стане. В общи линии аранжорите - съвременните де, са нищо повече от плеъри на семпли. Защото заводското е ясно - каквото производителя е направил - това е. Останалата история е качествени семпли и аранжировка. Сега. От корг са мега зле със заводския си саунд по причини, които за мен са неясни. Това не им пречи да искат една шапка с пари. От друга страна от Ямаха знаят как се правят инструменти - визирам от китари до пиана и т.н., няма какво да обяснявам. Затова и синтовете и аранжорите им доста наподобяват реални инструменти, което е добре. Също така конкретния модел е с изключително добра звукова карта, както и чете 32 битови семпли, с което никой инструмент още не може да се похвали. Куцата история идва в софтуера и това каква свобода ти дава аранжора за работа, саунд модулиране, чисто като аранжимент и функции. Корг са ненадминати в това отношение и няма нещо което да не можеш да свършиш НА самия инструмент. При Ямаха това куца. Винаги съм успявал да свърша това, което съм си поставил за цел, но е въпрос на желание, експерименти, време и много мамата. Нещата стоят така - корг е равносилен на андроид устройствата - много свобода и функции, но това им е както силна, така и слаба страна - има и нежелани странични "ефекти", не добре работеща ОС, забивания и т.н. От другата страна Ямаха е равна на Епъл. Чудно работи, без проблеми, но си ограничен функционлано. Толкова.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От балканска музика не разбирам много, но и аз съм върл фен на Ямаха (покрай пианата и уъркстейшъните/синтовете им) и съм съгласен с определението по-горе. Според мен Ямаха знаят как се прави звук по-добре от всички други, но малко им липсват екстрите, като по това напомнят на Епъл. Но ако човек приеме техния начин на работа, а не се опитва да търси алтернативни пътища, нещата са перфектни. (Аз съм и фен на Епъл 😉 освен на Ямаха)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Maestroto написа:

При все, че Генос е топ флагмана на Ямаха все още, информацията към днешна дата е все още актуална. Това за колко отдавна е писано мнението. Ще подведеш някой с крайното си мнение - БОКЛУК за кръчмарска музика. 😉

Аз за това и попитах - как го реши това? Имал ли си физически достъп до инструмента? И аз гледах клипове в тубата и като го чух на лайв - ми нищо общо няма. Инструмента е прекрасен. Радостен съм, че успях да си го закупя и да му се радвам около година и половина. Сега не съм с него, по други причини, но изобщо не е за изхвърляне. Па5 доста добре копира някой неща от него, да не кажа почти всичко. 
Та не е от инструмента. Въпрос на желание е. Аз съм съгласен, че може да не ти харесва, ама да си изкарал месец над него, да си обоснован. Иначе аз не се влияа от чужди мнения, но наистина ще подведеш някой. 😀

Па5 е наистина ташак ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Maestroto написа:

Ако трябва да сме докрай честни, никой инструмент не е таргетиран за нашите географски ширини. Има ориенталски модели, но те са строго такива - Турция, Индия, не могат да обхванат мешавицата която върлува на Балканския полуостров, а и - не я разбиртат тази музика. Няма как да стане. В общи линии аранжорите - съвременните де, са нищо повече от плеъри на семпли. Защото заводското е ясно - каквото производителя е направил - това е. Останалата история е качествени семпли и аранжировка. Сега. От корг са мега зле със заводския си саунд по причини, които за мен са неясни. Това не им пречи да искат една шапка с пари. От друга страна от Ямаха знаят как се правят инструменти - визирам от китари до пиана и т.н., няма какво да обяснявам. Затова и синтовете и аранжорите им доста наподобяват реални инструменти, което е добре. Също така конкретния модел е с изключително добра звукова карта, както и чете 32 битови семпли, с което никой инструмент още не може да се похвали. Куцата история идва в софтуера и това каква свобода ти дава аранжора за работа, саунд модулиране, чисто като аранжимент и функции. Корг са ненадминати в това отношение и няма нещо което да не можеш да свършиш НА самия инструмент. При Ямаха това куца. Винаги съм успявал да свърша това, което съм си поставил за цел, но е въпрос на желание, експерименти, време и много мамата. Нещата стоят така - корг е равносилен на андроид устройствата - много свобода и функции, но това им е както силна, така и слаба страна - има и нежелани странични "ефекти", не добре работеща ОС, забивания и т.н. От другата страна Ямаха е равна на Епъл. Чудно работи, без проблеми, но си ограничен функционлано. Толкова.  

