Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl Fireball 25 vs Peavey Invective MH vs Marshall DSL 20


Recommended Posts

Добре, че не си си купил меса ректо, че там се вади доста трудно звук и щеше да си го върнал вече [emoji3]

Сега сериозно. Развил си т.нар. Ear fatique, дай почивка на ушите си. След ден - два, сложи врътките на 12 часа и започни леко да нагласяш, без радикални движения от половин скала на потенциометъра.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така и започнах - врътките на 12 часа и леко се заиграх. Като беше на пода кабинета, ми звучеше що годе нормално. После го качих на леглото - гадно. После на раклата на леглото - още по-гадно.
Особено lead канала - ама много зле. Ще преспя пък да видим утре къв акъл ще ми дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не го качвай повече от педя над земята и ако ти звучи физи - значи имаш много гейн и малко мастър :)

Редактирано от GKuzmanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не,не звучи физи,даже и на най-слабата мощност звучи добре, ами някак си нефелно бе, все едно няма никаква тежест. Тия как го правят да звучи така брутално не ми е ясно.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За съжаление си прав. И днес усилвателя ми звучи както вчера - не е това, на което се надявах. Ако не друго, поне се убедих, че за вкъщи лично на мен нещо повече от Neural не ми трябва.

По-скоро бих си взел някакво неметълско лампово комбо, за да си го ползвам с педалчета и да си свирукам разни психеделични космически тъпотии.

 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VMB има комбота по 15-20 вата, само чист канал, които са отлични за това. Какво ще правиш с енгл-а обаче?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма вселена, паралелна или перпендикулярна, в която софтуер да звучи по-добре от лампов амп! :headbang:

ENGL не са някаква измислено китайска марка и не звучат зле. Поне на мен бяха ми харесали някои от средно скъпите модели - Screamer, Retro Tube... Евентуално трябва да прегледаш лампите какви са. Не знам точно ENGL дали идват с гадни, но повечето ампове, особено евтините (разбирай под 3к) почти винаги са с някакви смотани лампи. А разликите могат да са наистина драстични.

Проблемът ти може да е и просто в домашната употреба. Не може да го пуснеш на 2 тоя амп и да чакаш да свирне. Също и идеята говорителя да ти е във физиономията не е добра - това не са хай-фай колони или монитори за смесване. Намери му място някъде на пода в стаята на поне 2-3 метра от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Свърши тая. Сигурно азсъм крив, но това нещо просто не ми хареса. Независимо дали супер силно или намалено,на под или на високо. Наистина за домашно ползване не виждам смисъл за себе си да използвам нещо друго освен софтуер. Не ми се струва оправдан разхода.

А ENGL е със добри лампи, доколкото четох, не са евтинджоси, май ги произвеждат Electro Harmonix. Абе здраве да е, поне пробвах и разбрах за мен, кое е по-добрия вариант.

Не съм казал, че софтуера е по-добър от истинското, просто за моя случай е по-доброто решение, да не говорим, че е без пари.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За да не се окаже, че продаваш нещо защото очакваш да звучи като софтуер - какво точно ти липсва в звука на ампа, какво не ти харесва и кое ти пречи в кабинета? 

По-скоро ми се струва, че очакваш ампът през каб да звучи като процеснат звук. Пробва ли да запишеш едно демо през саунд картата? Затова ти написахме няколко човека да оставиш видеата в ютюб и да минеш през трите магазина в София, които имат наличности. 

Редактирано от 2+2=0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, много съм ви благодарен за отделеното време, но не смятам повече да се занимавам с тази тема, както и вас. 
Мда, като гледам всички добре звучащи видеа са записвани с микрофони, а не просто така. Да, може би очаквах ампа да звукне като процеснат звук. Не съм записвал нищо, днес го върнах на магазина.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати ква смяна на виждането за 1 ден - от супер до зле..ако си свикнал на някакъв не знам ,симулатор саунд сигурно и ти е странно,ама ако свириш с група лампата е съвсем друг филм - блесва с пълна сила..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Hillbilly написа:

Егати ква смяна на виждането за 1 ден - от супер до зле..ако си свикнал на някакъв не знам ,симулатор саунд сигурно и ти е странно,ама ако свириш с група лампата е съвсем друг филм - блесва с пълна сила..

Именно бе колега! Това го установих и аз - за група бих си взел и 100 ватова глава и хубав кабинет, но тъй като нямам такива планове, за домашно и са записи повече от Neural не ми трябва. Иначе наистина се изкефих отначало, ама може би и емоцията си каза думата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, споко, то основно си чешем езиците в скучния следобед. Като цяло, донякъде разбираемо си се отказал, да имаш готов саунд с пресетите е съвсем различно от суровия звук на ампа. Във всеки случай, не изключвай живия звук, усещането е съвсем различно, а и в крайна сметка - свиренето на живо с лампов амп е истинското преживяване, поне според мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.