Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl Fireball 25 vs Peavey Invective MH vs Marshall DSL 20


Recommended Posts

Въпрос на утилитарност, пространство, цели и т.н. Аз бих предпочел 2х12. Дали звучи по-добре, не знам. Има съществена разлика от кабинет до кабинет, дори да са от една марка. Има разлика и от говорител до говорител, нищо че са сложени един до друг. 

Може би в определени ситуации бих искал 1х12 за записи. Т.е. няколко 1х12.

Голяма разлика има в различните кабинети, въпреки че са с едни и същи говорители. Харли бентън 2х12 няма да звучи като меса 2х12. Както винаги, всичко опира до бюджет и проба. По-скоро не прави компромис, лично мнение. 

Сега се сетих, че преди време май коментирахме в друга тема, че ще си взимаш fantomen. Какво стана, взе ли я китарата, как ти се струва? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пространството не е проблем, както и звука - мога да си разбичвам и силно и слабо (живея в къща), ама май нямам нужда от толкова голям кабинет. Ще взема Hesu Demon 1x12. Те са компактни.

Два Фантомена ми минаха през ръцете - много е голямо това чудо и не ми беше удобна. Явно този тип китари( Firebird,SG....) са си по-особени и искат малко време за свикване. Иначе гриф, екшън - направена китара е, атрактивна е, но си е за някой по-голям човек. В крайна сметка взех Hagstrom Swede Dark King и съм супер доволен. След изравняване на прагчетата и сет ъп китарата стана мечта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има тема за ефекти, затова питам тук направо. Тъй като харесвам т.нар. ембиънт китарни изпълнения, какви педалчета да си взема? Delay+reverb е задължително. Искам нещо не особено скъпо и да върши работа. Ето пример за какъв звук иде реч.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има тема за ефекти, затова питам тук направо. Тъй като харесвам т.нар. ембиънт китарни изпълнения, какви педалчета да си взема? Delay+reverb е задължително. Искам нещо не особено скъпо и да върши работа. Ето пример за какъв звук иде реч.
 

Това което чуваш е хорус + дилей :) За марка педали не смея да препоръчвам, всеки си има вкус. Зависи и дали за чисти китари го искаш или драйв.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чисти китари става въпрос. Еми като цяло нещо дето не е твърде скъпо, пък дори и да е скъпо има откъде и втора ръка да се вземат. Е са, да не са някакви бутикови по 500 лева парчето, все пак сме бедни :)  Тези на JoYo дали вършат работа колкото да си напрви кеф човек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е да са евтини - на старо босовските ефекти. Иначе, earhquaker devices avalanche е много добър ефект. За strymon няма смисъл да коментирам, цената е висока, но и Volante, и big sky са много добри. 

За такива ефекти харесвам и old blood minim, И kma cirrus. По-евтино от един hall of fame май наистина са само на старо босчетата. 

Какво стана с ампа и кабинета? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още се чудя и мая какво да е?

Искам всичко в едно, а май няма  как да стане. Хем искам метълски да е, хем да има топли и меки чисти, да е като Vox, Fender и Marshall заедно. Всеки ден различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

?, за ENGL-а ми се стори, че отначало си го беше решил, само отлагаше. Нямаше да ми е първият избор със сигурност, дано ти върши работа. За Hesu-то ми е много интересно, определено бих искал да го чуя сравнен с нещо по-познато. За ефектите - въпрос на кинти и проба, според мен. Днес се заговорих с младежа от Occvlt pedals дали прави определени модове и между другото се заговорих точно за ривърб ефекти, прати ми да чуя канала му в ютюб:

https://www.youtube.com/watch?v=OxlmiBxAyAs

За съжаление всички в тая игра качиха цените над 200 евро, с някои дребни изключения като Inverted cross. Жалко, че още няма сериозен местен модър, който да удави местния пазар и да не стриже като европейските събратя.

Редактирано от 2+2=0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вярно е, отлагах го, но след като видях че е добра платформа за ефекти, нямаше какво да се чудя повече
Hesu го реших, след като чух в TH-U Overload на Choptones различните комбинации, много ми хареса. Дано и наживо да е чук.
Мда, скъпотия стана с ефектите, но поне от немско има доста втора ръка, на понмосими цени, дори и по-скъпите дето са.
Мишо от Mojo Gear не е ли точно човека, който би определил като сериозен модър? Смятам, че той доста се вписва в картинката :)

 

П.С. За спорта - коя глава би взел ти?

П.С.С. Сутринта гледах същите ефекти на Occvlt pedals :D

 

 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си казах в началото - за различните цели бих взел различни неща. Щом е 2 к бюджет и е за къща - бих си взел голям амп и поне 2х12. За 6505 също писах. Като цяло, за компромис като размери и мощност, Tubemeister-ът ми звучи балансиран и ще свърши повечето неща. Трудно ми е да измисля един амп, който да свърши всичко, а и никога не ми е било идея да търся. 

В общи линии, процес на проба и грешка е, според мен. Отнема време да разбереш какъв звук търсиш и най-вече как да го постигнеш. Особено като говорим за записи и звук на живо. 

За да отговоря - в момента бих искал evh el34, savage и някакви екзотики - MI, Splawn, Rivera, такива неща. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати темата - не знам кво искам,ама кое е най-добро за всичко?Те такова животно нЕма,усилвател също.

Виж там твоите любимци с какво свирят и си вземи такова.

Аз като чуя усилвател супер за "блечец" и директно ще бодна Бед-мънки овърдрайв в пулта,с още един овърдрайв пред него и пак ще звучи пробивно и както си искам,тоест без жужаща мазня,но за всеки влак си има пътници..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.