Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl Fireball 25 vs Peavey Invective MH vs Marshall DSL 20


Recommended Posts

Ехее, това последното си е продуцирана студийна банда. Първият линк, който беше пуснал на БГ банда със сигурност е:
- някоя млада банда която е записвала в репетиционна
или
- някой човек който си записва у дома

За Украинците почти бях написал, че е Boss MT2, но е 2021г - сега всичко е компютърни плъгини при записите. Такива са китарите и на Timeless Wounds - просто плъгините предоставят лесен и евтин начин човек да получи хубав тон.

В златните години на метъла (за мен 90те и ранните 2000) блека основно се е записвал с метъл зон. Даже този шедьовър на Диму Боргир е с меса ректо, буустната с мт2:

https://youtu.be/EQxBQKXbo4E


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По темата за Line Out-a , в книжката пише следното:

The line output taps the power amp’s output to provide a line out signal at a level of about 0 dB.The frequency response is identical to the power amp output signal. In other words, it’s frequency response is not compensated or corrected. You can feed this signal to another linear power amp. Another option is to patch it through an outboard filter to emulate a speaker, or for example into the Engl cab loader (ir loader with an integrated microphone and power amp simulation), and feed this externally processed signal to a recording device or PA system. Как да го разбирам това? Че на speaker off мога да я пусна в аудио интерфейса и в Рипъра да си свиря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.06.2021 г. at 1:11, TONY написа:

Накрая (като пристигне колоната) вземи, запиши някое свое парче,  хем да чуем нов български блек, хем да оправдаеш покупката. 

Не се бъзикам, аз харесвам блек метъл, особено обичам да си пускам преди лягане. През деня карам на хард, хеви, класик, спий, траш пауър, симфоник и тн. Ей сега си пуснах да чуя кои са най-добрите блек метъл банди у нас. Ето първата, на която попадам е неизвестна за мен, но ми хареса.

Китарата определено е с някакъв гаден дистер - я милин камик, а някой бос.

Fjellvind - Han Streifer Uten Sjel - YouTube

Разбира се новият блек се записва и с лампoви ампове. Наскоро много харесах англичаните Ninkharsag, мисля, че не свирят с настъпи кутийки.

Но всичко е и въпрос на търсене. Миналото лято изкопопозирах три блек парчета ( има работа по тях още). Зарязал съм ги за по натам.

Вероятнно ще се опитам да ги запиша. С какъв звук не знам, дали ще е с гаден транзисторен или с лампов, сега не ми е дилема.

Имам готови парчета, няма вокали в тая държава ? Аз не мога да се дера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На спийкър оф можеш да си свириш без включен кабинет и лайн аут-а да си го включиш, където пожелаеш, включително и в аудио интерфейса в лайн ин (не в инструментален вход).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, axel написа:

На спийкър оф можеш да си свириш без включен кабинет и лайн аут-а да си го включиш, където пожелаеш, включително и в аудио интерфейса в лайн ин (не в инструментален вход).

Еми то на моя интерфейс (Motu M2) входовете отпред са комбинирани mic/line/guitar. Други няма. Освен отзад, ама те са за мониторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пичове, кво да ви кажа, за 15-тте минути в които посвирих съм впечатлен, адски впечатлен. Това нещо е способно да изкара най-различни звуци - от фендерски чисти и воксовски chime, през много приятен блуз и джаз до най-различен метъл. Нито звучи сухо, нито нищо. Уникална машинка е. А и кабинета е супер! Нямам никакви забележки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря!!!

И другото, дето ми направи впечатление - на пълна сила си увеличавам мастъра на 9 часа и не звучи супер силно или нещо такова, даже и си е тамън. Намаленото също звучи нормално, но наистина е прекалено тихо и може би ако сте в блок или ви се свири по нощите, би послужило.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кабинета реших да го кача, така че да е срещу мен и да го чувам - епа това нещо звучи по-зле от стария ми транзисторен Фронтмен.На пода като е, се ядва, но не е нищо особено. Neural-а звучи като манна небесна в сравнение с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дай му газ на мастъра, поне 95 децибела (измерени на метър разстояние от кабинета) и ще свирне както трябва ;)

Редактирано от GKuzmanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е за мене тва чудо, да му се радва някой друг. Давах му газ - не става.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под няма да ти харесва исках да кажа, че лампата е много отчетлива, не маже като транзистора и свиренето става малко по-трудно [emoji3]

Не бързай със заключенията, ако не си на зор за пари. Чуй го със свежо ухо след 2 дни пак ;)

Не ти трябва кабинета да ти бичи директно в ушите, остави го на пода.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е за парите, разбира се, тези съм ги отредил за такова нещо, но не успя да ми достави удоволствие, сега като се заиграх малко повече.
Ама и по тия клипчета нещата звучат егати и якото, ама реалността не е такава. То и от китара и от всичко си зависи де, но все пак....този Neural ме развали?

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.