За мен KORG KRONOS 2 , в пъти звучи по-добре и в пъти е по инструмент от всякъде-погледнато .

 

Държа да отбележа, че не съм вманиячен и пристрастен към никоя марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Maestroto написа:

Корг са ненадминати в това отношение и няма нещо което да не можеш да свършиш НА самия инструмент. При Ямаха това куца.

Off/ През 1992 взех една Ямаха (аранжор), която беше с дискети и на панела имаше поне стотина копчета. Отчитайки за коя година става въпрос, и сега съм леко изненадан, че на 16-каналния й секвенсер можех да свърша всичко, което и сега върша с компютъра. Така я бяха направили с тия копчета навсякъде, че не се налагаше да влизаш в никакви менюта и да търсиш еди коя си функция, а просто натискаш нужното копче и веднага получаваш резултата - промяна на цялото парче, промяна на част от тактове, единичен такт или дори единичен тон...никакъв проблем, сменяш го, променяш му динамиката, кътваш го, пействаш го, квантизираш го, ако объркаш си имаше undo и т.н., а всеки от 16-те канала си беше също с копче, така че solo и mute също ставаха за миг. :)

Сега същите неща ги правя на един Корг, разбира се доста по-елегантно с тъч дисплея, но и годината е друга, и звукът вече е различен, та така... А Геносът си е много добра свирка, както и ПА4 (струва ми се, че и 5-цата също, въпреки че някои не я харесват), разбира се всяка има своите слабости, но като цяло са прекрасни инструменти. ;)

 

П.П. А Маестрото правилно отбеляза, че никоя свирка не е таргетирана за нашия регион. То и затова масово се продават разни къстъм Муси (и всякакви подобни) сетове за тоя и оня модел, даже когато взимах моето PA, с него ми дадоха някаква микро SD карта с разни събрани чалга стилове, която карта се опитах да прочета с компютъра, но не я виждаше, защото беше в някакъв формат, дето само Корг го вижда.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това другото голямо предимство на тия аранжори е, че не забиват, в сравнение с компютъра ... аз не съм чувал, на някой да му забие аранжор (не че е невъзможно), пък при компа, MIDI Reset, някой път тоновете остават sustained ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Apple&VSTI написа:

За мен KORG KRONOS 2 , в пъти звучи по-добре и в пъти е по инструмент от всякъде-погледнато .

 

Държа да отбележа, че не съм вманиячен и пристрастен към никоя марка.

Аааа, тук нещата са други. Визирам аранжорите. Синтовете са съвсем друга бира. В момента разполагам със Мотив6 - първия, дърт очукан от годините ветеран. Ами... няма такъв звук. Не случайно всяко по-прилично студио разполага с по един от тази серия. Звука е стар, за днешните стандарти, но е много здрав, пробивен и обемен. Монтажът не е зле, имал съм достъп имал съм и малкото братче MODX, супер са, но я няма тази дълбочина и агресивност. Евгени винаги на концерт ползва поне два мотива - просто пианото(неговите са с борд) е неповторимо. С уговорката за синт сега. Стейнуей и син има какво да кажат. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Koobenot написа:

Освен това другото голямо предимство на тия аранжори е, че не забиват, в сравнение с компютъра ... аз не съм чувал, на някой да му забие аранжор (не че е невъзможно), пък при компа, MIDI Reset, някой път тоновете остават sustained ... 

Не е вярно. Точно Корг забива както си поиска.(аранжорите!) Пак нямам обяснение, като за основа на тяхната ОС се ползва една от най-стабилните системи - Линукс. Ама а де... заврени са им не знам къде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.