Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl Fireball 25 vs Peavey Invective MH vs Marshall DSL 20


Recommended Posts

Те моите любимци са много :) От Кийт Ричардс през Дейвид Гилмор и Юронимъс от Мейхем. За съжаление, всички свирят на различни усилватели.
Шегата настрана - мисля, че каквото и да взема ще ми върши работа, четенето на форуми само утежнява положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако не си купил още, мисля че това ти е доста добър вариант :)

https://www.facebook.com/marketplace/item/490652461986403/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е то винаги така става, когато купя нещо и се започва с офертите....Днес поръчах от Томан кабинета, а главата ще я взема от MUsic Division, че тия дръпнаха с месец напред доставката. Иначе това за 1600 лева е супер вариант.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Главата дойде днес, красота е. Докато дойде кабинета другата седмица, чудя се, през Line Out-а на главата в Line In на аудио интерфейса мога ли да си разбичвам? И ще ми трябва кабел за инструменти, нали така?

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпите въпроси, но ето и още един. Отзад на главата е Power Soak-a. Няколко степени, като има и Speaker Off. Това означава ли, че главата мога да я пусна и без кабинет? Или ще изпуши?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Дивижъна, взех си ENGL 412 PRO от тях, дадоха ми го в кашон, както е дошъл от завода, не е бил разпечатван никога. Повечето магазини не държат много бройки и обикновено като тръгнеш да купуваш ти прибират това, което е изложено.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, GKuzmanov написа:

На "Speaker Off" няма да изпуши, то е точно за това. Не ти ли дадоха книжка тия от Music Division? :D

Това значи ли, че Line- a на ампа е затова? Да си го пусна през Motu-то и да си свиря на компа с OwnHammer?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая (като пристигне колоната) вземи, запиши някое свое парче,  хем да чуем нов български блек, хем да оправдаеш покупката. 

Не се бъзикам, аз харесвам блек метъл, особено обичам да си пускам преди лягане. През деня карам на хард, хеви, класик, спий, траш пауър, симфоник и тн. Ей сега си пуснах да чуя кои са най-добрите блек метъл банди у нас. Ето първата, на която попадам е неизвестна за мен, но ми хареса.

Китарата определено е с някакъв гаден дистер - я милин камик, а някой бос.

Fjellvind - Han Streifer Uten Sjel - YouTube

Разбира се новият блек се записва и с лампoви ампове. Наскоро много харесах англичаните Ninkharsag, мисля, че не свирят с настъпи кутийки.

Но всичко е и въпрос на търсене. Миналото лято изкопопозирах три блек парчета ( има работа по тях още). Зарязал съм ги за по натам.

Вероятнно ще се опитам да ги запиша. С какъв звук не знам, дали ще е с гаден транзисторен или с лампов, сега не ми е дилема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш класически блек метъл, но ето един софийски проект, който има 4 албума вече:



А този от Враца предполагам всички го знаят:




Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Къде ме върна с този Ексхуматор. Но мисля, че грешиш за Враца. Иво Пифа според Бг рок архивите си е от София.

И аз така знам. Един мой приятел от онези години и китарист Сами ( който в същност ме запали да свиря  и сме свирили в една друга банда в началото на 90-те), свиреше в другият негов проект Диктатор ( сега виждам 90-91). Пифа беше а литл крейзи, казвам го без да го познавам. Плащаше им заплата.

Сами беше напуснал работа за да свири в Диктатор. Хаха сега ми е смешно. Но все пак, като слушам записа, който си постнал, хем е яко бг мазе от 90-те хем, пък не е толкова зле... но естествено не прилича на норвежки блек и изобщо на блек, по скоро е беге блек метъл. И най- вероятно дистера е от онези сапунерки, които се продаваха на битака, реално копия на МХР дисторжън плюс. Този дето ги правеше, живееше близо до Сами, а и Драго Блондо ( който като гледам също е свирил с Пифа, мисля) преди Сами. Добри Малкия, барабаниста Стоян(после Епизод, сега Еталон и  Еридан) също ми бяха приятели в онези години.

 

Timeless Wounds сега ги чеквам, не е баш блек метъл. Има нещо дет, в архивите ги пишат за бийтдаун деткор, каквото и да значи това.

Снощи слушах нов албум на едни украинци. Ами те звучат доста класически блек метъл, ала скандинавски.

И звука на китарите е добър, бих казал, че е с познат, стандартен , не бих се обзаложил, но много ми звучи като да има Бос дистер, може би записан на клийн канал на някой лампов фендер ( спекулирам, де). Но гледай къде са украинците, съвсем в час, звучат си на световно ниво... Дано и наши банди го докарат така. Все пак не съм сигурен с какво са записани китарите, но този звук ми е адски познат... Ако някой се сети да подсказва, а може да проверя в нета, като ги чекна, ако са написали, с какво са записали албума. Ето ги 

Morkesagn - Dragons Lair (Full Album Premiere) - YouTube

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.