Jump to content
Българският форум за музиканти

Пребоядисване на китара в Пловдив?


velit

Recommended Posts

Ами питах Диката, но вече не се занимавал с пребоядисване и ми каза да питам в интернет. Той е втори лютиер, който ми отказа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, би ли споделил за каква китара става дума и според теб колко би била нормална цена за такава услуга, за да те посъветваме дали да продължава търсенето?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може би има хора, които биха се съгласили, но боядисването е отровна, пипкава и времеемка работа, която изисква и условия, и предполагам, че не може да се очаква много "човешка" цена, освен ако не се окаже, че има човек, на когото това му е рутинна работа.

 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркал си темата, темата за най-грозна китара е някъде по-надолу. Шегата настрана, но с такава форма и такива ръбове още по-трудна задача и съответно по-скъпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мисля че за този инструмент е по-добре да пробваш DIY боядисване. От моят опит, цената за такава услуга ще бъде в диапазона 400-500лв, което не знам дали е оправдано в случая.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък 500 лв е малко прекалено.Разбира се говоря за стандартна черна боя с три пласта лак отгоре.Ако ще се правят картини с преливки и бои дето си менят цвета може и свят да ти се завие.Според мен може да си я подготвиш и пръснеш сам и материялите няма да са повече от 30 лева.Тегавата работа ще е сушенето на лака и полирането.Тази работа се прави докато стане.Водна шкурка,после пасти и ако не ти хареса отначало.Проблемът е,че всички недостатъци лъсват след полиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм боядисвал китара, но съм боядисвал други неща в гаража. Бих казал, ако нямаш компресор и пистолет за боядисване (и регулатор за налягане), и добри условия (затворено помещение с вентилация) не си заслужава усилията. Ако искаш да стане хубаво, по-добре дай на някой, който се занимава с това.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък 500 лв е малко прекалено.Разбира се говоря за стандартна черна боя с три пласта лак отгоре.Ако ще се правят картини с преливки и бои дето си менят цвета може и свят да ти се завие.Според мен може да си я подготвиш и пръснеш сам и материялите няма да са повече от 30 лева.Тегавата работа ще е сушенето на лака и полирането.Тази работа се прави докато стане.Водна шкурка,после пасти и ако не ти хареса отначало.Проблемът е,че всички недостатъци лъсват след полиране.

А ти китара давал ли си за боядисване наскоро (понеже аз съм). Предполагам забравяш момента със шкуренето на вече съществуващата боя която изглежда като нещо което ще задръства шкурките, и поради кривата форма трябва да стане САМО на ръка (не е плосък страт). :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ламби, много е интересно, че от една страна често говориш колко хубаво нещо е скъпата лампова апаратура и как всичко друго е боклук и ташак работа, а след това - колко много пари са 500 лева за боядисване на китара с особени форми. Освен да я даде на теб човека, да му я направиш за 100-на лева...

 

 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Evtim Djerekarov написа:

Ламби, много е интересно, че от една страна често говориш колко хубаво нещо е скъпата лампова апаратура и как всичко друго е боклук и ташак работа, а след това - колко много пари са 500 лева за боядисване на китара с особени форми. Освен да я даде на теб човека, да му я направиш за 100-на лева...

 

 

Винаги съм подхождал практично и това няма да се промени.Аз няма да инвестирам посмъртно 500 лева за има няма 1 кв метър боя на тяло.Нямам спомен да съм казвал,че ще я боядисвам за 100 лв.Бих си купил за толкова пари направо нова китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.