Jump to content
Българският форум за музиканти

Неприятен звук при свирене с дисторшън (Pinch Harmonics?)


KhanAsparuh

Recommended Posts

Здравейте,

Като свиря с повече дисторшън и звука, който чувам е като че ли постоянно правя Pinch Harmonics (не знам как е термина на български, обертонове може би?).

Записал съм го, като на записа китарата отива директно в звуковата карта (Focusrite 2i4) през Cubase и като plugin-и съм сложил Ignite Emissary и Torpedo Wall Of Sound - Mesa Boogie 4x12 кабинет (Пробвал съм и на истински high gain амп и е същата история).

Китарата е Ibanez, адаптера е EMG 85 в bridge позиция.

На този запис не заглушавам струната (Ре, 7мо прагче) и просто свиря с перото между двата адаптора отгоре - наляво и надясно.

Ще съм много благодарен ако някой който разбира ми даде идея откъде е този звук, нормално ли е и какво да направя за да не е толкова изразен?

Test_Overtone_Sound.mp3

Входния сигнал е между -12 и -18 децибела, струните са сложени правилно и няма string buzz.

Просто като гледам видеа в интернет на други хора, които свирят или обясняват нещо с много дисторшън, не съм забелязал такъв проблем.

Може би е добра идея да откарам китарата на лютиер да види дали няма нещо за оправяне? Ще се радвам да препоръчате някой, който разбира и се занимава, да се свържа с него да ми обясни някой неща... ще си платя.

Като цяло съм много доволен от звука, като свиря power акорди звука е много много добър, но точно този звук, който описах ме подлудява...

Ще съм благодарен за всякакви идеи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш проблем с микрофониране на адаптерите (или вътре в звуковата карта / настройките), то вероятно удряш струната с перото точно някъде, където излиза флажолет. Пробвай да преместиш перото нагоре-надолу по струната. Това, което се чува на записа са предимно 5-ти, но и 2, 4, 6 хармоник.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен е от свиренето. Опитай малко по-различни позициониране и постановка на дясната ръка, други пера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, помогнахте ми да се насоча в правилната посока.

След доста експерименти вече съм сигурен, че на китарата и няма нищо, зад-китарното устройство има проблем, със заглушаване и техника :) 

Но вече като е ясен проблема, просто остава да се свири повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.