Jump to content
Българският форум за музиканти

студио Балкантон


bennyblanco

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Така, да се върнем малко на темата, публикувам информация за синтезаторите използвани в албумите, до колкото успявам да разчета обложките:

  • Румен Бояджиев – Moog Model D Synth, EMS Synthi Synth, AKS sequencer, Mellotron 400, Oberheim Module Synth, MiniMoog, Korg Vocoder, Moog Source Synth
  • Kонстантин Цеков – Fender Rhodes, Hammond Organ, Mellotron 400, Hohner Clavinet D6, Roland Electric Harpsichord, Flanger piano (тук не ми стана много ясно какво са имали точно в предвид), Yamaha Grand Electric, Korg Polyphonic Ensemble
Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези всичките обложки и аз съм ги гледал. Вероятно имат предвид Fender (Rhodes) Piano, но нещо някъде се е загубило между преводите, спомените и печатницата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С риск да опетня темата, искам да споделя също нещо интересно. Има една песен от албума на Слави Трифонов и Ку-Ку Бенд - "Девети трагичен", която се нарича "Звездице" и по думи на Слави и Евгени Димиторв - "Маестрото", си е абсолютен rip-off на "Зимна къща" (поне интродукцията, преди 1:00 мин.), точно със стила, който описа @CyberGene по-горе с отскачането на клавишите. Моля, апелирам да се абстрахираме от чалгаджийската натура на парчето и да разсъждаваме твърдо музикално (знам, че е трудно). Доколкото ми чуват ушите, соло блендата свири импровизации върху Дорийския лад. :) 

 

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Нещо не съм впечатлен, загубил се е духът на старото звучене на ФСБ с интересните хармонии и модулации. Малко ми седи безлично и клиширано. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз доколкото четох, това е неиздавано парче от 1999 г., което са успели да излъскат и да пуснат. Ако не ме лъже паметта това е точно преди "Мобиком/ФСБ на път" турнето, което е следващата година - 2000. По това Румен продуцираше Роберта, която мисля, че има 1-2 самостоятелни албума, после безлседно изчезна и честно казано нямам никаква представа, какво се е случило с нея.  Ами мисля, че всяка група си има зенит и онова ФСБ няма да се върне повече, за мен е достатъчно, че са живи и здрави и все още продължават, макар и с бавни темпове да ни радват. 

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по принцип когато се събира албум, почти винаги някои от предвидените парчета отпадат...обикновено по-слабите или пък тези, които не се връзват тематично или стилово с останалите. Парчето като цяло не е лошо, балансът на гласовете спрямо 'жиците' в някои части ми се стори леко изместен в полза на жиците, но вероятно е търсен ефект или пък просто аз скоро не съм слушал песни на ФСБ и съм отвикнал от техния баланс. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ И на мен гласовете са ми малко тихи в тоя микс, особено този на Роберта, но както казваш, може да е търсен ефект.

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.