Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Значи положението е следното :P Модифицираме един скуайър страт от 3 единични към 2 двойни адаптера. Имаме си плочка, 2 хъм-а всеки от които излизат една дебела черна жица(май земя) и още четири- черна, зелена, бяла, и червена които са по малки. На адаптерите бялата и зелената са запоени една за друга. Та идеята е да ги сложим ама нещо не мога да се оправя със връзването. Търсих доста в нета ама не намерих добро обяснение. Въпроса ми е някои има ли такава диаграма или ако няма може ли да спретне набързо една на паинт която е за 2 хъма, със 1 волюм и 1 тон и 5 степенен ключ( потенциометрите и ключа са си оригиналните, знам че трябва да е 3 степенен но не може ли да се запои за 5 степенен и някои позиции да се повтарят просто че не ми се дават 20 кинта за ключ. Той има 8 крачета.) Другото е незнам дали не трябват други потенциометри тези са по 500к и трите. Благодаря ви изключително много предварително :greenangel: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да започнем от начало..

Какви са адаптерите?

Инат значение цветовете на жицата (другият начин е с мултицет да си ги откриеш сам)

 

Виж тази таблица:

wiring_colors.gif

 

Въпрос 2: Как искаш да се селектират адаптерите от ключето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами адаптерите са от xxxx китайски :greenangel: на вид са със цяла черна капачка като емг. Как да проверя със мултицет? А за превключвателя примерно най-долу бридж след тва 3 позиции среда и най-горе нек. Мерси много Ники. Мисля че са като сеймор дънкан паралелно, защото са запоени бялата и зелената, а от таблицата така излиза.

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да намеря една диаграма която е горе долу сходна: Тук

и още една за 5 канален ключ която се твърди че може да се върже така че на 2 ра и 4-та позиция да са като сингъли: Тук Но на втората ключа е със 10 пина а моя е със 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След осилено мислене и цял ден работа китарата е готова. Ще пусна снимки довечера да видите за какво иде реч :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.