Jump to content
Българският форум за музиканти

Пребоядисване на китара в Пловдив?


velit

Recommended Posts

Затова питах в началото каква е китарата. За китара струваща под 1500лв според мен не е оправдано да дадеш примерно 500 за боя :) Ама ако имаш китара за 3 бона, 500лв няма да те спрат да я боядисаш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Evtim Djerekarov написа:

За 100 лева ли?

Нещо не ти харесват стоте лева,но всеки автобояджия ще ги вземе и резултата ще е много добър.Е няма да е добре звучаща лютиерска боя,но аз не вярвам боята да оказва някакво влияние на звука.Все пак и такива умници има.Бедна ти е фантазията какви бояджии има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ти харесват стоте лева,но всеки автобояджия ще ги вземе и резултата ще е много добър.Е няма да е добре звучаща лютиерска боя,но аз не вярвам боята да оказва някакво влияние на звука.Все пак и такива умници има.Бедна ти е фантазията какви бояджии има.

Да, всеки автобояджия ще му я пръсне с патлака за 100лв, ама подготовката за боя ще си е за сметка на автора на темата. Това не е таван или преден капак за да го изтъркаш с шлайфа. А мога да ти гарантирам, че шкуренето на ръка ще отнеме дни, за което време един бояджия ще направи 2-3 цялостни [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за какво по дяволите трябва да се шкури до дърво,а не просто да се китосат всички вдлъбнатини,да се мине с шкурка колкото да се матира повърхността.Два пласта акрилна боичка,после лак за дърво около 7 десети.Водна шкурка и полиране до гардеробен блясък.Такава е процедурата за всеки калник,врата и т.н.Никой не търка с шлайфа до ламарина без да има нужда.Съветът ми към автора е да свали грифа и всичко от тялото и така да я занесе на бояджията,защото ще го разкарат ако им я занесе цяла.Надявам се да се похвали с добър резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоите съвети важат, ако се боядисва с някакъв плътен и твърд като камък полиестерен или друг подобен лак, който освен всичко, имаме пълна гаранция, че няма да надигне основата. При по-малко вискозни лакове с по-голяма адхезия, ще се получат видими неравности и ясно откроими граници на местата с различна основа - ако не веднага, то след време - със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ползуването на качествени материяли от автобояджията е гарантирано,другото са алабализми.Човек разбиращ си от работата ще измие с ацетон детайла,който ще боядисва.Ако ще става на юфка ще е веднага не след време айде със здраве ясен си ми.

Редактирано от Ламби
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Препоръчай все пак на човека бояджия, вместо да развиваш стройни теории кое как щяло да стане.


Ти китара боядисвал ли си - снимки имаш ли?
Щото аз съм и имам (бас с binding, полупрозрачно червено).

И понеже имам малък опит, знам каква разправия е, ако трябва да стане както трябва. Преди това, както сам можеш да се досетиш, съм пробвал всякакви алабаизми препоръчани от хора, които са чували, че нещо се прави еди-как-си, или просто "знаят", ама никога не са го правили.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Опасността при автобояджия е да не претупа работата. И аз не знам човек и не гарантирам, кой ще си свърши работата както трябва 

Един приятел за 40 кинта боядиса дървено соло барабанче. Обаче имаше олято.

За 100 би трябвало да се пребоядиса, с подготовка от страна на бояджията. 

Аз бих се заиграл с поръчково напълнен спрей металик и двукомпонентен лак.

Материали - ок. 30-40 лв. И много жулене. Подготовка, кит основа за спрея, пак жулене, пръскане, лакиране, жулене, полирпаста.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.07.2021 г. at 17:14, Evtim Djerekarov написа:

Препоръчай все пак на човека бояджия, вместо да развиваш стройни теории кое как щяло да стане.


Ти китара боядисвал ли си - снимки имаш ли?
Щото аз съм и имам (бас с binding, полупрозрачно червено).

И понеже имам малък опит, знам каква разправия е, ако трябва да стане както трябва. Преди това, както сам можеш да се досетиш, съм пробвал всякакви алабаизми препоръчани от хора, които са чували, че нещо се прави еди-как-си, или просто "знаят", ама никога не са го правили.

Нещо се опитваш на краставичар краставици да продаваш.Какво си правил или можеш да правиш слабо ме вълнува,едва ли някога ще ползувам услугите ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ти се опитваш да пробутваш разни теории, кой знае колко изпитани на практика.

Поне е добре, че имаме експертен панел в областта на краставичарството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По принцип знам че е възможно, с двукомпонентен лак от строителни, боядисване с четка, n на брой ръце и междинни шлайфания за да стане достатъчно дебел и равномерен слой, да се получи екстра резултат.
За сметка на доста време работа. И отделно смесване на дози, почистване на четката между ръцете, че иначе хвърляш.

Ама не съм го правил.... Нещо подобно правих с едни стари автомобилни фарове, които шлайфах с много едра шкурка (80 и надолу) за да сваля омазан нацвъкан лак , и накрая ги полирах...

При китарата ще се ползва кит и няма да останат дълбоки драскотини - нещо което се получи при фаровете. Хем е полирано и бистро, хем при близка инспекция се виждат някои следи от едрите шкурки.

То нямаше нужда да слизам толкова едро, нито с китарата ще се налага, но за опита и главоблъсканицата....

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.