Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся мнение - Кремона R35 акустична китара


Recommended Posts

Добър ден,

Преди да започна, съжалявам за лошия ми правопис, живея в чужбина от ранното ми детство.

Искам да попитам за мнение на китари Кремона R35. Търся оркестрален модел на акустична китара, и скоро ми предстои пътуване до Бг. Мисля да мина през завода и да пробвам няколко китари, защото четох че са доста по евтини директно от Кремона от колкото където живея (равностойно на около 2300 лева). Също, няма къде да пробвам някоя където живея, и не искам да поръчвам преди да я чуя.

Лично, търся професионална китара. Свирил съм на Martin 000-28, 000-18, и ми харесаха много. Търся нещо подобно, и мисля че Kremona използват подобни материали като на Martin 000-28.

Някой може ли да каже, как би се сравнила една Kremona R35 със нещо от стандартните Martin/Taylor/Gibson? Доста ми харесва идеята да си я взема лично от завода, и да имам нещо произведено в Бг в колекцията.

Много благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имам Martin D28 и съм пробвал негови дреднът аналози на Кремона. R35 не съм пипал.

Кремона са много хубави китари, но не очаквай да звучат на нивото на Gibson или Martin. Освен това от бройка до бройка (от един и същ модел) има чуваеми разлики. Най-доброто е наистина да отидеш на място и да пробваш, като преди това имаш в главата си "звука" който търсиш - този на сходния Martin, да речем. Тоест да си наясно как свири едната и другата китара. Отново, не очаквай чудеса.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца бях в завода да избирам бюджетна китара за начинаещ.

От всичко което пробвах, само серията фламенко стават, но цените има са над 2000лв.

На всичко които видях лака е перфектен.

Останалите имат следните забележки:

Струните са много далече от грифа, изискват усилие за свирене.

От 9то прагче надолу фалшивеят. Тунера показва отклонение от половин тон.

 

накрая купихме от германия Гева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързите отговори!

Със сигорност изглежда че трябва да пробвам няколко лично. Би било доста специално за мен да имам китара произведена в Бг, и това да запълни мястото на OM във колекцията ми. Не мога да чакам да мина през фабриката и да пробвам няколко. Част от мен има надежда да намеря нещо на високо ниво.

Ще имам тези неща в предвид. Благодаря ви много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.