Jump to content
Българският форум за музиканти

Blackstar ht 5 r проблем


svet.k

Recommended Posts

Здравейте, става въпрос за усилвателя, когато е в стендбай режим. Тогава му работят сенда и линейния изход. Ползвам сенда като преамп и след него процесор или каб сим. Проблема е че като усиля повече гейна и на чистия канал или на драйва, почва да препръцква нещо в усилвателя. Възможно ли е все пак някъв сигнал да отива до говорителя? От самото начало е така, не мисля че е опасно, но е неприятно. Пробвах със слушалки в лайн аута, няма разлика. Шума наподобява като на малко говорителче да са му пуснали много бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз всъщност не мога да разбера какъв точно е въпросът?

Да се махне шума ли?

Ако е така - има около 20 възможности от crossover / intermodulation distortion-и, поради дизайна, през студена спойка и останалите 18 неща между тях. Стандартният съвет винаги е - пробвай с други лампи :) 

Ако толкова дразни - трябва да го види специалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете лампи съм ги сменял скоро, и преди това го имаше...  Бая лампов си е, особено крайната като смених даде голяма разлика. Верно има бая транзистори вътре, но като за практис амп е доста добре. Май наистина ще трябва да го занеса някой да го види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Понеже четох подобен пост сега, ме светна нещо. Имам две сериозни забележки към този амп: Малкото ниски и не достатъчен хай-гейн. Знам, че с буустър (така го ползвам и сега) и Екю в луупа ще се реши проблема. Стана ми интересно дали нещата могат да се оправят без външни педали. Чувал съм че драйва му е с чип, ако се смени? И има ли вариант да се усилят ниските отвътре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Здравей Светльо :) Наскоро си купих глава HT-1 и гейна е предостатъчно. Ако нямаш гейн или имаш проблем с усилвателя/лампите или китарата ти е с много слаби адаптри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.