Jump to content
Българският форум за музиканти

Vermona regent 300k

Recommended Posts

Здравейте! 

Не знам дали тук е мястото на тази тема и затова ще помоля, ако не е, модератор да я премести. 

Имам въпросното кубе, на което са гръмнали говорителите отдавна. Не е ползвано откакто бях ученик. Уикенда го извадих за тест и се оказа че си работи, но повечето потенциометри пукат и заглъхват при дори най-лек допир. Но пък като го нагласиш и не го пипаш си свири нормално. 

Въпроса ми е колко ще струва смяната им, ако го дам на техник? 

Да отбележа, че откачих старите говорители и го включвах към две 40w 8 ohm, с каквито разполагам. 

Поздрави и благодаря предварително! 

Подозирам,че потенциометрите са такива:

Ако са за печатен монтаж трудно ще се намерят друг тип да пасват.

Много лесно се разглобяват и почистват.

c48efc3bc7ccd1e0549dbb3a58c35d75.jpg

При големи стойности на потенциометрите, контактният спрей може да им намали общото съпротивление(понеже самия контактен спрей има малко съпротивление). Плюс това, решението е временно и едва ли удачно.

То май няма да излезе нищо, защото снощи сдаде багажа. След около 30 мин работа запуши и спря да свири. Отворих го и се беше нагряло доста. Двата транзистора направо не мошеше да ги пипнеш. 

А струва ли си?

Така като гледам ще отидат поне 100лв.

А това кубе без говорители ставаше само за дрънкане у дома.

За тези пари сигурно ще си намери работещо.

Мятай го в контейнера.

Ако беше лампово можеше да се извадят двата трафа и да се използват за нов проект. Но тази транзисторна сопа от по-миналия век...

• Like 1

Хич не ми се занимава с ремонт. Няма смисъл само да хвърлям пари, а и освен това, през него баса звучи отвратително. Идеята ми беше да му се сменят само потенциометрите, но след като оная вечер изпуши, отива в кофата. 

Започвам да се оглеждам за нещо 10''-12" над 20W до 150-200лв, защото от доста време вече свиря само вкъщи и то предимно само уикенда за по няколко часа. Затова не ми се наливат пари. 

• Like 1

Оня ден говорих с мой познат, който е лайк в електрониката и се уговорихме да му занеса въпросната Вермона. След като му обясних какво е станало, каза че се съмнява в транзисторите или в някакви филтри. За транзисторите каза, че ако ги няма, трябва да имат заменими такива. Ако има някой запознат ще се радвам да сподели мнение. 

Те са такива

IMG_20210524_212603.jpg